شناسه خبر: 17418 منتشر شده در مورخ: 1393/1/31 ساعت: 11:55 گروه: فرهنگستان  
امام خمینی (ره) مهمترین عنصر در هویت انقلابی ما است / برای شناخت انقلاب باید امام را بشناسیم
شهردار تهران در مراسم افتتاحیه مرکز ترویج یاد و اندیشه‌های امام؛

امام خمینی (ره) مهمترین عنصر در هویت انقلابی ما است / برای شناخت انقلاب باید امام را بشناسیم

   
شهردار تهران در مراسم افتتاحیه مرکز ترویج یاد و اندیشه‌های امام خمینی(ره) گفت: امام خمینی مهمترین عنصر در هویت انقلابی ما است و برای شناخت انقلاب باید ابتدا امام را بشناسیم.

به گزارش پام نیوز شهردار تهران شب گذشته در مراسم افتتاحیه مجموعه‌های فرهنگی مرکز ترویج یاد و اندیشه‌های امام خمینی(ره) با اشاره به هم‌زمانی روز ولادت حضرت فاطمه(س) و تولد امام خمینی(ره) گفت: یکی از توفیقات شهرداری این است که بتواند در کنار فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و مذهبی خود پر رنگ‌تر از گذشته در مسیر ترویج اندیشه‌های امام که همان راه پر عزت جامعه اسلامی است قدم بردارد.  
 
وی افزود: امام خمینی(ره) هم راهنمای ما بود و هم راهبر ما که در واقع راه را برای ما گشود و باز کرد و امروز اگر بخواهیم به آن توجه کنیم باید در این مسیر حرکت کنیم و بیش از پیش روش‌ و منش امام را الگوی راه خود قرار دهیم.  
 
شهردار تهران در ادامه بیان داشت: یکی از ویژگی‌های مبنایی و اصلی در امام روحیه ظلم ستیزی، مبارزه و در واقع روحیه تکلیف‌گرایی بود همان‌گونه که در سال 42 امام بر اساس تکلیف به مبارزه پرداخت و نه بر اساس نتیجه پا به میدان گذاشت.  
وی ادامه داد: امام خمینی (ره) همواره می‌فرمودند اساس جنگ ما جنگ فقر و غنا است و اینکه امام در همه شرایط توجه به خدا و اخلاق را داشتند اما همیشه قاطع و بدون مسامحه با ظلم ستیزان و قدرتمندان متخلف برخورد می‌کردند.  
 
قالیباف تصریح کرد: امام هیچ درد و دغدغه‌ای جز مردم نداشت و بسیاری از سخنان امام در مباحث مدیریتی و اداری جامعه نکاتی است که همچنان می‌تواند سرلوحه همه مدیران اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و حتی تربیتی و خانواده قرار گیرد.  
 
وی در ادامه اذعان داشت: مهمترین عنصر در هویت انقلابی ما امام است و این انقلاب بدون خمینی در هیچ کجای دنیا شناخته شده نیست و ما برای آنکه انقلاب را بشناسیم باید اول امام را بشناسیم.  
قالیباف خاطر نشان کرد: امیدواریم این مرکز در راستای اهداف خود به نحو مطلوبی گام بردارد و بتواند جوانان را نیز فارغ از بحث‌های افراطی و یا سیاسی به سمت خود بکشاند چرا که جوانان نیز با این نگاه با آغوش باز می‌پذیرند و باید افکار امام را آنچنان که هست رواج دهیم.

کلید واژه ها :
امام خمینی (ره) ، انقلابی ، شناخت
طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان : تهران
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0311 sec