شناسه خبر: 19728 منتشر شده در مورخ: 1394/1/16 ساعت: 15:09 گروه: فرهنگستان  
افزایش قیمت طلا و ارز برخلاف انتظارات/علت چه بود؟!

افزایش قیمت طلا و ارز برخلاف انتظارات/علت چه بود؟!

   
در حالی که انتظار می‌رفت با توافق لوزان قیمت طلا و ارز در بازار کاهش پیدا کند، اما فقط در یک روز شاهد کاهش قیمت‌ها بودیم و پس از آن، قیمت‌ها دوباره افزایش پیدا کرد.

به گزارش پام نیوز قیمت طلا و ارز امروز در بازار تهران با افزایش همراه بود؛ این اتفاق برخلاف انتظاری است که فعالان اقتصادی نسبت به بازار داشتند.

 
 پس از توافق لوزان در صبح روز شنبه گذشته بلافاصله قیمت دلار در بازار 103 تومان کاهش پیدا کرد، اما بعد از یکی دو ساعت قیمت دلار دوباره روندی افزایشی به خود گرفت و در نهایت در رقم 3253 تومان ایستاد.
 
امروز نیز دلار به روند افزایشی قیمت خود ادامه داد و با افزایش حدود 33 تومانی، در حال حاضر در بازار 3286 تومان قیمت دارد. همچنین هر یورو 22 تومان افزایش قیمت پیدا کرد و با قیمت 3602 تومان عرضه می‌شود.
 
به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، دلیل چنین واکنش متفاوتی در بازار، احتمالا سیاست ارزی بانک مرکزی است؛ چراکه به نظر می‌رسد سیاستگذار ارزی بر آن است تا جلوی هیجانات بازار را بگیرد و به همین دلیل مانع شوک منفی قیمت‌ها می‌شود تا اقتصاد کلان باثبات باشد.
 
در این میان، در بازار طلا و سکه نیز امروز شاهد رشد قیمت‌ها بودیم؛ به طوری که هم‌اکنون هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید 962 هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد. این رقم نشان از رشد حدود 21 هزار تومانی قیمت سکه نسبت به روز گذشته دارد. در بازار همچنین نیم‌سکه 518 هزار تومان، ربع سکه 278 هزار تومان و سکه یک‌گرمی 180 هزار تومان قیمت دارد.
 
در همین حال، هر گرم طلای 18 عیار با افزایش حدود یک‌هزار و 961 تومان، 98 هزار تومان و 250 تومان و هر مثقال طلا 426 تومان فروخته می‌شود.
 
افزایش قیمت طلا و ارز برخلاف انتظارات/علت چه بود؟!
افزایش قیمت طلا و ارز برخلاف انتظارات/علت چه بود؟!
 
    
کلید واژه ها :
افزایش ، قیمت ، انتظارات
طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0356 sec