شناسه خبر: 5135 منتشر شده در مورخ: 1391/4/31 ساعت: 17:00 گروه: سیاست  
محفل انس با قرآن در حضور رهبر انقلاب:

تمدن غرب، جز فساد و استثمار انسانها نتیجه ای نداشته است

   

همزمان با اولين روز از ماه مبارك رمضان، ماه نزول قرآن، محفل انس با قرآن، عصر امروز (شنبه) در حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد. در اين محفل نورانی كه سرشار از عطر و طراوت معنوی قرآن بود، قاريان، حافظان و اساتيد قرآن، آياتی از قرآن كريم را قرائت كردند و گروههای جمع خوانی نيز در فضيلت رمضان كريم، به مدح و ثنای پروردگار پرداختند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز"، حضرت آيت الله خامنه ای در سخنانی در اين محفل قرآنی، داعيه جمهوری اسلامی ايران را برپايی تمدنی متكی بر معنويت ناشی از قرآن و هدايت الهی دانستند و با اشاره به استثمار انسانها بوسيله تمدن غرب بعنوان تمدنی مبتنی بر ماديت و به دور از اخلاق و معنويت تأكيد كردند: نمونه بارز ادعاهای دروغين غرب درباره اخلاق و حقوق بشر، سكوت اين مدعيان در قبال كشتار هزاران انسان مسلمان در ميانمار است.

ايشان افزودند: تمدن غرب در طول قرنهای گذشته نيز، هرجا كه پا گذاشته است، جز فساد و استثمار انسانها نتيجه ای نداشته است.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: عزت، رفاه، پيشرفت مادی و معنوی، اخلاق نيك و غلبه بر دشمنان، فقط از طريق عمل به معارف قرآنی بدست خواهد آمد.

حضرت آيت الله خامنه ای با اشاره به بيداری ملتهای اسلامی افزودند: اگر ملتهای اسلامی بتوانند تمدن مبتنی بر وحی الهی و معنويت و اخلاق را پايه گذاری كنند، بشر سعادتمند خواهد شد.

ايشان همچنين تركيب عقل و عاطفه را در انس با قرآن بسيار سودمند خواندند و تأكيد كردند: هنگامی كه عقايد عقلانی قرآن با محبت عجين شود، زمينه عمل به قرآن فراهم و در نتيجه توفيقات جامعه اسلامی روزافزون خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی با اظهار خرسندی از گسترش نهضت انس با قرآن در كشور بويژه در ميان جوانان، بر لزوم تدبر و تأمل در مفاهيم قرآنی و عمل به آن تأكيد كردند.

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0527 sec