شناسه خبر: 7226 منتشر شده در مورخ: 1391/1/23 ساعت: 17:00 گروه: شهر سالم  
اعتراض رویانیان به رای کمیته انظباطی:

به شرافت من توهین شده است/ رای تحت تاثیر دست های پنهان داده شد

   

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس : کمیته انضباطی بدون شنیدن نظر ما و بدون خواستن مدرکی از باشگاه پرسپولیس سریع و با عجله رای خود را صادر کرد تا معضل مملکت حل بشود.شرافت من را فروختید برای دو امتیاز.آقایان ما را ساده گیر آورده اید؟

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با انتقاداتی شدید از مسئولان فدراسیون فوتبال این فدراسیون را نهادی غیر مستقل نامید که تحت تاثیر دست‌های پشت پرده است.

به گزارش افکار نیوز محمد رویانیان در برنامه گذشته نود در گفتگویی طوفانی گفت: من متاسفم.البته همیشه به داوران احترام گذاشته ام و گفته ام که در هر شرایطی حرف آخر را داور می زند بنده از این جهت متاسفم که با یک مدیریت ناصحیح و بازی های فشرده داورانی را انتخاب می کنند که به باشگاه ها ضربه می زنند.

وی ادامه داد: پرسپولیس در دیدار با نفت، الغرافه و الشباب نشان داد که پرسپولیس جدید شده اما در دیدار با داماش اشتباهات داوری به ما ضربه زد. این اشتباهات تحت تاثیر دست هایی است که باید به آن توجه کنیم. اشتباه داوری در بازی با داماش تاثیرگذار بود و من این مسئله را به طور قانونی و جدی تا آخر پیگیری می کنم.

رویانیان با اشاره به حکم کمیته انضباطی مبنی بر کسر ۲ امتیاز از پرسپولیس تصریح کرد: این حکم کمیته انضباطی خنده دار است زیرا ما هم تشویق شدیم و هم ما را تنبیه کردند. به طور حتم با خواندن این حکم همه متوجه می شوند که دست هایی در کار است تا پر طرفدار ترین تیم آسیا به زمین بخورد و نتواند به اهداف خود در لیگ دست یابد. اگر دچار اشتباه شدیم تشویق برای چه است؟ اما اگر کار مفیدی انجام دادیم تنیبه یعنی چه؟

انگار فاجعه بین المللی و یا یک اتفاق بزرگ انسانی رخ داده که کمیته انضباطی بدون شنیدن نظر ما و بدون خواستن مدرکی از باشگاه پرسپولیس سریع و با عجله رای خود را صادر کرد تا معضل مملکت حل بشود. فدراسیون فوتبال فقط به دنبال معلول هاست نه علت ها و به علت ها توجهی نمی کند. باشگاه ها و هواداران را راحت محروم می کنند اصلا شما چه کرده اید؟

رویانیان افزود: تحت هیچ شرایطی این حکم را قبول نداریم و به طور قطع به این حکم اعتراض می کنیم و به طور حتم از تمام توانم برای جلوگیری از ضایع شدن حق پرسپولیس استفاده خواهم کرد و اگر لازم باشد به مراجع دیگر نیز اعتراض خود را اعلام می کنم.

رویانیان که رفته رفته عصبانیت را هم چاشنی صحبت هایش کرده بود وقتی با این حرف فردوسی پور که گفت تیم شما در بازی با داماش خوب بازی نکرد این واکنش را نشان داد: وقتی اشتباهات داوری پی در پی انجام میشه روند بازی عوض میشه. این توهین به ما و مردم هست که داور به خاطر مصاحبه محروم میشه. اشتباهات داوری بسیار تاثیرگذار بود و من به هر شکلی بتوانم این مسئله را تا انتها پیگری خواهم کرد و ول کن نخواهم بود. من به خاطر توهین ها به آقای رفیعی حق می دهم اما ایشان گفتند که به خاطر مصاحبه ای که کرده اند محروم شدند که بنده واقعا متاسفم.

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس یک بار دیگر پای دست های پنهان را وسط می کشد و می گوید: این رای تحت تاثیر دست های پنهان داده شده است. باشگاه پرسپولیس با اعلام این رای سه میلیارد تومان ضرر کرد.

با این رای ما ۸ امتیاز ضرر کردیم نه دو امتیاز.این حکم در هیچ کجای جهان منطقی نیست.من همین جا می گویم که فدراسیون فوتبال استقلال ندارد.شما از کجا دو امتیازآوردید و آن ۲ امتیاز را از ما کم کردید؟این چه وضعی است که از کاپیتان من تقدیر می کنید؟شما زارع و نصرتی را به ناحق اخراج کردید؟شرافت من را فروختید برای دو امتیاز. آقایان ما را ساده گیر آورده اید؟

در این لحظه فردوسی پور خطاب به رویانیان گفت که تا به حال شما را اینقدر عصبانی ندیده بودیم که مدیر عامل پرسپولیس گفت: من سرباز این مملکتم و کلی کارهای اخلاقی کردم اما شرافت من را فروختید. شما نمیدانید از صبح هواداران چه چیزهایی به ما گفته اند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس عنوان کرد: بحث استقلال فدراسیون مطرح شد و من به عنوان یک مدیر دولتی از آن حمایت کردم اما الان می گویم که فدراسیون فوتبال مستقل نیست و تحت تاثیر دست های پنهان قرار دارد. چهار پنج بازیکن ما را قبل از بازی با سپاهان محروم می کنند و همچنین رای به کسر دو امتیاز از پرسپولیس می دهند و به طور مستقیم سه میلیارد تومان به باشگاه ما ضربه می زنند.

وی افزود: پرسپولیس را سه بر صفر بازنده و دو امتیاز هم از ما کسر می کنند بعد از کاپیتان پرسپولیس تقدیر می کنند. کاپیتان پرسپولیس یعنی تیم پرسپولیس، رفیعی دو بازیکن تیم ما را اخراج کرد اما هیچ کدام از بازیکنان ما به داور بی احترامی نکردند. چه زمانی بازیکنان ما تماشاگران ما را تحریک کردند؟ داور بود که با اشتباهاتش تماشاگران را تحریک کرد.

رویانیان اظهار داشت: من سرباز این کشورم و به شرافت من توهین شده است. در آخرین روزهای لیگ برای دو امتیاز آدم می کشند و به بازیکنان من پیامک می زنند. پای دلال ها و واسطه ها به میان آمده است و به کاپیتان صبا می گویند برای هر مسابقه ۱۰ میلیون تومان بگیر و کوتاه بیا. آقای کفاشیان! رئیس کمیته داوران و رئیس کمیته انضباطی، ما را ساده گیر آورده اید؟!

وی تاکید کرد: رای کمیته انضباطی متناقض بود. از یک طرف کاپیتان پرسپولیس تشویق می شود و از سوی دیگر ما جریمه و کسر امتیاز می شویم. پس منِ مدیرعامل، بازیکنان دیگر و سرمربی هیچ نقشی در این میان نداشتیم؟ چرا باشگاه را جریمه می کنید؟ چرا در ان فصل ۸ امتیاز از ما کم می کنید؟

رویانیان گفت: این تصمیم ها یک طرفه است و باید بدانند با تیم بزرگ کشور طرف هستند. آقای حسن زاده چطور تماشاگران تراکتور که صندلی شکستند انواع فحش هارو به ترکی دادند قانون اجرا نشد ولی حالا به تیم من که رسید آقایون قانون مدار شدند. بازی تراکتورسازی با استقلال، آن همه فحش به ترکی دادند و ۱۰ هزار صندلی به زمین پرت کردند شما چکار کردید؟ کجا بازیکن پرسپولیس تماشاگران را تحریک کرده اند؟ به من بگویید تا بدترین برخورد را با او بکنم. هر کسی ذره ای عقل و شعور داشته باشد رفتار تماشاگران را تایید نمی کند اما اصلا ثابت کنید آنها تماشاگران تیم ما بودند! وقتی که از بیرون زمین می آیند می گویند بازی را متوقف کنید چطور ما میزبان بازی به حساب می آییم؟!

آقای کفاشیان، آقای رییس کمیته انضباطی، آقای رییس کمیته داوران، شما کدوم سازتون صاف بوده که این دفعه حالا همه چی کج شد؟! ضرباتی که به پرسپولیس وارد می شود یک سناریو هست که باید به آن توجه کنیم و من باید آن را پیگیری کنم و می کنم.

مدیرعامل پرسپولیس در مورد بحث تبانی در فوتسال گفت: مگر من مرده ام که بخواهم مدارک تبانی را به کمیته انضباطی بدهم؟ آنها با من قرارداد دارند و من هم با آنها برخورد می کنم. من صاحب باشگاهم و خودم تشخیص دادم این ها را جریمه کنم و نیازی به ارائه مدارک به کمیته انضباطی نیست و معاون من هم اشتباه کرده که چنین حرفی زده است.

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0394 sec