شناسه خبر: 5145 منتشر شده در مورخ: 1391/5/1 ساعت: 17:00 گروه: شهرنشینی  
آغاز طرح ویژه برخورد با تظاهر به روزه‌خواری:

خودروی روزه‌خواران توقیف می شود

   

همزمان با نخستين روز از ماه مبارك رمضان، پليس پايتخت طرح ويژه برخورد با تظاهر به روزه‌خواري را آغاز كرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز" ماموران پليس شهر تهران همزمان با آغاز ماه مبارك رمضان طرح ويژه برخورد با تظاهر به روزه‌خواري در اماكن عمومي را به مرحله اجرا گذاشتند.

بر اساس اين طرح ماموران موتورسوار و خودرويي پليس پايتخت اعم از يگان‌هاي انتظامي و راهنمايي و رانندگي با هرگونه تظاهر به روزه‌خواري و استعمال دخانيات در خودرو و معابر عمومي برخورد كردند.

سردار اسماعيل احمدي‌مقدم، فرمانده ناجا پيشتر تاكيد كرده بود كه پليس به طور جدي با هرگونه تظاهر به روزه‌خواري در ماه رمضان برخورد مي‌كند.

سردار حسين ساجدي‌نيا، فرمانده انتظامي تهران بزرگ نيز در اين خصوص با اشاره به بحث مسايل ترافيكي در اين ماه گفته بود كه يكي از دغدغه‌هاي مردم در ماه مبارك رمضان وجود طرح ترافيك و عدم ورود به محدوده طرح زوج و فرد بود كه بر اساس تصميمات اتخاذ شده مقرر شد كه محدوده طرح ترافيك از ساعت 7 صبح آغاز و تا ساعت 16 بعدازظهر به اتمام برسد.

رييس پليس پايتخت با اشاره به بحث اقدامات در نظر گرفته شده در بحث اماكن گفت: تسهيلات ويژه‌اي براي اغذيه‌فروشان و آب‌ميوه‌فروشان، طباخي و حليم‌فروشي در نظر گرفته شده است. بدين صورت كه اين صنوف مي‌توانند از اذان مغرب تا اذان سحر به فعاليت‌هاي صنفي خود ادامه داده و در طول اين مدت باز هستند.

وي تاكيد كرده بود كه رستوران‌هاي هتل‌ها مي‌توانند در چارچوب مقررات در نظر گرفته شده از سوي اداره اماكن در طول روز به فعاليت خود ادامه دهند.

سردار احمدرضا رادان، جانشين فرمانده ناجا نيز در اين خصوص گفته بود كه پليس برابر قانون و شرع با افرادي كه تظاهر به روزه‌خواري در ملاء‌عام و همچنين استعمال دخانيات مي‌كنند، برخورد مي‌كند.

وي با بيان اينكه در ماه مبارك رمضان خوردن و آشاميدن در ملاء‌عام ممنوع است گفته بود كه بر اساس قانون خوردن و آشاميدن در ماه مبارك رمضان ممنوع و پلييس برابر قانون با اين افراد برخورد مي‌كند.

به گفته رادان خودروهايي كه سرنشينان آن تظاهر به روزه‌خواري مي‌كنند، توقيف و براي آنان پرونده قضايي تشكيل خواهد شد.

جانشين فرمانده ناجا همچنين در مورد استعمال دخانيات در ماه رمضان گفته بود كه پليس به حكم حكومتي نگاه مي‌كند و برابر قانون استعمال دخانيات ممنوع و پليس با آن برخورد مي‌كند.

نيروي انتظامي نيز پيشتر اعلام كرده بود كه روزه‌خواري در ملاءعام از نظر شرعي حرام و مصداق جرم مشهود بوده و قابل تعقيب بوده و بديهي است، معذوراتي مانند بيماري و مسافرت مجوز روزه‌خواري در انظار عمومي نيست.

متصديان هتل‌ها، رستوران‌هاي بين‌راهي، مهمانپذيرها، پايانه‌ها، فرودگاه و راه‌آهن صرفا براي مسافران خود مي‌توانند ضمن اخذ مجوز از مراجع‌ذيربط با رعايت شئونات اسلامي و پوشش فضاي مربوطه فعاليت كنند اما ارايه خدمات توسط ساير مراکز پذيرايي از اذان صبح تا اذان مغرب ممنوع بوده و در صورت مشاهده برابر مقررات با متخلفان برخورد خواهد شد.

نيروي انتظامي از همه هموطنان بخصوص رانندگان وسائط نقليه عمومي و خصوصي خواسته است كه از تظاهر به روزه‌خواري، استعمال دخانيات و ايجاد آلودگي صوتي پرهيز كنند.

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0305 sec