شناسه خبر: 18854 منتشر شده در مورخ: 1393/4/22 ساعت: 15:49 گروه: فرهنگستان  

کاهش تابلوهای پارک ممنوع و حمل با جرثقیل

   
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از کاهش تعداد تابلوهای "پارک ممنوع"، "پارک مطلقا ممنوع" و "حمل با جرثقیل" در کلانشهرها خبر داد.

به گزارش پام نیوز سردار دکتر اسکندر مومنی صبح روز شنبه در حاشیه بازدید از مقر فرماندهی پلیس راهور تهران گفت: برابر هماهنگی‌های صورت گرفته تا پایان ماه مبارک رمضان تعداد تابلوهای پارک مطلقا ممنوع و حمل با جرثقیل در پایتخت و کلان شهرها کاهش یافته و این تابلوها زمان دار می‌شوند. 

 
مومنی با بیان اینکه اعمال قانون باید توام با رعایت ادب، احترام و کرامت انسانی شهروندان باشد، گفت: در این جلسه برخی از دستور العمل‌ها و اولویت‌های کاری سال 93 تشریح خواهد شد. 
 
وی با بیان اینکه اعمال محدودیت‌ها در تهران و کلانشهرها باید به حداقل برسد گفت: یکی از رویکردهای پلیس به حداقل رساندن فرایند تغییر و محدودیت‌ها است. به گونه‌ای که نباید مردم هر روز با یک طرح جدید و محدودیت روبرو شوند و این مناسب نیست و در صورت ایجاد محدودیت نیز باید با اطلاع رسانی کامل صورت گیرد. 
 
تابلوهای «حمل با جرثقیل» و «توقف ممنوع» تنها باید در مکانهای ضروری و به صورت زماندار نصب شود 
 
رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه با کمک شهرداری‌ها بازنگری اساسی در تابلوهای «حمل با جرثقیل» و «توقف ممنوع» صورت گرفته است، گفت: این تابلوها باید به حداقل برسند و تنها در مکانهای ضروری نصب شود. 
 
مومنی با اعلام خبر بازنگری اساسی در تابلوهای حمل با جرثقیل و مطلقا ممنوع و به حداقل رساندن آنها گفت: در حال حاضر در برخی از خیابان‌های فرعی و کوچه‌ها نیز این تابلوها نصب شده است که روند مناسبی نیست و در مکان‌هایی که نصب این تابلوها ضروری است باید این تابلوها زمان دار شده و نیازی نیست که در تمام ساعات شبانه روز این تابلوها مصداق داشته باشند که در حال حاضر این دستور به تمام کشور ابلاغ و بعد از ماه مبارک رمضان نیز اجرایی خواهد شد. 
 
وی با اشاره به مذهبی بودن مردم کشورمان گفت: ضروری است که جلوی مساجد از نیم ساعت قبل از نماز تا نیم ساعت بعد از نماز تابلوهای مطلقا ممنوع، پارک ممنوع و حمل با جرثقیل و مدت دار نصب شود. 
 
به گفته مومنی، بازرسان پلیس راهور نظارت دقیقی بر اجرای این ابلاغات خواهند داشت. 
 
وی همچنین ضمن هشدار به رانندگان جرثقیل گفت: در مکان‌هایی که انتقال خودرو به پارکینگ الزامی است، انتقال باید با دستور کتبی افسر پلیس و برگ جریمه باشد و جرثقیل دار اجازه ندارد بدون حضور مامور پلیس و دستور کتبی نسبت به جابجایی خودرو، اقدام کند و حتی تحویل گرفتن خودرو توسط پارکینگ دار بدون قبض و دستور پلیس نباید صورت گیرد و در غیر این صورت علاوه بر، برخورد پلیس، حق شکایت نیز برای مردم محفوظ است. 
 
وی همچنین افزود:‌ اگر در هنگام انتقال خودرو به پارکینگ توسط جرثقیل، صاحب خودرو سر برسد باید خودرو آزاد و تنها به اعمال جریمه اقدام شود، چرا که هدف رفع معبر است. 
 
پلیس نباید ابزاری برای درآمد دیگران باشد 
 
مومنی همچنین در مورد وضعیت پارکبان‌ها نیز گفت: بر اساس قانون، نیم ساعت اول، توقف «رایگان» است و در مکان‌هایی که زمینه برای کنترل هوشمند و مکانیزه فراهم شده است پلیس می‌تواند پس از این مدت نسبت به اعمال قانون اقدام کند، اما در مکان‌هایی که این مسئله هوشمند نشده است، پلیس کلا اعمال قانون نمی‌کند تا دستگاه‌ها شرایط لازم را فراهم کنند چرا که پلیس نباید ابزاری برای درآمد دیگران شود. 
 
برخورد جدی پلیس با موتورسیکلت سواران متخلف 
 
"ضربه به سر" علت تامه 70 درصد تصادفات منجر به فوت راکبان موتورسیکلت 
 
وی همچنین در مورد وضعیت موتورسیکلت سواران با بیان اینکه ما مخالفتی با موتور نداریم، گفت: با این حال چهار دستور به صورت جدی مورد توجه ماموران پلیس قرار خواهد گرفت و بر این اساس رانندگی بدون کلاه، عبور از چراغ قرمز، تردد از مسیر ممنوع و مقابل و همچنین تردد از پیاده روها توسط موتورسیکلت سواران ممنوع و پلیس با جدیت با آنها برخورد خواهد کرد. 
 
وی با بیان اینکه علت تامه 70 درصد تصادفات منجر به فوت راکبان موتورسیکلت "ضربه به سر" است، گفت: با اینکه آمارها نشان می‌دهد میزان تصادف و فوتی‌های موتورسیکلت سواران کاهش یافته است اما همچنان 23 درصد فوت مربوط به راکبان موتور است و این رقم باید کاهش پیدا کند. 
 
مومنی با اشاره به اهمیت نظارت هوشمند پلیس گفت: یکی از اولویت‌های پلیس استفاده و نظارت هوشمند است به گونه‌ای که این کنترل هوشمند موجب افزایش سرعت، دقت و کاهش ضریب خطا می‌شود. 
 
وی با بیان اینکه چند سال پیش در محدوده طرح زوج و فرد 1000 مامور وظیفه کنترل را بر عهده داشتند گفت: در حال حاضر هیچ ماموری در این محدوده قرار ندارد و تخلفات نیز کاهش یافته است. 
 
وی ضمن تشکر از مسئولان شهرداری تهران گفت: هوشمندسازی محدوده طرح زوج و فرد در مراحل پایانی قرار دارد و امیدواریم با تلاش صورت گرفته 30 هزار کیلومتر از جاده‌های کشورر نیز تحت پوشش هوشمند قرار گیرند. 
منبع: ایسنا
 
کلید واژه ها :
کاهش ، ممنوع ، جرثقیل
طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/1427 sec