شناسه خبر: 18077 منتشر شده در مورخ: 1393/2/28 ساعت: 10:40 گروه: فرهنگستان  
با یک دهم هزینه انتقال پایتخت می‌توان مشکلات تهران را ساماندهی کرد
عضو شورای شهر تهران:

با یک دهم هزینه انتقال پایتخت می‌توان مشکلات تهران را ساماندهی کرد

   
عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران گفت: برخی کارشناسان معقتدند با یک دهم هزینه ای که برای انتقال پایتخت صرف می شود می توان مشکلات تهران را ساماندهی کرد.

به گزارش پام نیوز محسن پیرهادی با اشاره به بررسی طرح ساماندهی و یا انتقال پایتخت در مجلس گفت: در این طرح باید از نظر اعضای شورای شهر تهران بیشتر استفاده شود و نمی توان با نگاه شعاری و سیاسی به این  موضوع پرداخت.

وی ادامه داد: موضوع ساماندهی شهر تهران و یا انتقال پایتخت اداری و سیاسی یک بحث علمی است و باید در فضای علمی و کارشناسی نیز به آن پرداخت. اینکه هر مسئولی بخواهد بدون پشتیانی علمی در این خصوص اظهار نظر کند صحیح نیست. این طرح باید در کمیسیونهای تخصصی بررسی و بر اساس نظرات کارشناسی  اعلام موضع شود.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه طرح انتقال پایتخت از نظر مطالعات کارشناسی ضعیف است گفت: این مطالعات آنقدر کم است که قابل تکیه و اسناد نیست. وقتی موضوعی به این درجه اهمیت مطرح است باید هزاران برگ سند مطالعات و بر آورد علمی داشته باشد و کارشناسان زیادی بر روی آن مطالعه کرده باشند،اما تمام کسانی که تاکنون در این خصوص صحبت کردند نظر شخصی و بر آوردهای ذهنی خود را مطرح کرده اند.

پیرهادی با تاکید بر اینکه مطالعه قابل اسنادی در خصوص طرح انتقال پایتخت وجود ندارد گفت: اگر کسی این طرح را دارد و می تواند آن را ارائه کند به ماهم بدهد حداقل از آن استفاده کنیم. حقیقت این است که کسی تاکنون در این خصوص پژوهش و مطالعه جدی انجام نداده است.

عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران ادامه داد: باید مطالعات اولیه در این خصوص انجام شود تا بتوان به این نتیجه رسید که امکان جا به جایی وجود دارد یا خیر ؟ برخی کارشناسان معقتدند با یک دهم هزینه ای که برای انتقال پایتخت صرف می شود می توان مشکلات تهران را ساماندهی کرد. برخی دیگر هم انتقال این حجم مراکز و نهادها حاکمیتی را بسیار مشکل می دانند.

پیرهادی موضوع قابل توجه در انتقال پایتخت را مسئله امنیت دانست و گفت: به راحتی نمی‌توان امنیت را جا به جا کرد. ما امنیت مراکز و نهادهای حاکمیتی مان را نمی توانیم به آسانی جابه‌جا کنیم و تامین امنیت بسیار هزینه بر است.

کلید واژه ها :
عضو شورای ، مشكلات ، ساماندهي
طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0695 sec