شناسه خبر: 19702 منتشر شده در مورخ: 1393/11/28 ساعت: 14:55 گروه: فرهنگستان  
ورود نسل جدید یخ‌زدا به خیابان‌های تهران

ورود نسل جدید یخ‌زدا به خیابان‌های تهران

   
مدیرعامل صندوق کارکنان شهرداری تهران از ورود یخ‌زداهای جدید که حافظ آسفالت و محیط زیست هستند خبر داد.

به گزارش پام نیوز دکتر حمید محمدبیگی صبح امروز با اعلام خبر آغاز خط تولید CMA (یخ‌زدا) گفت: در طول فصل زمستان و در حین بارندگی‌ها تردد خودروها به دلیل لغزندگی سطح معابر با کندی و مشکل صورت می‌گرفت. 

 
وی با بیان اینکه پاشیدن نمک بر روی آسفالت باعث آسیب فراوان به آسفالت می‌شد، افزود: برهمین اساس صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران وابسته به معاونت مالی با همکاری بخش خصوصی اقدام به تولید CMA که حاوی کلسیم و منیزیوم است، کرده است. 
 
وی با بیان اینکه این یخ‌زدا موجب کاهش خورندگی آسفالت می‌شود، گفت: متاسفانه پاشیدن نمک بر روی آسفالت مشکلات زیست‌محیطی را به وجود می‌آورد به گونه‌ای که علاوه بر آسیب‌رساندن به آب‌های سطحی به گیاهان حاشیه‌ای نیز آسیب می‌رساند که خوشبختانه با این فرمول جدید یخ‌زدا و CMA این مساله نه تنها حل شده است بلکه به دلیل وجود کلسیم و منیزیم رشد گیاهان نیز تقویت می‌شود. 
 
مدیرعامل صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران با بیان اینکه CMA بر پایه ترکیب استات است، گفت: برهمین اساس مشخصات یخ‌زدایی خاصی را دارد و با ترکیب شدن با دانه‌های برف از یخ زدن و یا چسبیدن آنها به جاده‌ها جلوگیری می‌کند و با جلوگیری از تشکیل یخ باعث می‌شود که ترافیک سبک خودرویی یخ نازک را شکسته و عبور و مرور جریان داشته باشد و همچنین با جذب رطوبت تازه یخ و برف باعث خشک شدن آن می‌شود و از چسبیدن یخ به کف خودروهای عبوری جلوگیری می‌کند. 
 
وی با اشاره به صرفه اقتصادی این محصول تولید داخل گفت: 1800 کیلومتر جاده در کشور وجود دارد که سالانه 8000 میلیارد هزینه تعمیر و نگهداری آن می‌شود که در این میان پاشیدن نمک عمر آسفالت را پنج سال کاهش می‌دهد، اما با این محصول جدید، می‌توان نسبت به استفاده بهینه از این آسفالت‌ها اقدام کرد. 
 
محمدبیگی با بیان اینکه 50 میلیارد تومان هزینه سرمایه‌گذاری برای تولید CMA شده است، تصریح کرد: 150 نفر به صورت مستقیم براثر این پروژه دارای اشتغال شده و سالانه 20 هزار تن ظرفیت تولید این محصول وجود دارد، این در حالی است که تولید هر کیلوی این محصول در اروپا شش دلار تخمین زده شده است؛ اما با یک چهارم این رقم این محصول در داخل تولید می‌شود. 
 
مدیرعامل صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران با بیان اینکه مقرر شده است سالانه 20 درصد از نمک به عنوان یخ‌زدا کاسته شود، گفت: امیدواریم با افزایش مصرف این CMA شاهد بسط و گسترش استفاده از این محصول جدید و حافظ محیط زیست در سایر کلانشهرها باشیم. 
 
وی با بیان اینکه صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران وابسته به معاونت مالی در راستای افزایش ارزش افزوده صندوق گام برمی‌دارد، افزود: قطعا تولید این محصول علاوه بر دارا بودن صرفه اقتصادی به افزایش سلامت آب‌های سطحی و زیرسطحی و رشد و نمو گیاهان حاشیه‌ای بزرگراه‌ها و معابر کمک می‌کند. 
منبع: ایسنا
کلید واژه ها :
نسل ، خیابان‌های ، تهران
طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0578 sec