شناسه خبر: 5156 منتشر شده در مورخ: 1391/5/1 ساعت: 17:00 گروه: مدیریت شهری  
کمیته تخصصی شبکه معابرشهر تهران تشکیل شد؛

اعطای تسهیلات به سرمایه گذاران دربخش سرانه های خدماتی

   

منطقه 5 / معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت:همزمان با اجرای طرح تفصیلی با هدف تسریع در رسیدگی به پرونده ها شبکه تخصصی شبکه معابر شهر تهران تشکیل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز" به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه5 ،علیرضا جاوید ،معاون شهرسازی ومعماری شهرداری تهران در جلسه نظارت و حمایت ستادی شهرداری منطقه 5 با اعلام این خبر گفت:  درحال حاضر بیش از 700 پرونده ارجاعی مربوط به شبکه معابر شهری به کمیسیون ماده 5 وجود دارد که به منظور تسریع در رسیدگی به پرونده ها و تامین رضایت شهروندان کمیته تخصصی شبکه معابر شهر تهران تشکیل شد.

معاون شهردار تهران در ادامه از ابلاغ تسهیلات افزاینده تراکم خبر داد و گفت: در راستای افزایش رضایت شهروندان از اجرای طرح تفصیلی تسهیلات گسترده ای پیش بینی شده است .

وی افزود: بررسي پهنه بندي جديد و رفع مغايرت هاي احتمالي طرح تفصيلي با رويكرد كارشناسي از جمله مهم ترين اقداماتي است كه بايستي از سوي مناطق انجام و شهر سازي و معماري شهرداري تهران ارسال شد.
وی ادامه داد: با توجه به اهمیت افزایش سرانه های خدماتی غیرانتفاعی همچون پارکینگ ،بیمارستان و.. تسهیلات ویژه ای جهت تشویق و ترغیب سرمایه گذاران برای مشارکت دراین زمینه در نظر گرفته شده است.

دکتر طلوعی شهردار منطقه در ادامه این نشست با اشاره به افزایش رضایت شهروندان از اجرای طرح تفصیلی گفت: رشد آمر صدور پروانه ساختمانی در سال جاری بیانگر استقبال شهروندان از این طرح است.

وی همچنین از جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجار در ارتفاعات غرب تهران خبر داد و گفت: حریم منطقه به لحاظ شرایط اقلیمی از جاذبه های لازم برخوردار است و دارای قابلیت ایجاد قطب تفریحی ،گردشگری وورزشی است که می توان در این خصوص برنامه ریزی کرد.

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/1102 sec