شناسه خبر: 5757 منتشر شده در مورخ: 1391/6/21 ساعت: 17:00 گروه: شهرنشینی  
پایان راه برای آدم ربایی و تجاوز به عنف؛

عقرب سیاه به پایان خط رسید/ اعدام شیطان صفت تهرانی

   

بالاخره در ساعات آغازین روز سه شنبه 21 شهریور 91، پرونده عقرب سیاه که رسیدگی به آن ۱۶۰۰ روز به طول انجامید سحرگاه امروز با اجرای حکم اعدام بسته شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز"، عقرب سیاه که به اتهام ربودن بیش از 15 زن و سرقت اموال آنها و همچنین تجاوز به 4 نفر دستگیر شده بود صبح امروز براساس رأی صادر شده از سوی شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران به دار مجازات آویخته شد

آخرین اظهارات «عقرب سیاه»

عقرب لحظاتی پیش از آنکه به سکوی اجرای حکم منتقل شود در بین تدابیر امنیتی با خبرنگار فارس گفت‌وگو کرد و خود را بی‌گناه خطاب کرد.

وی ادامه داد: من فقط به خاطر روزنامه‌ها اعدام می‌شوم. 4 قاضی مرا تبرئه کرده بودند.

خبرنگار فارس به وی گفت: 10 قاضی در دادگاه کیفری و چند قاضی هم در دیوان عالی کشور حکم به اعدام  شما داده بودند؛ حکم تبرئه هم در دیوان عالی کشور نقض شد.

عقرب سیاه همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه از کارهای خود ابراز پشیمانی کردی یا خیر گفت: خیر من پشیمان نیستم.

برادر صادق مرادی هم حدود 2 ساعت قبل از اجرای حکم اظهار داشت: از یک ماه قبل دیگر صادق را ندیدیم. او بی‌گناه است و هیچ کار خلافی انجام نداده است. ادعای شاکیان دروغ است.

این فرد از یک سو مدعی بود که برادرش تجاوزی مرتکب نشده است و از سوی دیگر می‌گفت پرونده دیگر شاکی ندارد و همه رضایت داده‌اند.

این اظهارات متهم و برادرش، پیش از این در دادگاه هم تکرار شده بود اما قضات دادگاه با بررسی مدارک موجود در پرونده، اظهارات شاکیان و متهم، حکم به اعدام «عقرب سیاه» دادند.

یک قربانی: دوست داشتم خودم عقرب را مجازات می‌کردم/ او التماس هم نکرد و اعدام شد

بعد از اجرای حکم، یکی از شاکیان «عقرب سیاه» اظهار داشت: نباید اجازه می‌دادند که او این‌قدر راحت اعدام شود. او راحت جان داد.

این فرد که در حال گریه بود و با چشمان خیره به جسد «عقرب سیاه» مدام از مسئولان اجرای حکم می‌خواست زودتر جسد را پایین بیاورند.

وی گفت: بعد از مرگ هم همه به فکر او هستند و کارهای او را انجام می‌دهند ولی کسی به فکر ما نیست.

وی افزود: چرا اجازه ندادند «عقرب سیاه» به التماس کردن وادار شود؟ باید به یادش می‌آوردیم زمانی را که به همه چیز و همه‌کس قسمش دادیم اما توجهی نکرد و آن بلا را سرمان آورد.

این خانم که بشدت شوکه شده بود در ادامه صحبت‌های خود گفت: دوست داشتم امکان این وجود داشت که او زنده بماند و بتوانم خودم مجازاتش کنم.

وی افزود: باید خودم ذره ذره جانش را می‌گرفتم. الان که جسد بالای دار او را می‌بینم تمام بلاهایی که در آن یک ساعت شوم به سرم آورد را جلوی چشمانم می‌بینم.

حاشیه‌نگاری از اجرای حکم اعدام عقرب سیاه

آب و جارو کردن محل اجرای حکم

در ساعت 3:45 صبح در حالی که تعداد اندکی از ساکنان منطقه سبلان برای دیدن اجرای حکم در خیابان جمع شده بودند مأموران شهرداری محل اجرای حکم را با آب و جارو تمیز کردند.

استقرار خودروی اورژانس

در ساعت 4:20 یکی از خودرو های اورژانس تهران به محل اجرای حکم آمده و در بخشی از چهار راه استقرار پیدا کرد.

همزمان با استقرار این خودرو مأموران نیروی انتظامی با نرده‌های از پیش تعبیه شده محل اجرای حکم را وسیعتر کردند تا کنترل بهتری بر محل داشته باشند.

اظهارات برادر صادق مرادی

در خلال آماده سازی محل اجرای حکم برادر صادق مرادی درباره حضور نماینده دادستان سوالاتی را پرسید و درباره دیدار خانواده‌اش با عقرب سیاه گفت: یک ماه است صادق را ندیده‌ایم.

وی افزود: بیش از یک ماه است که به ما ملاقات نداده‌اند و این در حالی است که شب گذشته نیز تا ساعت 2 بامداد در مقابل زندان اوین بودیم اما دست آخر هم نتوانستیم برادرم را ببینیم.

ورود خبرنگاران به محوطه اجرای حکم 

سرانجام پس از رایزنی های صورت گرفته با خانچرلی فرمانده پلیس پیشگیری تهران بزرگ مقدمات حضور خبرنگاران در محل اجرای حکم فراهم شد.

 خبرنگاران موفق شدند در ساعت 4:40 با ارائه کارت خبرنگاری و ثبت اسامی به داخل محوطه بروند.

استقرار ماشین حمل جسد

خودروی حمل جسد و پزشک پزشکی قانونی که قرار بود عقرب سیاه را بعد از اجرای حکم معاینه کند در ساعت 5:20 به محل اجرای حکم رسیدند.

مسئولان اجرای حکم به چهار راه سبلان آمدند

ساعت 5:50 سرانجام سرپرست دادسرای امور جنایی تهران امیرآبادی و جمشیدی مسئول واجد اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران با خودروی زانتیای دادسرای امور جنایی به محل اجرای حکم آمدند.

طناب قرمز برای عقرب سیاه

یکی از مأموران نیروی انتظامی در ساعت 5:55 طی تشریفاتی طناب قرمز رنگی که از پیش برای اجرای حکم آماده شده بود را به قلاب جرثقیل وصل کرد.

آغاز مراسم و قرائت قرآن

در ساعت 6 بامداد در حالی که جمعیت زیادی در چهار راه سبلان حضور داشت مراسم اجرای حکم به طور رسمی آغاز شد و قرآن توسط یکی از مأموران نیروی انتظامی قرائت شد.

اظهار پشیمانی عقرب

جمشیدی مسئول واحد اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران در پاسخ به یکی از خبرنگاران که درباره نوشتن وصیت نامه از جانب عقرب از او پرسید گفت: بله او وصیت نامه نوشته است.

جمشیدی گفت: عقرب در وصیت نامه خود اظهار پشیمانی کرده است.

پیاده شدن عقرب از خودرو

سرانجام در ساعت 6:02 عقرب سیاه در میان جمعی از عکاسان و خبرنگاران و همچنین مأموران نیروی انتظامی تهران از خودرو پیاده شد و به سمت محل اجرای حکم برده شد.

عقرب به بالای سکوی اجرای حکم رفت

در ساعت 6:05 پس از آنکه خبرنگار حوادث فارس مصاحبه‌ای با عقرب انجام داد و آخرین صحبت‌های وی را نوشت عقرب توسط مأموران به بالای سکوی محل اجرای حکم برده شد.

من بی‌گناهم

عقرب در حالی که به بالای سکوی اعدام منتقل شده بود در ساعت 6:06 خطاب به مردم حاضر در محل اجرای حکم گفت: مردم من بی‌گناهم

وی افزود: می‌گویند سر بی‌گناه تا چوبه دار می‌رود اما بالای دار نمی رود در حالی که من امروز سرم بالای دار می‌رود.

حکم دادگاه خوانده شد

همزمان با انداخته شدن طناب قرمز رنگ به دور گردن عقرب سیاه در ساعت 6:07 حکم صادر شده از سوی دادگاه توسط یکی از مسئولان قرائت شد.

و عقرب به دار آویخته شد

در ساعت 6:08 پرونده عقرب بسته شد و این فرد به دار مجازات آویخته شد.

جسد به پایین آورده شد

در ساعت 6:25 جسد عقرب به پایین آورده شد و جسدش در کیسه مخصوص حمل جسد قرار گرفت و در داخل خودروی حمل جسد قرار داده شد.

اعدام متهمان در ملاءعام بازدارنده است

خبرنگاران قضایی فارس با برخی از شهروندان حاضر در محل اجرای حکم درباره تأثیر گذاری اجرای چنین احکامی در ملاء عام گفت‌وگو کرد که تمامی شهروندان به اتفاق معتقد بودند اجرای این احکام در مجرمان ایجاد بازدارندگی خواهد کرد.

هرچند در این میان برخی از شهروندان به خاطر اطاله رسیدگی به چنین جرائمی گلایه داشتند و از دستگاه قضایی خواهان رسیدگی سریع به این جرائم شدند.

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0703 sec