شناسه خبر: 8861 منتشر شده در مورخ: 1391/5/9 ساعت: 17:00 گروه: شهرسازی  
رئیس شورای اسلامی کرج:

مصوبه سرانه خدماتی اراضی زیر 500 متر مربع اصلاح شد

   

رئیس شورای اسلامی شهر کرج خبرداد: مصوبه سرانه خدماتی اراضی زیر 500 متر مربع اصلاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز" به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج محمود دادگو افزود: بر اساس مصوبه اصلاح شده، اراضی 500 متر مربع و کمتر از آن که دارای کاربری و رای باغ است با توجه به اینکه، قانونگذار اراضی با متراژ مذکور را باغ محسوب نکرده، شامل پرداخت سرانه خدماتی نمی شوند.

وی در خصوص دیگر مفاد مصوبه اصلاح شده سرانه خدماتی اراضی زیر 500 متر مربع، عنوان کرد: پلاک های ثبتی که سند آنها در راستای ماده 147 و 148 صادر شده و در سنوات گذشته پایانکار و یا عدم خلاف نیز برایشان صادر شده است نیز شامل پرداخت سرانه خدماتی نمی شوند.

این مسئول افزود: اراضی که در اجرای ماده 147 و 148 تفکیک شده اند و سند مالکیت نیز برای آنها یه صورت کاربری باغ و رای آن نیز باغ  صادر شده نیز شامل پرداخت سرانه خدماتی نمی شوند.

دادگو اظهارداشت: طرح پیشنهادی اصلاح اراضی زیر 500 متر مربع توسط چند تن از اعضای کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی ارائه شده است.

وی ادامه داد: این طرح با توجه به مصوبه های جلسه 414 رسمی شورای اسلامی شهر مطابق با ببند 9 یکصد و هشتادمین جلسه کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی پیشنهاد شد.

دادگو بیان کرد: مصوبه فوق به منظور اجرا در اختیار مسئولان ذیربط در شهرداری قرار گرفته است.

هدف از تصویب مصوبه تسهیل در امور شهروندی است

رئیس شورای اسلامی شهر کرج هدف از تصویب مصوبه های شورای اسلامی کرج را تسهیل در امور شهروندی ذکر و عنوان کرد: مصوبه ها با توجه به نیازهای شهر و زندگی شهروندی تصویب و به مرحله اجرا در می آید.

دادگو با بیان اینکه، شورای اسلامی لوایح و مصوبات بسیاری را در دستور کاری خود دارد، بیان کرد: مصوبات شورا با اتفاق نظر اعضای شورای به تصویب نهایی می رسد.

وی با اشاره به مسائل و موضوعات پیچیده شهری افزود: مصوبات و لوایح شورای اسلامی با تمرکز بر رفع خلاء و مشکلات شهری تصویب می شوند.

این مسئول مشارکت شهروندان با مجموعه مدیریت شهری اعم از شهرداری و شورا را در بازتاب مسائل و مشکلات شهری مهم دانست و گفت: بسیاری از مصوبات بر اثر مسائلی که از سوی شهروندان عنوان می گردد تصویب می شود.

کلید واژه ها :
شورا ، شورای اسلامی کرج
طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/1307 sec