شناسه خبر: 3332 منتشر شده در مورخ: 1390/12/24 ساعت: 17:00 گروه: علمی  
احتمال وارد آمدن خسارت بر اثر طوفان؛

وزش شدید باد و گرد و خاک وکاهش تا14درجه‌ای دما

   

 

مديركل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي كشور نسبت به وزش باد شديد و وارد آمدن خسارت در اكثر نقاط كشور بخصوص تهران هشدار داد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز" مهندس عبدالرضا اميدوار شهري افزود: نقشه‌هاي پيشيابي نشان مي‌دهد روز شنبه به سبب افزايش سرعت وزش باد، گرد و خاك در استان‌هاي كرمانشاه، ايلام ، خوزستان و سپس بوشهر سبب كاهش ديد افقي و كيفيت هوا مي شود كه اين شرايط در روز يكشنبه نيز ادامه مي يابد. همچنين طي روز شنبه در استان‌هاي آذربايجان غربي، آذربايجان شرقي، اردبيل ، زنجان ، گيلان، مازندران و سپس گلستان و در روز يكشنبه در استانهاي تهران ، البرز و بيشتر نقاط كشور وزش باد شديد پيش بيني مي شود كه مي تواند با خسارت همراه باشد.

وي افزود: طي روز شنبه در استانهاي واقع در نيمه غربي و در روز يكشنبه در استانهاي واقع در نيمه شرقي دماي هوا بين 7 تا 14 درجه كاهش مي يابد. اين شرايط طي روز دوشنبه نيز در نيمه شرقي ادامه مي يابد؛ از اين رو احتمال سرمازدگي درختان ميوه در استانهاي كرمان، فارس ، خراسان جنوبي و شمال سيستان و بلوچستان وجود دارد.

 مديركل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي كشور به ايسنا گفت: از عصر پنجشنبه و طي روز جمعه در استانهاي آذربايجان غربي، آذربايجان شرقي، اردبيل، كردستان و شمال كرمانشاه به سبب بارش برف اختلال در تردد پيش‌بيني مي‌شود كه اين شرايط در روز شنبه علاوه بر مناطق فوق، گذرگاه‌هاي منتهي به استانهاي گيلان، مازندران و گلستان را نيز دربر مي‌گيرد.

 وي تصريح كرد: نقشه‌هاي پيش يابي نشان مي‌دهد در دو روز آينده در مناطق جنوب غرب و غرب، شمال غرب، برخي نقاط استان‌هاي واقع در مركز و تهران گرد و غبار و وزش باد ادامه دارد و در اين مدت براي استان‌هاي واقع در شرق، جنوب و جنوب شرق باد و گرد و خاك پيش‌بيني مي‌شود؛ در ضمن سامانه بارشي از روز پنجشنبه از سمت شمال غرب وارد كشور مي‌شود، بنابراين در روز پنجشنبه مناطق شمال غرب، غرب در روز جمعه و شنبه علاوه بر مناطق فوق، سواحل درياي خزر، دامنه‌هاي جنوبي البرز، زاگرس مركزي و بتدريج شمال شرق تحت تاثير اين سامانه قرار مي‌گيرد كه بر اين اساس براي مناطق مذكور طي روزهاي ياد شده بارش باران و برف و وزش باد شديد و كاهش محسوس دما پيش بيني مي‌شود.

مديركل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي كشور گفت: بر اين اساس در روز پنجشنبه آسمان تهران نيمه ابري در بعضي ساعات افزايش ابر در ارتفاعات بارش پراكنده و وزش باد شديد پيش‌بيني شده است كه حداقل و حداكثر دما در اين روز با 2 درجه كاهش به 5 و 13 درجه سانتيگراد بالاي صفر مي‌رسد. همچنين در روز جمعه نيز آسمان پايتخت كمي ابري بتدريج ابري در بعضي ساعات با بارش پراكنده و وزش باد خواهد بود كه حداقل و حداكثر دما در اين روز به 4 و 12 درجه سانتيگراد بالاي صفر مي‌رسد.

 

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
Page Generated in 0/0591 sec