شناسه خبر: 5132 منتشر شده در مورخ: 1391/4/31 ساعت: 17:00 گروه: مذهبی  
در ماه رمضان:

مساجد غرب تهران میزبان قران می شوند

   

منطقه 21 / شهردار منطقه 21 از برگزاری 17محفل انس با قرآن کریم در مساجد سطح این منطقه در ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز" به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 21، دکتر مصطفی سلیمی با اشاره به اهمیت ماه مبارک رمضان به معرفی ویژه برنامه های این ماه پرداخت و گفت: ماه مبارک رمضان ماهی است که در آن خیر ونیکی به اوج خود رسیده، باری تعالی درهای رحمت ومغفرت خود را به روی بندگان خود بی هیچ بهانه ای می گشاید. این ماه فرصتی است برای بندگان مومن خدا تا با پشت سر گذاشتن مشقت های فراوان  خود را به او نزدیک کرده از برکات این ماه استفاده کنند.

وی افزود: با توجه به اهمیت این ماه و لزوم استفاده بهینه از آن معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 21 با توجه به ظرفیت های فرهنگی و مذهبی موجود در محلات  این منطقه برنامه های متناسب با نیاز محلات را تدارک دیده است . این برنامه ها با غبار روبی  23مسجد و حسینیه های این منطقه آغاز شده است.

سلیمی ادامه داد: محافل انس با قرآن در 17 مسجد این منطقه حال و هوای روحانی به مساجد خواهد بخشید. ضمن اینکه برپایی نمایشگاه قرآنی در بوستان نرگس، تجهیز مساجد به قرآن ، مفاتیح الجنان وصحیفه سجادیه، انجام تبلیغات محیطی با مضمون تشویق و دعوت مردم به شرکت در مساجد و محافل دینی، برگزاری سلسله نشست های تخصصی با ائمه جماعات در خصوص ارتقاء کمی و کیفی مباحث دینی با محوریت ماه مبارک رمضان ، برگزاری مراسم پرفیض صحیفه خوانی در استقبال از ماه مبارک رمضان در مسجدالنبی شهرک پاسداران ، برگزاری سلسله محافل قرآنی با عنوان کاروان تلاوت نور در یکی از مساجد منتخب منطقه و همچنین برگزاری محفل قرآنی ویژه کارکنان شهرداری منطقه و شورایاران و مدیران محلات از جمله برنامه های این ماه است .

وی با بیان اینکه امیدواریم برنامه های ماه مبارک رمضان در منطقه 21 امسال نیز مورد استقبال شهروندان قرار گیرد ، خاطرنشان کرد: مرکز رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی نیز در قالب برگزاری بازارچه خیرین با محوریت منطقه و نواحی 3گانه ، برپایی جشن گلریزان به صورت منطقه ای ، برپایی سفره افطار با دعوت از ایتام ، معلولین در نواحی و منطقه ، بازدید از مراکز بهزیستی ،توانبخشی و آسایشگاه سالمندان توسط نواحی و منطقه ،توزیع نان رایگان به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) در سطح محلات توسط نواحی ، برگزاری تورهای گردشگردی مذهبی توسط نواحی و منطقه ، کمک به خانوادهای نیازمند و آسیب دیده و در معرض آسیب ، برنامه های مختلفی را اجرا می کند.

به گفته شهردار منطقه 21 ، اداره سلامت این منطقه نیز با برگزاری 23 عنوان برنامه مرتبط با سلامت در خانه های سلامت به استقبال ماه مبارک رمضان رفته است.

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
Page Generated in 0/0319 sec