شناسه خبر: 5143 منتشر شده در مورخ: 1391/5/1 ساعت: 17:00 گروه: شهر سالم  
دبیر کمیته ملی شیر ایران:

دبیرستانی ها هم شیر رایگان می گیرند

   

دبیر كمیته ملی شیر كشور از توزیع شیر رایگان در میان دانش آموزان مقطع متوسطه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز" 'علیرضا كریمیان' روز شنبه در حاشیه آیین نهمین اختتامیه طرح شیر و تغذیه رایگان مدارس استان تهران در اردوگاه شهید 'مصطفی خمینی' شهرستان دماوند، اظهار داشت: در برنامه ریزی صورت گرفته برای شیر مدارس، مقرر شد علاوه بر دانش آموزان مقاطع ابتدایی و راهنمایی، تمامی دانش آموزان مقطع متوسطه نیز تحت پوشش قرار گیرند.

وی افزود: همچنین مهدكودك های تحت پوشش بهزیستی و فرهنگیان شاغل در مدارس نیز امسال در لیست دریافت گنندگان شیر رایگان قرار دارند.

دبیر كمیته ملی شیر ایران با اشاره به اینكه توزیع شیر در مدارس ایران 12 ساله می شود، تصریح كرد: زمانی كه توزیع شیر در مدارس كشور آغاز شد، فقط در 10 كشور دنیا این برنامه به صورت ملی اجرا می شد حال پس از گذشت بیش از 10 سال، تعداد كشورهایی كه توزیع شیر را آغاز كرده اند به بیش از 100 كشور افزایش یافته است.

وی افزود: این گستردگی بیانگر اهمیت غذایی شیر به عنوان یكی از پایه های اصلی رشد دانش آموزان در سطح بین المللی است و در حال حاضر در تمامی قاره های آمریكا، اروپا، آسیا و آفریقا طرح توزیع شیر رایگان مدارس اجرا می شود.

كریمیان خاطر نشان كرد: به رغم اهمیت غذایی این ماده با ارزش، در حالی كه هر ساله دستور العمل توزیع شیر پیش از آغاز سال تحصیلی به استان های كشور اعلام می شود، به دلیل طولانی شدن زمان تخصیص اعتبارات، متاسفانه عملا در زمان اعلام شده، توزیع شیر انجام نمی شود و توزیع شیر به نیمه دوم سال تحصیلی موكول می شود كه باید در این باره چاره ای اندیشید.

//ایرنا//

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
آخرین اخبار
Page Generated in 0/1290 sec