شناسه خبر: 9336 منتشر شده در مورخ: 1391/6/21 ساعت: 17:00 گروه: دادوستد  
توسط مجمع جهانی اقتصاد:

رقابت پذیرترین کشورهای جهان معرفی شدند

   

مجمع جهانی اقتصاد در گزارش سالانه خود، سوئیس را برای چهارمین سال پیاپی رقابت پذیرترین اقتصاد جهان معرفی كرد، در حالیكه آمریكا به افت چهار ساله خود در این فهرست ادامه داد.

این گزارش با بررسی 113 شاخص جمع آوری شده از منابع اطلاعاتی رسمی و نظرسنجی از 15 هزار مدیری كه در مورد كشوری كه در آن فعالیت دارند نظر می دهند، 144 كشور را رتبه بندی می كند.

سوئیس با كمك امتیاز قوی در بخشهایی مانند نوآوری، بازده بازار كار و موسسات دولتی كارآمد توانست در صدر این فهرست قرار گیرد و به دنبال آن كشورهای سنگاپور و فنلاند در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند.

آمریكا به دلیل مشكلات سیاسی و اقتصادی كه این كشور را از جایگاه خود به عنوان یك مركز جهانی نوآوری دور كرده است، از رتبه پنجم به هفتم سقوط كرد.

یونان با قرار گرفتن در رتبه 96 ام، پایین‌ترین رتبه را در میان كشورهای اتحادیه اروپا داشت اما برای وضعیت اقتصاد كلان خود، در انتهای فهرست قرار گرفت و 144 ام شد.

قطر سه رتبه صعود كرد و به جایگاه یازدهم رسید، اما در صورتیكه بخواهد در میان 10 رتبه برتر كه در سلطه كشورهای اروپای شمالی است قرار گیرد، باید آسیب پذیری خود نسبت به نوسانات قیمت كالا را كاهش دهد.

بر اساس گزارش رویترز، از میان كشورهای گروه بریكس رتبه چهار كشور تنزل یافت و تنها برزیل با صعود پنج پله ای از سال گذشته، به رتبه 48 ام رسید. چین اگرچه رتبه اش از 26 در سال گذشته به 29 تنزل یافت، اما همچنان درصدر این گروه و 30 رتبه بالاتر از هند بود كه 10 پله از رتبه 49 خود در سال 2009 سقوط كرده است. روسیه با یك پله كمتر از سال 2009 در رتبه 67 قرار گرفت.

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0360 sec