شناسه خبر: 17312 منتشر شده در مورخ: 1393/1/26 ساعت: 09:05 گروه: فرهنگستان  
قالیباف: حمل و نقل ۳ برابرمی شود

قالیباف: حمل و نقل ۳ برابرمی شود

   
شهردار تهران گفت: در صورتی که دولت به ما کمک نقدی کند، آماده هستیم که در بحش ریلی ظرفیت فعلی را به ۳ برابر افزایش داشت.

به گزارش پام نیوز  به نقل از تسنیم ،محمدباقر قالیباف شهردار تهران امروز دوشنبه طی سخنانی در مراسم امضای توافقنامه بین دو وزارتخانه کشور و نفت با بیان اینکه حمل و نقل عمومی در کلانشهرها از موضوعات بسیار مهمی است که اگر توجه جدی به آن شود، نتیجه آن دو سربرد و یا همان برد - برد است، گفت: امروز مهمترین چالش کلانشهرها بخصوص شهر تهران آلودگی هوا است که ریشه در مصرف سوخت و انرژی دارد.

وی با بیان اینکه امروز حمل و نقل مورد کمک مستقیم دولت‌ها در دنیا قرار می‌گیرد، به موضوع مصرف سوخت در کشور اشاره کرد و گفت: نفت و فرآورده‌های آن یک سرمایه ملی است و باید از این سرمایه ملی به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم. من خدمت آقای زنگنه قول دادم که اگر کمک نقدی به شهرداری شود، ما در بحث ریلی متعهد می‌شویم که ظرف 4 سال آینده به ظرفیت بیش از 3 برابر فعلی در زمینه حمل و نقل برسیم و از مرز 10 میلیون سفر در روز عبور کنیم.

قالیباف تصریح کرد: هیچ مشکل طراحی و اجرایی در این زمینه نداریم و همه کارگاه‌های ما آماده کار هستند و تنها چالشی که در این زمینه داریم بحث نقدینگی است.

وی به جلسه خود با نجار وزیر کشور وقت در زمان اجرایی کردن مرحله اول هدفمند کردن یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: ما در همین اتاق وزارت کشور با مسئولین دولت آن زمان جلسه گذاشتیم و آنها نیز به ما قول‌هایی دادند که پس از هدفمند شدن یارانه‌ها آنها را  اجرایی کنند، اما تنها پس از گذشت 3 الی 4 ماه از آغاز طرح هدفمندی نه تنها به ما کمک نکردند بلکه همان کمک روال سنتی را هم که 40 و 50 سال پیش به شهرداری تهران صورت می‌گرفت، تعطیل کردند.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: وظیفه ما خدمت به مردم است و بنده در عزم این دولت برای کمک به شهرداری شکی ندارم و اگر در مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها کمک‌های لازم صورت گیرد، اجازه نخواهیم داد که به مردم فشار  بیاید.

کلید واژه ها :
قالیباف ، حمل و نقل ، ۳ برابر
طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0404 sec