شناسه خبر: 18958 منتشر شده در مورخ: 1393/5/13 ساعت: 09:48 گروه: فرهنگستان  
استخرهای اشرافی تهران/ بفرمایید ماساژ

استخرهای اشرافی تهران/ بفرمایید ماساژ

   
در تهران استخرهایی وجود دارد که حق عضویت سالانه اش حدود 11 میلیون تومان است .

به گزارش پام نیوز می شود خود را در یک حوض آب انداخت و بی هدف شلنگ تخته پراند و اسمش را گذاشت شنا یا می شود به یک استخر محلی معمولی رفت و هم پا و هماهنگ با سوسکی که روی آب شناور است تن به آب سپرد و اسمش را گذاشت شنا؛ یا می شود کمی بیشتر پول خرج کرد و به استخری اسم و رسم دار رفت و در محیطی معقول بی آن که پاشنه پای این و آن در استخر به سرت کوبیده شود و انگشت کنار دستی ات که آرام آرام کرال پشت می رود، در چشمت برود، در آب دمی عضلات را شل کرد و کوفتگی ها را زدود و اسمش را گذاشت شنا؛ یا نه می شود خیلی زیاد پول خرج کرد و مثل یک پادشاه که همه خدم و حشم دست به سینه او هستند و آماده ارائه خدمات، از امکاناتی که به ذهن مردم عادی خطور نمی کند، بهره برد و در استخری رویایی تن به آب زد و اسمش را گذاشت شنا.

 
دنیای این آدم ها آن قدر با هم فرق دارد که یکی به شب می ماند و یکی به روز، وجه تمایزشان هم در داشتن یا نداشتن پول یا میزان اموالشان است که یکی را از شنا و رفتن به استخر محروم می کند، یکی را به استخرهای معمولی می کشاند و یکی را به استخرهایی که هم فال است و هم تماشا روانه می کند.
 
استخرهای غنی‌شده با اکسیژن
 
در تهران می شود همه چیز پیدا کرد، از پایین ترین چیزها تا اشرافی ترین و مجلل ترین آن ها را. در این شهر استخرهایی وجود دارد که فقط با کارت عضویت می شود واردش شد که دریافت این کارت عضویت چند میلیون تومان هزینه دارد.پس ما هم نتوانستیم وارد این استخرها شویم و بسنده کردیم به سایت اینترنتی آن ها که عکس های وسوسه برانگیزی داشت و البته خدماتی ویژه و متمایز.استخر در ذهن ما فضایی با ابعاد مشخص و پوشیده با کاشی های رنگی است که در دو قسمت کم عمق و عمیقش می شود راه رفت و شنا کرد، اما استخرهای لوکس این تصویر پیش ساخته را به هم می ریزند. آبی که در این استخرها در جریان است نه آن آب کدر و پر کلر آشنا، که آبی غنی شده با اکسیژن فعال است که سیستمی هوشمند در هر ثانیه و در هر 24 ساعت شبانه روز، وضع فیزیکی و شیمیایی آب را کنترل و اصلاح می کند و چون ضدعفونی و تصفیه آب حتی یک ثانیه نیز وقفه ندارد و محیط به سیستم کنترل دما و رطوبت مجهز است نه بوی کلر در فضا می پیچد که آدم ها را به سرفه بیندازد و نه آب کدر و کثیف می شود.
 
سونای 4 فصل
 
استخرهای معمولی دو انتخاب بیشتر پیش پای مردم نمی گذارد؛ رفتن در سونای خشک با گرمای خفه کننده یا رفتن به سونای بخار با رطوبت پر آزار، اما استخرهای لوکس، مشتریان ثروتمند خود را بر سر دو راهی نمی گذارد بلکه به آن ها حق انتخاب می دهد که سونای ساناریوم را انتخاب کنند یا بخار یا هربال یا هیلاریوم را. سونای ساناریوم، سونای پیش گرم است، ترکیبی از سونای خشک و بخار که بدن را آرام آرام گرم و سیستم تنفسی را مهیای فعالیت های بعدی می کند. سونای هربال نیز یک حمام گیاهی است که شبیه سونای خشک است، اما نه به خشکی آن بلکه تا 20 درصد رطوبت دارد و حس آزاردهنده آن را می گیرد. گیاهی بودن این سونا نیز به این علت است که روغن های معطر گیاهی از اکالیپتوس و نعناع گرفته تا لیمو و پرتقال بدون وقفه در آن منتشر می شود.
 
سونای هیلاریوم نیز یک سونای معتدل است یعنی به اندازه سونای هربال گرم نیست در حالی که رطوبتش از آن بیشتر است. در سونای هیلاریوم از تاثیرات نور رنگی بر سیستم عصبی نیز استفاده می شود تا افراد به آرامش بیشتری برسند که این امکانات برای آدم هایی است که به راحتی کسب درآمد می کنند و برایشان آسان است برای عضویت 3 ماهه در این مجموعه های اشرافی حدود 2 میلیون تومان، برای عضویت 6 ماهه حدود 4 میلیون تومان و برای عضویت یک ساله 11 میلیون تومان بپردازند.
 
بفرمایید ماساژ
 
خسته و کوفته از فعالیت های روزانه، کلافه از درگیری های عصبی با ماهیچه های سفت شده و اندام های پر درد؛ این ها جان می دهد برای ماساژ. بعضی آدم ها با این همه خستگی می خزند میان رخت خواب و به امید بهترشدن تا صبح، شب را می گذرانند، بعضی هم خودشان دست به کار می شوند و زیر دوش آب گرم شروع می کنند به ماساژ دادن نقطه پر درد بدن، اما آن هایی که زندگی اشرافی دارند و پول برایشان چرک کف دست است، می روند زیر دست ماساژورهای حرفه ای که فشار انگشتانشان معجزه می کند. ماساژ کره گیاهی، ماساژ شیر و عسل، ماساژ سنتی تایلند، ماساژ سوئدی و روسی، ماساژ کمپرس گیاهی تای، ماساژ روغن و حوله داغ، ماساژ شمع، ماساژ سنگ داغ، دیپ تیشو، هربال و مادر هود؛ ماساژورهایی با این چند روش از 30 دقیقه تا یک ساعت، اعضای بدن مشتریان را ماساژ می دهند و از 60 تا حدود 200 هزار تومان دریافت می کنند.کسانی که به این استخرها می روند مجبور نیستند مثل مشتریان عادی استخرهای معمولی برای استفاده از جکوزی صف بکشند و بی فاصله به هم بچسبند، بلکه در این استخرها برای همه به اندازه کافی جا هست. جکوزی های این مجموعه ها به جت های هیدرو ماساژ مجهز است که همه عضلات بدن را هدف می گیرد و آب پرفشار را به آن ها می کوبد و به این روش ماهیچه های خسته را ماساژ می دهد. برای این مشتریان خاص، آبشار آب سرد و آبشار رنگ نیز طراحی شده تا آمدنشان به استخر هم معنی باشد با داشتن یک روز خوب و پرخاطره که آدم های زیادی از تجربه کردن آن محرومند.
 
شهرهایی که در حسرت استخر مانده اند
 
اگر برای ساکنان کلان شهرها، وجود استخر در نزدیکی محل زندگی شان یک پدیده عادی و طبیعی است، برخی شهرهای ایران از همین امکانات به ظاهر ساده هم محروم هستند. تکمیل نشدن استخرهای نیمه کاره هم یکی دیگر از مشکلات این حوزه است. یعنی در شرایطی که می توان با اعتبار کافی، این طرح های دولتی بر زمین مانده را احیا کرد ولی هم اکنون برخی استخرها در شهرهای مختلف کشور، نیمه کاره رها شده اند. مجموع این مشکلات در شهرهای فاقد استخر موجب شده است که ورزش شنا به عنوان یک ورزش قهرمانی و مدال آور، جایگاه درخوری در این مناطق نداشته باشد و عملا این ورزش در کشور ما از ظرفیت و استعدادهای ساکنان شهرستان های کم جمعیت، بی نصیب باقی بماند.
منبع: خراسان
 
کلید واژه ها :
استخرهاي ، اشرافي ، ماساژ
طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0648 sec