شناسه خبر: 19764 منتشر شده در مورخ: 1394/3/11 ساعت: 12:06 گروه: فرهنگستان  
افتتاح نخستین مرکز فعالیتهای داوطلبانه و جهادی جوانان شهر تهران در منطقه 17

افتتاح نخستین مرکز فعالیتهای داوطلبانه و جهادی جوانان شهر تهران در منطقه 17

   
شب گذشته و با حضور دکتر محمود گلزاری معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ؛ دکتر محمدجواد شوشتری مشاور و مدیر کل دفتر شهردار تهران، محمدابویی مدیرعامل خانه شهریاران جوان و جمعی از مدیران فرهنگی وشهری ، نخستین مرکز فعالیتهای داوطلبانه و جهادی جوانان شهر تهران گشایش یافت.

به گزارش پام نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه17، برای نخستین بار است که ساختمانی مستقل به همراه تمامی امکانات در اختیار جوانان قرار گرفته تا به فعالیتهای داوطلبانه بپردازند.

محمدجواد شوشتری مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران، منطقه 17 را یکی از مناطق پیشرو و جوانگرای تهران نامید و افزود :«تخصیص این امکانات حاصل از جوانگرایی و شجاعت شهردار منطقه است. اصل عمل بسیار پسندیده ست و آن اعتماد به جوانهاست. این مجموعه حاصل اطمینان و اعتماد به جوانها ست که می تواند بخش عمده ایی از کمبودها را جبران کند. تنها با رویکرد جهادی می توان برای رفع کمبودها و کاهش فقر و مشکلات اجتماعی شهروندان گام برداشت.»

مشاور شهردار تهران این مرکز را نمونه خوبی برای گسترش فعالیتهای داوطلبانه در سطح شهر تهران دانست و تصریح کرد:«این اقدام بسیار پسندیده بود. اما آنچه مهمتر از تخصیص یک ساختمان است این است که بتوان محتوای مناسب و کاربردی را برای این فعالیتها تعریف کرد. امید داریم که این مرکز در انجام فعالیتهای داوطلبانه و جهادی موفق باشد و این اقدام شایستگی آن را دارد که در بقیه مناطق نیز تسری پیدا کرده و اجرا شود.»

دکتر محمودگلزاری «محلی برای فعالیتهای خلاقانه» را مهمترین نیاز جوان امروز دانست و افزود :«مهمترین نیازی که امروز نه تنها جوانان تهران، بلکه جوانان عصر حاضر به آن احتیاج دارند این است که محلی برای برنامه ریزی، فعالیتهای خلاقانه، استفاده از علم اساتید و محلی به عنوان پاتوق داشته باشند. و امروز به ابتکار شهرداری منطقه 17 این مرکز در اختیار جوانان این منطقه قرار گرفت.»

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان مجموعه مدیریت شهری را پیشتاز در توجه به جوانان نامید و تصریح کرد:«داوطلبانه بودن رکن اصلی فعالیتهای این مرکز است. تخصیص این امکانات در سطح منطقه و محلات برای جوانان بسیار اقدام پسندیده ای ست و شهرداری در این اقدام نیز مثل بیشتر فعالیتهایش، پیشرو بوده که جای تقدیر دارد.»

بهروز محمدزاده شهردار منطقه 17 رسالت این مرکز را فعالیت داوطلبانه در جهت رفع آسیبهای اجتماعی و کمبودهای فرهنگی منطقه عنوان کرد و افزود :«این ساختمان در اختیار شهریاران جوان قرار گرفته تا با توجه به مشخصه های فرهنگی منطقه، بتوانند فعالیت داوطلبانه ایی را در جهت به کارگیری همه ظرفیتهای محلی و رشد و توسعه دارالشهدای تهران تعریف کنند.»

محمدابویی مدیرعامل خانه شهریاران جوان نیز اقدام شهرداری منطقه 17 را ستودنی نامید و خاطرنشان کرد:« اقدام شهردار محترم منطقه در تخصیص امکانات به فعالیت داوطلبانه جوانان، شجاعانه، ستودنی و ارزشمند است. امیدواریم جوانان این منطقه با پشتکار فراوان در عرصه فعالیتهای فرهنگی وارد شده و بتوانند در آبادانی محله و منطقه خودشان تاثیرگذار باشند.»

محمدتقی فروتن مدیرکل ارزشیابی و انتصابات مدیران شهرداری تهران نیز دیگر میهمان این مراسم بود که جوانگرایی را رمز پیروزی نامید و خاطرنشان کرد:« جوانها با تیکه بر قدرت و توان الهی همیشه می توانند کارهای بزرگی انجام دهند و گره های بزرگ را به راحتی باز کنند. همانطور که در دفاع مقدس نیز این جوانها بودند که با رشادت بر دشمن پیروز شدند. جوانان این منطقه که خواستگاه چهارهزار شهید گلگون کفن است، هم از نسل همان جوانها هستند و همانگونه جهادی عمل خواهند کرد.»

فرزاد هوشیار پارسیان مدیرعامل سازمان رفاه،خدمات و مشارکتهای اجتماعی نیز رسیدگی به اقشار آسیب دیده را از رسالتهای جوانان دانست و افزود :« با فعالیتهای داوطلبانه و جهادی می توان محرومیت را از چهره این منطقه زدود.»

تلاوت جمعی قرآن کریم، ادای احترام به مقام شامخ شهدای منطقه 17 ، پخش کلیپ مذهبی و موسیقی زنده، از دیگر برنامه هایی بود که در جمع بیش از هزارنفر از جوانان و شهریاران حاضر در بوستان قرآن و عترت منطقه اجرا شد و مورد استقبال قرار گرفت.

گفتنی ست جوانان منطقه پس از افتتاح مرکز، نخستین فعالیتهای داوطلبانه و جهادی را در منطقه آغاز کرده و با برگزاری اولین نشست هماهنگی کاهش آسیبهای اجتماعی ، در جهت رفع محرومیت از خواستگاه چهارهزار شهید گلگون کفن گام برداشتند.

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان : تهران
شهر : تهران
منطقه : منطقه 17
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0389 sec