شناسه خبر: 18371 منتشر شده در مورخ: 1393/3/11 ساعت: 10:48 گروه: فرهنگستان  
جدایی احمدی‌نژاد و مشایی صحت دارد؟!

جدایی احمدی‌نژاد و مشایی صحت دارد؟!

   
«داوود احمدی‌نژاد» معتقد است برادرش، «مشایی» را «دَک» کرده ‌است.

به گزارش پام نیوز «دک»شدن «مشایی» از سوی کسی که همین یک‌سال پیش گفته‌ بود «احمدی‌نژاد» یعنی «مشایی» و «مشایی» یعنی «احمدی‌نژاد» و بعد هم برای رساندنش به وزارت کشور، روز ثبت‌نام نامزدهای ریاست‌جمهوری، از ریاستش بر دولت یک روز مرخصی گرفت، کمی عجیب است. با این‌‌حال اخبار تاییدشده، «فاصله» را تایید می‌کند ولی «دک»کردن را نه. به گفته منابع آگاه، «مشایی» خودخواسته از «احمدی‌نژاد» فاصله گرفته و اخیرا کمتر به دیدار «احمدی‌نژاد» می‌رود. او در جلسات مشترک یاران دولت سابق هم که با حضور «احمدی‌نژاد» تشکیل می‌شود، کمتر شرکت می‌کند. استدلالش هم این است که «دور می‌شوم تا بهانه‌ای برای زدن «احمدی‌نژاد» نداشته ‌باشند و اگر می‌خواهند کسی را بزنند، این خود من باشم نه رییس دولت سابق.» اخبار دیگر هم حاکی از این است که یاران سابق، نوعی تقسیم‌کار کرده‌اند. «مشایی» این روزها در ساختمان موسوم به دانشگاه ایرانیان به سر می‌برد و «ثمره هاشمی» در دفتر ولنجک -دفتر احمدی‌نژاد-. آن فاصله و این تقسیم وظیفه‌ را وقتی با پیشینه رابطه «احمدی‌نژاد» و «مشایی» کنار هم قرار دهیم بیشتر به یک تغییر تاکتیکی در مسیر سیاست‌ورزی رییس سابق دولت می‌رسیم تا استراتژیک.

تا جایی که حتی برادرش هم بر اصالت این دوری باور ندارد. او اگرچه دیروز به سایت «انتخاب» گفت: «به برادرم گفتم تا مشایی و اطرافیانش را دور نریزی، ما نیستیم.»
اما در ادامه افزوده است: «البته همین دیروز شنیدم که اینها را ریخته دور و «مشایی» و «بقایی» را دک کرده است.» اگرچه شنیده‌های برادر هم خیلی دقیق نیست و می‌گوید که «به نقل از یکی از نزدیکان محمود شنیده» اما در نهایت تحلیل او این است که: « من باورم نمی‌شود!»
کی مراد است و کی مرید؟
از «مشایی» در این یک‌سال اخیر کمتر خبر و نقل قولی منتشر شده است. آخرین‌بار که این دو نفر کنار هم دیده شدند، 24اردیبهشت‌ در مراسم ختم مادر «احمد قلعه‌بانی» مدیرعامل سابق ایران‌خودرو بود. پیش از آن هم عکسی از یکی از اتاق‌های ساختمان لادن منتشر شد که «مشایی» و «احمدی‌نژاد» را در حال نمازخواندن نشان می‌داد. درباره رابطه مرید و مرادی این ‌دو، گفته و سخن، بسیار است. برخی «مشایی» را مغز متفکر «احمدی‌نژاد» و طراح اصلی بسیاری از رخدادهای حاشیه‌ساز سال‌های دولت دهم می‌دانند اما برخی مانند «پرویز کاظمی» وزیر رفاه دولت دهم و نخستین اخراجی دولت پیشین معتقد است: «احمدی‌نژاد صد تا مثل مشایی را درس می‌داد.» او چندی قبل به «ایسنا» گفته‌بود: «مشایی تعطیل است و عرضه ندارد.»
آیا «احمدی‌نژاد» خیال بازگشت دارد؟
درحالی که نزدیکان «احمدی‌نژاد» می‌گویند او خیال بازگشت به عرصه سیاست را ندارد اما «داوود احمدی‌نژاد» رییس اسبق بازرسی دفتر رییس‌جمهوری گفته است: «احتمال کاندیداتوری برادرم در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده، خیلی زیاد است.» احتمالا برای همین، مرد حاشیه‌ساز دولت دهم باید از رییس سابق دولت دور شود تا فضا برای بازگشت دوباره او فراهم ‌شود. شاید کسی بهتر از برادر، برادر را نشناسد تا جایی که «داوود احمدی‌نژاد» در واکنش به این سوال که آیا «احمدی‌نژاد» و «مشایی» برای انتخابات مجلس فعال شده‌اند، گفته‌ است: «من خبری نشنیده‌ام، اما بعید است که هیچ کاری نکنند. افراد سیاسی که در کار اجرایی نیز بوده‌اند همیشه به دنبال رسیدن به مجلس و سپس ریاست‌جمهوری هستند. با روندی که آقایان فعلی در پیش گرفته و اوضاعی که درست کرده‌اند، مردم در حال گرایش به احمدی‌نژاد هستند.» آیا سخن برادر درست است؟ زمان ثابت می‌کند.
شرق
 
کلید واژه ها :
جدایی ، احمدی‌نژاد ، مشایی
طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0335 sec