شناسه خبر: 19100 منتشر شده در مورخ: 1393/6/1 ساعت: 10:40 گروه: فرهنگستان  
افتتاح 34 پروژه عمرانی شهرداری بندرعباس
بمناسبت هفته دولت؛

افتتاح 34 پروژه عمرانی شهرداری بندرعباس

   
بمناسبت فرا رسیدن هفته دولت 34 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 240 میلیارد ریال را مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

به گزارش پام نیوز به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری بندرعباس،معاون فنی و عمرانی شهرداری بندرعباس گفت: 34 پروژه عمرانی شهرداری در هفته دولت با حضور مسولین استان به بهره برداری می رسد.

عبدالرضا بهادر اجرای پروژه‌های عمرانی را گامی بلند برای توسعه و عمران شهری برشمرد و اظهار کرد:طرحهای مختلف عمران شهری علاوه بر اینکه چهره شهررا دگرگون می کند اسباب رفاه و آسایش عموم شهروندان را با کاهش و روان سازی ترافیک در معابر شلوغ و پر تردد شهر،زیبا سازی مبلمان و فضای سبز شهری،ساماندهی نوار ساحلی شهرو...به طور قطع فراهم می سازد.البته در این راه تعامل سازنده دستگاه‌های اجرایی در رفع مشکلات احتمالی ضروری است.
بهادر بازدیدهای میدانی از روند اجرای پروژه‌های شهری را در راستای تسریع پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها مهم بیان کرد و افزود: اجرای طرح‌های بزرگ عمرانی که با صرف بودجه قابل توجه شهرداری انجام می‌پذیرد از اساسی‌ترین اقدامات به منظور پیشرفت افق آینده شهر بندری و تجاری بندرعباس است.
مهندس بهادر تصریح کرد: امروز مردم از شهرداری انتظار انجام پروژه‌هایی را دارند که رفاه و آسایش و امنیت را برایشان به ارمغان آورد و خوشبختانه با اهتمام ویژه شورای اسلامی شهر و شهردار بندرعباس ، پروژه‌ها در زمان‌بندی مناسب و با کیفیت مطلوبی در حال پیشرفت است.
به گفته وی بازار جدید ماهی و پلاژ بانوان 2 پروژه بزرگی هستند که برابر استانداردهای روز دنیا در حاشیه ساحل بندرعباس در حال ساخت هستند،این پروژه ها با مشارکت بخش خصوصی به ترتیب با اعتباری معادل300 میلیارد ریال و 260میلیارد ریال با هدف ایجاد فضایی مدرن وشیک برای شهروندان و گردشگران در نوار ساحلی شهر در دست ساخت می باشند.
معاون فنی و عمرانی شهرداری بندرعباس عنوان کرد:علاوه بر پروژه هایی که در هفته دولت افتتاح مورد استفاده شهروندان قرار می گیرد ، اجرا و مطالعه 6 تقاطع غیر همسطح در نقاط مختلف شهررا دربرنامه داریم که 2 تقاطع غیر همسطح سه راه جهانبار و پل خواجو طی سال جاری عملیات اجرایشان آغاز می شود و 4 تقاطع غیر همسطح دیگرتقاطع غیر همسطح آزادگان به بلوار امام حسین،تقاطع غیر همسطح امام حسین به رسالت،تقاطع بلوار ابوموسی به بلوار امام حسین( از سمت ورزشگاه 20 هزار نفری به الهیه شمالی)که این پروژه اولین زیرگذر بندرعباس می باشد و تقاطع غیر همسطح بلوار پردیس مطالعه و بررسی های لازم امسال به اتمام می رسد و عملیات اجرایی آنها برای سال آینده در دستور کار قرار می گیرد.
وی همچنین گفت:دومین تقاطع غیر همسطح بزرگ شهر بندرعباس بنام تقاطع غیر همسطح شهید رجایی دهه فجر امسال آماده بهره برداری خواهد بود.این پروژه با اعتبار 120 میلیارد ریال از محل اعتبارات شهرداری بندرعباس و با مشارکت و همکاری اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان در حال انجام است که تا کنون 58 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
بهادر ادامه داد:این پروژه یک مسیر انحرافی از جاده بندرعباس-میناب به جاده بندرعباس-سیرجان به طول 700 متر دارد که این مسیر راه دسترسی جاده بندرعباس-میناب را به جاده بندرعباس-سیرجان 1300 متر کوتاهتر می کند.
به گفته وی اتصال کنارگذر شهید رجایی به جاده بندرعباس-سیرجان واتصال جاده بندرعباس-میناب به کنارگذر شهید رجایی و کاهش بار ترافیکی میدان دفاع مقدس از مزایای مهم این طرح بشمار می آید.
معاون فنی و عمرانی شهرداری بندرعباس در خصوص پروژه های هفته دولت گفت:فاز دوم کنارگذر شهید رجایی،زیرسازی و آسفالت محلات و معابر شهری،پیاده رو سازی معابر شهر،احداث 8 زمین ورزشی چمن مصنوعی در محلات مختلف شهر،تملک و بازگشایی معابر و خیابانهای شهرک توحید وآیت الهو غفاری،تکمیل خیابان فروزان،احداث فضاهای سبز و پارکهای محله ای و روشنایی معابر سطح شهراز جمله پروژه هایی است که در هفته دولت امسال با اعتبار بالغ بر 240 میلیارد ریال به بهره برداری می رسند.
معاون عمرانی شهرداری بندرعباس پایان ابراز امیدواری کرد و گفت: با توجه به روند سرعت عملیات اجرایی دیگر پروژه ها، در تلاش هستیم که مابقی پروژه های عمرانی شهرداری نیز برای استفاده شهروندان فهیم بندرعباسی در آینده ای نزدیک به بهره برداری برسند.
کلید واژه ها :
افتتاح ، عمرانی ، بندرعباس
طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0353 sec