شناسه خبر: 19734 منتشر شده در مورخ: 1394/1/16 ساعت: 15:19 گروه: فرهنگستان  
یک اصله درخت هم دربوستان جنگلی یاس جابه جا نشد
مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران:

یک اصله درخت هم دربوستان جنگلی یاس جابه جا نشد

   
مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران گفت: در پروژه آماده سازی بوستان جنگلی یاس توجه ویژه‌ای به شرایط زیست محیطی منطقه شده است از این رو حتی یک اصله درخت در این بوستان جابه جا نشده است.

به گزارش پام نیوز علی محمد مختاری در یکصد و چهلمین جلسه علنی شورای شهر ضمن تقدیر از شورای اسلامی به دلیل برگزاری اولین جلسه سال۱۳۹۴ شورا در بوستان جنگلی یاس عنوان کرد: مقام معظم رهبری در ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ فرمانی درخصوص جنگل‌هایی کشور به ویژه جنگل های دامنه جنوبی البرز و بخش شمالی بزرگراه بابایی صادر کردند و شهردار تهران نیز در کمتر از ۱ساعت در جلسه‌ای به ما گفت که این دستور حضرت آقاست و انتظار دارند این اراضی آزاد شده در مدت کوتاه آماده سازی و باز پیرایی شود به طوری که در روز طبیعت مورد استفاده مردم قرار بگیرد. 

 
 وی افزود: دکتر قالیباف در ۱۸ اسفند در مراسم بهره برداری از ۱۰۰۰هکتار جنگل کاری در دامنه جنوبی البرز که به دستور مقام معظم رهبری آزاد شده بودند وعده آماده سازی بوستان جنگلی یاس در روز طبیعت را داد. 
 
مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران ضمن تقدیر از اقدامات وزارت اطلاعات به عنوان اولین وزارت خانه‌ای که به فرمان مقام معظم رهبری لبیک گفتند، بیان کرد: بخش شمالی اراضی ازاد شده شامل ۱۲۲۰هکتار است که در حوزه شهرداری منطقه ۱ قرار دارد و بخشی جنوبی آن مشتمل بر ۱۸۱ هکتار در محدوده منطقه ۴ قرار دارد.
 
 وی افزود: از روز ۲۰ اسفند با حضور تقریبا ۲۰۰۰ کارگر شریف فضای سبز اقدامات لازم آغاز شد. 
 
مختاری تصریح کرد: ۸ روز پس از آغاز کار زیر سازی حدود ۳۶ کیلومتر، مقام معظم رهبری از این پروزه بازدید کردند و نسبت به اقدامات انجام شده اظهار رضایت کردند.
 
 وی در پایان با تاکید بر افزایش سرانه فضای سبز در تهران درسال۹۳ گفت: درحال حاضر سرانه فضای سبز برای هرنفر ۱۶متر مربع وبرون شهری ۲۴ متر مربع است ضمن اینکه ما موضوع ساماندهی ۳۸ هکتار در غالب کمربند اطراف تهران را در دستور کار قرار داده بودیم که این میزان جدای از فضای ۲۱۲۴بوستان شهر است.
کلید واژه ها :
مدیرعامل ، بوستان‌ها ، شهر تهران
طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0324 sec