شناسه خبر: 19723 منتشر شده در مورخ: 1394/1/15 ساعت: 11:53 گروه: فرهنگستان  
تهران با کمبود مسجد مواجه است/ سرانه مسجد هر شهروند پایین‌تر از 15سانتی متر
ناصحی خبر داد:

تهران با کمبود مسجد مواجه است/ سرانه مسجد هر شهروند پایین‌تر از 15سانتی متر

   
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: سرانه مسجد هر شهروند تهرانی پایین‌تر از 15سانتی متر است و این در حالیست که سرانه استاندارد 7متر مربع برای هر شهروند است.

به گزارش پام نیوز حجت‌الاسلام عبدالمقیم ناصحی، رئیس کمیسیون فرهنگی-اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران   با اشاره به کمبود مساجد در تهران اظهار کرد: در حال حاضر 2هزار مسجد درتهران فعال است که نسبت به 8 میلیون و 500هزار جمعیت شب خواب تهران بسیار کم است.

 
وی در ادامه افزود: براساس آمار محاسبه شده از مساحت مساجد سطح شهر تهران، سرانه مسجد هر شهروند تهرانی زیر 15 سانتی متر است و این در حالیست که سرانه استاندارد مسجد هر تهرانی باید 7متر اعم از حیاط، شبستان و اتاق بسیج باشد.
 
حجت‌الاسلام ناصحی با بیان اینکه تهران با کمبود مساجد مواجه است، ادامه داد: از این رو در چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران تصویب شد که در طول 5سال پیش رو که برنامه 5سال دوم است 400 مسجد محله‌ای ساخته شود.
 
رئیس کمیسیون فرهنگی  و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: در سال 93، 100باب مسجد در حال احداث، تغییر و تکمیل است.
 
حجت‌الاسلام ناصحی در پایان در خصوص شبانه روزی شدن مساجد گفت: در نظر داریم تعدادی از مساجد محوری، جامع و شاخص که از لحاظ جغرافیایی در نقاط خاصی از شهر قرار دارند، به طور شبانه روزی به فعالیت بپردازند.
کلید واژه ها :
تهران ، مسجد ، ناصحی
طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0819 sec