شناسه خبر: 5751 منتشر شده در مورخ: 1391/6/20 ساعت: 17:00 گروه: مدیریت شهری  
سخنگوی شهردار تهران:

با نگاه از بالای برج میلاد نگران پردیسان می شویم؛ آماده خرید هستیم/شهرری همچنان در دستور کارگروه مشت

   

سخنگوی شهردار تهران درباره سرانجام تغییر كاربری اراضی "بلوار نیما یوشیج" در منطقه شهران گفت:‌ موضوع به شورای شهر ارجاع شده و در حال بررسی است؛ در عین حال حتما مصالح كلی مردم را مقدم بر مصالح دیگر قلمداد می‌كنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز"، سیدمحمد هادی ایازی در نشستی خبری در پاسخ به سوالی درباره غیرقانونی بودن تصمیم كمیسیون ماده پنج مبنی بر تغییر كاربری فضای سبز بلوار نیما یوشیج با توجه به مصوبه شورای شهر تهران در خصوص تثبیت كاربری فضای سبز تا سال 95 در سراسر پایتخت، گفت: هر تغییر كاربری یك مسیر قانونی برای اجرا دارد و شهرداری نمی‌تواند بدون طی مسیر كمیسیون ماده پنج نسبت به تغییر كاربری اقدام كند.

وی با بیان اینكه در مورد اراضی فضای سبز بلوار نیما یوشیج رای كمیسیون ماده پنج صادر شده و این اقدام قانونی است، افزود: شهروندان ساكن این منطقه اعتراض خود را به اشكال مختلف بیان كردند و شهرداری نیز از حساسیت مردم نسبت به فضای سبز شهر خود استقبال می‌كند.

ایازی خاطر نشان كرد: این موضوع به شورای شهر ارجاع شده و در حال بررسی است؛ حتما مصالح كلی مردم را مقدم بر مصالح دیگر قلمداد خواهیم كرد و نتیجه بررسی موضوع در آینده اعلام می‌شود.

نشت قنات در ایستگاه مترو تجریش، نگران كننده نیست

سخنگوی شهردار تهران در پاسخ به سوال دیگر ایسنا، درباره مشكلاتی كه قنات‌ها اخیرا در ایستگاه متروی تجریش به وجود آورده‌اند و چند دستگاه پله برقی به دلیل نشت آب قنات برای ساعاتی از سرویس خارج شده بودند، توضیح داد: هم اكنون 128 كیلومتر خط مترو مورد بهره‌برداری قرار گرفته و طبیعی است كه بعضا مشكلاتی به وجود بیاید.

وی ادامه داد: در قسمت‌های شمالی خطوط مترو عمق ایستگاه‌ها بیشتر است و قنات‌های متعددی نیز در این مناطق وجود دارد، اما در عین حال این قنات‌ها مشكل حادی ایجاد نكرده و مسئله جدی وجود ندارد.

سخنگوی شهردار تهران تاكید كرد: تمام موضوعات ایمنی در ایستگاه مترو تجریش و سایر ایستگاه‌ها لحاظ شده و جای نگرانی وجود ندارد.

جدایی ری همچنان در دست بررسی كارگروه مشترك دولت، مجلس و شورای شهر است

ایازی درباره پیگیری جدایی ری از تهران بنابر اظهارات وزیر كشور علیرغم اینكه هنوز بر سر آن توافق نشده است، گفت:‌ مسئله جدایی ری دغدغه نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر تهران بود و به همین خاطر این موضوع مورد بحث جدی قرار گرفت.

وی ادامه داد: یكی از مسائل مطرح شده درباره جدایی ری، این است كه تكلیف نمایندگان مردم ری در شورای شهر تهران كه با رای آنها انتخاب شده‌اند، چه خواهد شد؟

وی خاطر نشان كرد: علاوه بر این قانونی كه 20 سال بر زمین مانده و اكنون در دستور كار قرار گرفته است، آیا باید به همان شكل قبلی اجرا شود؟

به گزارش ایسنا، ایازی ادامه داد:‌ بر این اساس كارگروهی متشكل از نمایندگان دولت، مجلس و شورای شهر تشكیل شد تا محاسن و معایب جدایی ری را بررسی و نتیجه آن را به مجمع نمایندگان تهران گزارش كنند.

وی ادامه داد:‌ ظاهرا تا كنون یكی دو جلسه در این كارگروه تشكیل شده و رییس شورای شهر تهران نیز بر اساس نتایج این كارگروه اعلام كرده كه اجرای آن به سال آینده موكول می‌شود.

وی افزود: وزیر كشور نیز با توجه به قول رییس جمهور به مردم شهرری اعلام كرده كه این موضوع در حال پیگیری است.

شهرداری انتظار دارد كه سازمان محیط زیست از پارك پردیسان بدرستی نگهداری كند

به گزارش ایسنا، ایازی در ادامه درباره سرنوشت پارك پردیسان اظهار كرد: سازمان حفاظت محیط زیست مسئولیت اداره این پارك را بر عهده دارد، اما از آنجا كه شهرداری مطلع شد كه این سازمان قصد فروش بخشی از پارك پردیسان را دارد، برای خرید این پارك اعلام آمادگی كردیم تا فضای سبز آن را حفظ كنیم.

وی با اشاره به وسعت 275 هكتاری پارك پردیسان اظهار كرد: قرار بود در این محل یك مركز اكولوژیك حاوی گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری شكل بگیرد، اما اكنون تنها از فضای پیرامونی آن برای این منظور استفاده می‌شود.

وی خاطر نشان كرد: اگر از بالای برج میلاد به پارك پردیسان نگاه كنیم متوجه وضعیت این پارك می‌شویم و این دغدغه باید برطرف شود.

ایازی تاكید كرد: انتظار شهرداری از سازمان حفاظت محیط زیست این است كه از پارك پردیسان به خوبی نگهداری كند و در آن یك پارك اكولوژیك برای استفاده شهروندان راه‌اندازی شود.

سخنگوی شهردار تهران در ادامه درباره پروژه «تهران سرای قرآن» نیز توضیح داد: طراحی اولیه و مكان یابی این پروژه انجام شده است، اما بحث‌هایی درباره طراحی این مكان میان شهرداری و كمیسیون عمران شورای شهر وجود دارد و جلسات مشتركی هم برای رفع این موضوع برگزار شده است.

ایازی افزود: شورای شهر امسال بودجه‌ای برای اجرای این پروژه پیش بینی نكرده و امیدواریم كه در سال 92 توافق نهایی برای احداث «تهران سرای قرآن» با پیش بینی بودجه صورت گیرد.

تهران خلوت زیباتر است

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینكه چرا چهره شهر تهران تنها در ایام اجلاس سران جنبش عدم تعهد زیبا بود و اكنون وضعیت شهر همچون ایام اجلاس مطلوب نیست؟ توضیح داد: باور كنید كه تهران همان تهران است و مدیریت شهر و دغدغه‌های شهرداری هم تغییری نكرده است؛ اما واقعیت این است كه تهران هنگامی كه خلوت می‌شود، زیباتر می‌شود.

به گزارش ایسنا، ایازی ادامه داد: پس از برگزاری اجلاس از حجم فضای سبز كاسته نشده و زباله‌ها نیز به طور مرتب جمع‌آوری و لایروبی جویها نیز به شكل مستمر انجام می‌شود.

وی گفت: در ایام برگزاری اجلاس سران جنبش عدم تعهد، روزانه بالغ بر 650 تن از حجم زباله‌های تولیدی در شهر تهران كاسته شد كه نشان از خروج جمعیت داشت.

سخنگوی شهردار تهران از رسانه‌ها درخواست كرد تا نسبت به فرهنگ سازی برای حفظ آراستگی شهر توسط مردم اقدام كنند.

به گفته ایازی، نقص در فرهنگ شهروندی واقعیتی است كه نمی‌توان آن را نفی كرد و شهرداری نیز برای این مسئله اقداماتی همچون تولید انیمیشن و فیلم كوتاه در دستور كار خود قرار داده است.

سخنگوی شهردار تهران در ادامه با اشاره به عدم پرداخت یارانه بلیت مترو به رغم گذشت شش ماه از سال، گفت: در حوزه توسعه عمرانی هم با مشكل تخصیص به موقع بودجه مواجه هستیم و این در حالی است كه امسال ساخت 19 كیلومتر خط مترو در دستور كار شهرداری قرار دارد.

ایازی تاكید كرد: پرداخت یارانه بلیط مترو باید دغدغه دولت باشد و همانگونه كه یارانه نقدی شهروندان را به موقع پرداخت می‌كند، اجازه ندهد كه به مردم فشار بیاید و یارانه‌ها مترو را نیز به موقع پرداخت كند.

به گفته وی ظرفیت توسعه مترو تهران بیش از میزانی است كه هم اكنون اجرا می‌شود و این افزایش ظرفیت در صورت تخصیص به موقع بودجه‌ها میسر خواهد بود به گونه‌ای كه با توسعه مترو حجم جابجایی روزانه با این وسیله نقلیه می‌تواند به هفت میلیون نفر افزایش یابد.

خدمت‌رسانی رایگان مترو و اتوبوسرانی به دانش آموزان و دانشجویان در دو روز اول سال تحصیلی

به گزارش ایسنا، سخنگوی شهردار تهران با اشاره به پیش بینی برنامه‌هایی تحت عنوان «باز باران» به منظور استقبال از مهر ماه اظهار كرد: اصلاح معابر منتهی به مدارس، پیش بینی پاركینگ توقف سرویس مدارس، تجهیز كتابخانه‌ها و بهسازی نمازخانه‌های مدارس و نیز به كارگیری 16 هزار تاكسی به عنوان سرویس مدرسه از جمله اقدامات شهرداری در آستانه مهرماه است.

وی از خدمت رسانی رایگان مترو و اتوبوسرانی به دانش آموزان و دانشجویان در دو روز اول سال تحصیلی خبر داد.

ایازی با اشاره به برنامه‌های شهرداری در هفته دفاع مقدس اعلام كرد: باغ موزه دفاع مقدس دوم مهرماه افتتاح خواهد شد.

سخنگوی شهردار تهران از راه‌اندازی 22 نمایشگاه با همكاری سپاه و بسیج در سطح مناطق خبر داد و گفت: ویژه برنامه‌هایی نیز در نواحی 123 گانه شهرداری در ایام هفته دفاع مقدس پیش بینی شده است.

به گفته وی هویت بخشی به سیمای بصری شهر، یادواره شهدای محلات تهران، برگزاری 110 مراسم شب خاطره دفاع مقدس، برپایی نمایشگاه عكس دفاع مقدس در 22 مكان فرهنگی شاخص شهر و نیز غبار روبی و عطر افشانی گلزار شهدا از دیگر برنامه‌های شهرداری در این ایام است.

وی با اشاره به فرا ررسیدن دهه كرامت از 28 شهریور تا هفت مهرماه به برخی برنامه‌های شهرداری در این ایام اشاره كرد و گفت: 220 مسجد تهران در این ایام جشن كرامت برپا می‌كنند.

ایازی خاطر نشان كرد:‌ برگزاری جشن تكلیف برای دختران، برپایی نمایشگاه آثار خوشنویسی و هنرهای تجسمی بانوان، برپایی نمایشگاه عكس با عنوان كرامت كریمان و برگزاری تورهای گردشگری در روز دختران و ایام دهه كرامت از دیگر برنامه‌های شهرداری در ایام پیش رو خواهد بود.

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0344 sec