شناسه خبر: 17468 منتشر شده در مورخ: 1393/2/3 ساعت: 13:11 گروه: فرهنگستان  
افتتاح مراکز مشاوره ازدواج و کنترل خشم در هفته جوان/ 70 درصد سمن‌های حوزه جوان غیر فعال شده اند

افتتاح مراکز مشاوره ازدواج و کنترل خشم در هفته جوان/ 70 درصد سمن‌های حوزه جوان غیر فعال شده اند

   
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از افتتاح مراکز مشاوره ازدواج و مراکز کنترل خشم همزمان با آغاز هفته جوان در خرداد ماه خبر داد و گفت: بر اساس توافق های انجام شده با سازمان نظام مشاوره، 50 روانشناس برای فعالیت در مراکز مشاوره ازدواج گزینش و انتخاب شده اند.

به گزارش پام نیوز دکتر محمود گلزاری با بیان این مطلب گفت: در جلساتی که طی چند روز گذشته با سازمان نظام مشاوره و روانشناسی برگزار کرده ایم، خوشبختانه مشکلات حل شد و بن بست بین وزارت ورزش و جوانان و این سازمان از بین رفته است.

وی افزود: بر اساس توافق های انجام شده با سازمان نظام مشاوره، 50 روانشناس برای فعالیت در مراکز مشاوره ازدواج گزینش و انتخاب شده اند و قرار است وظایف و عملکرد آنها در یک گردهمایی دو روزه که تادو هفته آینده تشکیل می‌شود مشخص و اعلام شود.

گلزاری در ادامه از تدوین بسته های واحد مشاوره ازدواج که با تایید علمی سازمان نظام مشاوره و روانشناسی تهیه شده خبر داد و گفت: این بسته ها را در اختیار  مشاوران قرار می‌دهیم تا در مراکز مشاوره به زوج های متقاضی ارائه دهند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش با بیان اینکه مراکز مشاوره ازدواج با تابلوی مشترک بین وزارتخانه و سازمان نظام مشاوره راه اندازی می‌شود، توضیح داد: در هفته جوان تعدادی از مراکز مشاوره ازدواج و دو مرکز کنترل خشم راه اندازی خواهد شد.

وی درباره شرایط تمدید مجوز مراکزی که پیش از این مجوز خود را از سازمان ملی جوانان دریافت می‌کردند گفت: مجوز این افراد از سوی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره باید به روز و تمدید شود که تاکنون یکصد مجوز از سوی این سازمان به روز شده است.

غیرفعال شدن بیش از 70 درصد سمن های حوزه جوان

معاون ساماندهی جوانان وزارت ورزش همچنین درباره فعالیتهای این وزارتخانه برای ساماندهی سازمانهای مردم نهاد (سمن ) گفت: در حال حاضر اصلاح شیوه نامه تاسیس سازمان های مردم نهاد را در دستور کار خود قرار داده ایم. متاسفانه در سالهای گذشته سخت گیری‌های بسیاری به سمن های حوزه جوانان شده است بطوریکه در حدود 70 درصد آنها غیر فعال شده اند.

وی ادامه داد: در تلاشیم با اصلاح شیوه نامه تاسیس سازمانهای مردم نهاد، دوباره فعالان این حوزه را تشویق به ادامه کار کنیم، چرا که گسترش فعالیت سمنها گام بلندی است برای تحقق اهداف وزارتخانه در حوزه جوان. باید تلاش کنیم با برداشتن موانع سخت قانونی، تقویت سمن ها و حمایتهای هدفمند و برنامه‌ریزی شده از جوانان، آنها را توانمند و به انجام فعالیت‌های اجتماعی ترغیب کنیم.

کلید واژه ها :
افتتاح ، خشم ، 70 درصد
طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/1383 sec