شناسه خبر: 17725 منتشر شده در مورخ: 1393/2/15 ساعت: 09:37 گروه: فرهنگستان  
ماجرای دنباله دار بافت های تاریخی فرسوده تهران

ماجرای دنباله دار بافت های تاریخی فرسوده تهران

   
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران از طراحی بک مجموعه ضوابط و مقرراتی برای رسیدگی به وضعیت بافت های تاریخی فرسوده تهران خبر داد.

به گزارش پام نیوزمعصومه آباد عضو کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران هفته گذشته در جلسه شورای شهر به موضوع نوسازی بافت های فرسوده پرداخت و گفت: امروزه یکی از مشکلات عمده ای که شهر را تهدید می کند عدم نوسازی بافت های فرسوده است  بافت هایی که امروز هر لحظه جان شهروندان را تهدید می کنند.

آباد ادامه داد: متأسفانه در سالهای اخیر سازمان میراث فرهنگی با بیان اینکه برخی خانه ها با داشتن سابقه تاریخی و فرهنگی جز میراث فرهنگی به شمار می آیند جلوی نوسازی این بافت ها را گرفته و سالهاست که مردم تهران بر دیواره‌های خراب تکیه زده‌اند که باید به این موضوع رسیدگی شود. در حال حاضر بیش از 1500 واحد مسکونی هستند که تحت عنوان میراث فرهنگی بلاتکلیف مانده اند.

رجبعلی خسرو آبادی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران در این خصوص به خبرنگار شهرخبر گفت: در کمیسیون فرهنگی شورای شهر مقرر شد تا کمیته ای با معاونت شهرسازی و میراث فرهنگی و نمایندگان شورای شهر و شهرداری منطقه 12 تنظیم شود.

وی ضمن بیان اینکه جلسه اول  این کمیته برگزار شده است، تصریح کرد: حدود ظوابطی برای این کار لازم است تا اعمال شود که افراد خود در حفظ بنا مشارکت بکنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران خاطرنشان کرد: این اقدام می تواند به عنوان بسته های تشویقی باشد تا  به نوعی هم حقوقشان حفظ شود و همچنین کاربری خاصی برایشان تعریف شود مثلا عدم پرداخت عوارض یا اینکه فعالیت اضافه ای که اینجا می توانستند انجام دهند مثلا اینکه در این منطقه 4 طبقه می توانستند بسازند ولی چون در حریم هستند نمی شود این امکان را در منطقه ای دیگر  از تهران استفاده کنند.

خسرو آبادی تاکید کرد: در خصوص ساختمان ها ی که خود شهرداری یا وزارت خانه های دولتی می توانند تبدیل به سرای محله یا اداراتی برای سازمان مختلف بکنند در حقیقت پیگیر هستیم و مجموعه ضوابط و مقرراتی که معاونت شهرسازی متولی است را باید تنظیم و به شورا ارائه دهد.

کلید واژه ها :
ماجرای ، دنباله ، تاریخی
طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0358 sec