شناسه خبر: 18306 منتشر شده در مورخ: 1393/3/7 ساعت: 15:28 گروه: فرهنگستان  
جنگ برندها برای حمایت مالی پرسپولیس؛

ماجرای پرابهام اسپانسر پرسپولیس

   
علیرضا رحیمی و سیاسی به عنوان مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس حق امضای قرارداد با اسپانسر باشگاه را نداشته و در این خصوص معلوم نیست که قرارداد اسپانسری بهنام پیشرو کیش بر اساس چه معیار و مبنایی بسته شده است.

گویا ماجرای حاشیه های مربوط به باشگاه پرسپولیس و اسپانسر جدید این تیم پایان یافتنی نیست و هر روز خبری جدید در خصوص ماجرای قرارداد شرکت بهنام پیشرو کیش با باشگاه پرسپولیس به گوش می رسد که بر ابهامات قبلی حامی مالی این فصل سرخپوشان می افزاید. 
 
روز گذشته بود که علیرضا رحیمی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس طی ابلاغی، شرکت بهنام پیشرو کیش را به عنوان تنها ناظر و بهره‌بردار برند و نشان باشگاه پرسپولیس به افراد حقیقی و حقوقی طرف قرارداد یا خواهان همکاری اقتصادی و تبلیغاتی معرفی کرد و اظهار داشت که این قرارداد از زمان صدور تا پایان فصل 94 – 93 معتبر خواهد بود.
 
از سوی دیگر طی روزهای گذشته بود که معاونت اقتصادی باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: کلیه قراردادهای منعقد شده تبلیغاتی، اقتصادی و سرمایه‌گذاری در صورت عدم هماهنگی با باشگاه و شرکت بهنام پیشرو کیش از درجه اعتبار ساقط است. ضرورت دارد تمام قراردادهای منعقد شده در خصوص بهره‌برداری‌های تبلیغاتی، اقتصادی، سرمایه‌گذاری و سایر موضوعات مرتبط که با استفاده از نام و نشان پرسپولیس بوده در اسرع وقت با معاونت اقتصادی باشگاه پرسپولیس یا شرکت بهنام پیشرو کیش هماهنگی نموده و اقدامات قانونی لازم را انجام بدهند.
 
این در حالی است که شرکت صدرا سیستم پاسارگاد که در زمان مدیرعاملی محمد رویانیان قراردادی طولانی مدت با باشگاه پرسپولیس امضا کرده بود حالا مدعی شده که استفاده از برند باشگاه پرسپولیس را حق واقعی خود می داند و حتی در بیانیه ای نیز اعلام کرد که حق بهره‌برداری از برند باشگاه در تمام حوزه‌ها به مدت ۵ سال در اختیار شرکت "صدرا سیستم" است.
 
انتشار این بیانیه کافی بود تا عبدالله تفرشی، معاون اقتصادی باشگاه پرسپولیس نیز در بیانیه‌ای نسبت به بیانیه شرکت صدرا سیستم پاسارگاد واکنش نشان دهد. وی در این باره می گوید: مدیران شرکت صدرا سیستم تخلفاتی در انجام تعهدات خود داشته‌اند. باید جزئیات قراردادهایی که شرکت صدرا برای سرمایه‌گذاری روی برند پرسپولیس امضا کرده است را مورد بازبینی قرار دهیم.
 
حالا در این بین معلوم نیست که چه اتفاقی قرار است رخ دهد و کدام یک از این دو اسپانسر در ادامه راه حمایت مالی باشگاه پرسپولیس را برعهده خواهد گرفت، اما درباره اسپانسر جدید باشگاه پرسپولیس که همان شرکت بهنام پیشرو کیش است ابهاماتی طی هفته های اخیر مطرح شده که جای سوال دارد. 
 
ماجرای به حاشیه رانده شدن پرسپولیس از آنجا شروع شد که وزارت ورزش تصمیم گرفت در سال جاری برای سرخابی ها از جیب بیت المال هزینه نکند و این مسئله را به اسپانسرها واگذار کرد. در این خصوص هر چند تخلفاتی در زمینه عقد قرارداد با اسپانسر ایجاد شد اما نکته بارز و جالب توجه در خصوص قرارداد وزارت ورزش با اسپانسر جدید باشگاه در زمان عقد قرارداد و زمان ثبت شرکت بهنام پیشرو کیش بود که سوالات و ابهامات بسیاری نیز ایجاد کرد.
 
در این خصوص حتی شنیده می شود بر اساس قانون تجارت، مدیران باشگاه پرسپولیس تا زمان ثبت حقوقی امضای مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره به عنوان مسئولان شرکت پرسپولیس، حق امضای قرارداد با اسپانسر جدید را نداشته اند. این در حالی است که اسپانسری شرکت بهنام پیشرو کیش دقیقا همان روزی مشخص شد که نام مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره پرسپولیسی ها مشخص شد.  
 
بنابراین علیرضا رحیمی و سیاسی به عنوان مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس حق امضای قرارداد با اسپانسر باشگاه را نداشته و در این خصوص معلوم نیست که قرارداد اسپانسری بهنام پیشرو کیش بر اساس چه معیار و مبنایی بسته شده است. 
 
در این خصوص اما باید اشاره ای نیز به ماجرای عقد قرارداد علی پروین با بانک رسالت و قرارداد اسپانسری این بانک با پرسپولیس به مبلغ 12 میلیون تومان اشاره داشت. علی پروین پس از جلسه ای که در آن زمان با پیشکسوتان پرسپولیس در حضور امیررضا خادم داشت، گفت: خوشحالم که آقای خادم این جلسه را تشکیل داد. ما حدود یک ماه است که به دنبال حل کردن مشکلات باشگاه هستیم. خادم کاملا در جریان مسئله بانک قرض‌الحسنه‌ای که قرار است 12 میلیارد تومان به ما بدهد قرار دارد.
 
این قرارداد اما در شرایطی لغو شد که وزارت ورزش علت لغو آن را سرپرستی علی پروین در باشگاه و عدم ثبت امضای وی به عنوان مدیرعامل باشگاه در ثبت شرکت ها دانست. همین مسئله نیز سبب شد تا قرارداد پرسپولیس با بانک رسالت لغو و پول هایی که پروین به عنوان پیش قرارداد از این اسپانسر گرفته بود به عنوان بدهی باشگاه انباشته شود. 
 
در این خصوص حالا معلوم نیست که چگونه وزارت ورزش همان ایرادی را که به علی پروین وارد دانسته، در خصوص مدیرعامل و اسپانسر جدید نسبت به آن بی توجه بوده ودر شرایطی که هنوز امضای مدیرعامل باشگاه و رئیس هیئت مدیره ثبت رسمی نشده بود، قرارداد با شرکت بهنام پیشرو کیش به امضا رسیده است. بنابراین حالا باید منتظر ماند و دید که در روزهای آینده ماجرای درگیری برندها برای اسپانسری باشگاه پرسپولیس به کجا می انجامد. 

کلید واژه ها :
ماجرای ، پرابهام ، پرسپولیس
طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/1085 sec