شناسه خبر: 5146 منتشر شده در مورخ: 1391/5/1 ساعت: 17:00 گروه: شهرنشینی  
توسط مخابرات اعلام شد:

نحوه غیرفعال‌سازی سرویس انتظار مکالمه تلفن ثابت

   

سرويس انتظار مكالمه از خردادماه امسال به صورت پایلوت در چند مرکز مخابراتی برای تمام مشترکان ارائه شده است و اكنون این امکان در اختیار مشترکاني قرار داده‌ شده تا خودشان اين سرویس را بر خطوط خود مدیریت کنند و در صورت تمايل به فعال‌سازي و غير فعالسازي اين سرويس خود تصميم گيرنده‌ باشند چراكه انتظار مكالمه براي تعداد زيادي از مشتركين فعال شده و قرار است تعداد باقيمانده هم بزودي از اين سرويس بهره‌مند شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز" به نقل از مخابرات تهران ، فعال‌سازی سرویس انتظار مکالمه (Call Waiting) برای تمامی خطوط تلفن ثابت تهران و البرز، امکانی است که به تازگی شرکت مخابرات در اختیار شهروندان قرار داده است.

با اين سرويس این امکان برای مشترک تلفن ثابت هم فراهم شده که در حین پاسخگویی به نفر اول، با شنیدن بوق‌های پی‌در‌پی متوجه تماس و پشت خط بودن نفر دوم بشوند و با مراجعه به سایت مخابرات استان تهران می‌توان دید که آيا پیش‌شماره شما در لیست پیش‌شماره‌هایی که اکنون این امکان را دارند، قرار دارد یا خير.

نحوه فعالسازي سرويس انتظار مكالمه

نحوه فعال‌سازي اين سرويس بنا بر اعلام شركت مخابرات استان تهران به اين شكل است كه برای فعال‌سازی انتظار مكالمه، برروی خط تلفن کافی است دستور #43* را وارد كنيد و اين سرويس فعال خواهد شد.

همچنين مي‌توان براي استفاده از این سرویس و برای جواب دادن به مشترک پشت خطی‌، در تلفن ثابت معمولی از قلاب گوشی و عدد 2 و در تلفن بی‌سیم از FLASH و عدد 2 استفاده كرد.

استفاده از این سرویس که پیش از این جزو سرویس‌های ویژه و ارزش افزوده تلفن ثابت محسوب می‌شده، رایگان است و هزینه‌ای برای مشترکان ندارد.

نحوه غير فعال‌سازي سرويس انتظار مكالمه هم به اين شكل است كه اگر مشتركي تمایلی به استفاده از آن نداشت، مي‌تواند با استفاده از دستور #43# این سرویس را غیر‌فعال کند.

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0657 sec