شناسه خبر: 5970 منتشر شده در مورخ: 1391/7/19 ساعت: 17:00 گروه: شهر سالم  
در صورت تصویب لایحه شهر دوستدار سالمند؛

باشگاه‌های سالمندان در پهنه‌های تهران ایجاد می‌شود

   

مدیر کل سلامت شهرداری تهران با بیان اینکه هم اکنون لایحه شهر دوستدار سالمند با ایجاد تغییرات لازم توسط کمیسیون اجتماعی شورای شهر تایید شده و بزودی در صحن علنی شورا به تصویب می رسد، گفت: با تصویب این لایحه سال آینده در پهنه های شهر تهران باشگاه سالمندان احداث می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز" ، به نقل از روابط عمومی معاونت اموراجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، محمد مهدی گلمکانی پیرامون وضعیت بررسی لایحه شهر دوستدار سالمند در کمیسیون اجتماعی شورای شهر بیان کرد: هم اکنون تغییراتی در این لایحه صورت گرفته مانند کاهش سن سالمند از 65 سال به 60 سال برای برخورداری از امکانات، که ان شاءالله به زودی در صحن علنی شورا به تصویب برسد.

وی افزود: پس از تصویب لایحه شهر دوستدار سالمند توسط شورای شهرتهران ، دستورالعمل اجرایی تنظیم و بودجه لازم نیز برای دستگاه های مختلف شهرداری پیش بینی می شود.

گلمکانی با بیان اینکه لایحه شهر دوستدار سالمند در سال آینده اجرایی می شود، گفت: از سال آینده با توجه به تصویب این لایحه، تمهیدات لازم برای سالمندان در بخش های حمل و نقل، ساخت و ساز و مناسب سازی معابر و مسکن سالمندان و مشارکت شهروندان برای ارائه مطلوب خدمات به شهروندان صورت می گیرد.

وی در ادامه از ایجاد باشگاه های روزانه سالمندان در پهنه های تهران خبر داد که سال آینده احداث خواهد شد.

مدیر کل سلامت شهرداری تهران در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فعالیت 75 هزار کانون درشهر تهران، خاطرنشان کرد: در روز جهانی سالمند نیز با همکاری این کانون ها، فعالیت هایی از قبیل برگزاری تورهای تهران گردی، بازدید از سرای سالمندان، اجرای برنامه های آموزشی ، بحث انتقال تجربیات ،کوه پیمایی و راه پیمایی به انجام رسید.

وی افزود: در ایستگاه ها و خانه های سلامت نیز تست های غربالگری ، قند خون و توصیه های روانشناسی صورت گرفت.

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0731 sec