شناسه خبر: 19795 منتشر شده در مورخ: 1395/5/12 ساعت: 14:00 گروه: فرهنگستان  
پیوند هویت تاریخی محلات منطقه 17 و روحیه ایثارگری ستودنی ست
در جریان نشست خبری تهران 230عنوان شد:

پیوند هویت تاریخی محلات منطقه 17 و روحیه ایثارگری ستودنی ست

   
شهردار منطقه 17 تهران در جریان برگزاری نشست خبری 230مین سالگشت پایتختی تهران، از پیوند ناگسستنی هویت تاریخی محلات این منطقه و روحیه ایثارگری شهروندان به نیکی یاد کرد.

به گزارش پام نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 17، مهدی عباسی در جریان این نشست خبری با دعوت از خبرنگاران و اصحاب رسانه پیوند بین هویت تاریخی و مذهبی محلات 14گانه منطقه و روحیه ایثارگری شهروندان را  پیوندی ناگسستنی نامید.

شهردار منطقه 17 با استقبال از حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه، همایش دویست و سی امین سالگشت پایتختی تهران با فرصت مناسبی برای آشنایی با هویت محلات دانست و تصریح کرد: به بهانه این رویداد تاریخی در منطقه 17گرد هم آمدیم و این فرصت مناسبی ست تا از نزدیک با روحیه مشارکت طلبی و فرهنگ ایثارگری در این منطقه اشنا شویم.

عباسی در جریان این نشست از خبرنگاران برای حضور در برنامه های بازدید میدانی از سطح منطقه دعوت کرد و افزود: بستر تاریخی و هویت فرهنگی محلات که با روحیه ایثارگری و فرهنگ غنی شهروندان گره خورده در بازدیدهای میدانی از سطح محلات قابل رصد است و از همین فرصت برای حضور خبرنگاران در بازدیدهای میدانی دعوت می کنیم تا از نزدیک با فرهنگ و منش شهروندان این منطقه اشنا شوند.

شهردار منطقه 17 همایش دویست و سی امین سالگشت پایتختی تهران با بستری برای بازیابی هویت تاریخی محلات نامید و تصریح کرد: این همایش بستری را برای شناسایی و معرفی ظرفیتهای گردشگری و هویت تاریخی محلات به وجود اورده است که می تواند نقش موثری در رشد گردشگری شهری داشته باشد.

عباسی وجود موزه مبل ایران و قدیمی ترین بازار سنتی لباس و کفش را از ظرفیتهای منطقه دانست و تصریح کرد:آستان مقدس امامزاده حسن (علیه السلام) در این منطقه قرار دارد که ایشان از نوادگان امام حسن مجتبی( علیه السلام) هستند که تزیینات و آیینه کاری های آن مربوط به دوران ناصرالدین شاه قاجار است.

وی بافت قدیمی ومتراکم موجود در منطقه را حاصل از قدمت و هویت تاریخی محلات برشمرد و خاطرنشان کرد: بسیاری از خانه های موجود در بافت فرسوده عمری بیشتر از پنجاه سال دارند و در ساخت آنها از مصالح قدیمی و بافت سنتی استفاده شده است.

مسجد جامع ابوذر یکی دیگر از نقاط تاریخی منطقه 17 است که شهردار منطقه به آن اشاره کرده و افزود: سالهاست که شهروندان این منطقه در مسجد جامع ابوذر علاوه بر اقامه نماز و فعالیتهای دینی به فعالیتهای اجتماعی و فرهنگی هم می پردازند و این مسجد با قدمت بیش از پنجاه سال یکی از پایگاه های مبارزات انقلابی در دوران ستمشاهی بوده و ترور نافرجام مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نیز در همین مسجد اتفاق افتاد.

جشنواره دویست و سی امین سالگرد پایتختی تهران بزرگ با هدف گرامیداشت هویت تاریخی تهران قدیم با همکاری مناطق 6،11،12،16 و 17 چهارشنبه سیزدهم مردادماه در میدان مشق تهران برگزار می شود.

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0283 sec