شناسه خبر: 17273 منتشر شده در مورخ: 1393/1/25 ساعت: 09:50 گروه: فرهنگستان  
چرا صدا و سیما با دولت همراه نیست؟

چرا صدا و سیما با دولت همراه نیست؟

   
هنوز از یادها نرفته است که اواخر سال 92 گفت و گوی تلویزیونی روحانی با مردم جنجال آفرین شد و انتشار خبر نامه رئیس سازمان...

به گزارش پام نیوز هنوز از یادها نرفته است که اواخر سال 92 گفت و گوی تلویزیونی روحانی با مردم جنجال آفرین شد و انتشار خبر نامه رئیس سازمان صدا و سیما به شورای نظارت بر صداو سیما، آن هم بلافاصله بعد از پایان گفت و گوی تلویزیونی رئیس جمهور، نشان از آغاز اختلافی عمیق بین دولت و ثدا و سیما داشت.

اختلافی که ضرغامی مبنایش برای آغاز آن را «استقلال» رسانه می خواند و مشاوران رئیس جمهور،عملکرد ضرغامی در قبال دولت سابق و محمود احمدی نژاد را روی میز محاکمه افکار عمومی می آورند و از حق دولت برای حضور مجری مد نظر آنها در گفت وگو های رئیس جمهور دفاع کنند.

ماجرا اما به تمایل دولت برای حضور سپانلو مجری زن گزارش صد روزه رئیس جمهور در کنار  روحانی نژاد خبرنگار صدا و سیما باز می گشت که این امر با مخالفت مدیران صداو سیما مواجه می شود و آنان از قطع همکاری این مجری با تلویزیون سخن می گویند. در نهایت انتخاب پوریامین مجری قدیمی رادیو و تلویزیون موجب ایجاد تاخیر در پخش این برنامه می شود.

شبکه های اجتماعی واکنش منفی به  تصمیم عزت الله ضرغامی داشتند،رسانه های اصلاح طلب هم با پر رنگ کردن این موضوع، عملکرد رئیس رادیو و تلویزیون را زیر سوال بردند. اصولگرایان هم از بیش تر عذرخواهی رئیس جمهور از مردم در خصوص کاستی های سبد کالا را برای مخاطبان خود پر رنگ کردند.

حالا اما با جدی شدن تصمیم دولت برای حذف یارانه پر درآمدها و تبلیغ دولتی ها برای حذف یارانه نقدی، دولت یازدهمی ها از عملکرد صدا و سیما در این خصوص گله دارند.

بنا بر گفته نزدیکان دولت،صدا و سیما  با تبلیغات تحریک‌آمیز و پخش مکرر و جهت‌دار سخنان رییس‌جمهور در مورد یارانه، ضمن تلاش برای ثبت شعار «انصراف از یارانه» به نام رییس‌جمهور، درصدد است محبوبیت روحانی را برابر با «تعداد انصراف‌دهندگان از یارانه» معرفی کرده و از این نگرانی و برخی مخالفت‌های مردم با ایده «نه به یارانه»، نهایت بهره‌برداری را کرده تا به نتایج دلخواه خود برسد.

گفته شده  تماس‌های مکرری از سوی نزدیکان و مشاوران رییس‌جمهور با ضرغامی، معاونان و حتی خبرنگاران این سازمان و همچنین مسوول برخی رسانه‌های ضددولت گرفته شده و صراحتا از آنان خواسته شده از چنین اقدامی جلوگیری کنند و اجازه ندهند منافع ملی و ملت، فدای منافع گروهی برخی جریان‌های خاص شود!

این خبر را اما  محمدرضا صادق، مشاور رسانه‌یی رییس‌جمهور نیز با تایید کرده و گفته: با رییس، معاونین و حتی خبرنگاران این سازمان تماس گرفته شده و خواستار توجه بیشتر به این موضوع شده‌ایم.

از سوی دیگر نیز،به گفته دولتی ها  برخی برنامه‌های ارائه شده در رادیو که در آن انواع فشارهای احتمالی دولت برای انصراف از یارانه‌ها به روش‌های غیراصولی با صراحت بیان می‌شود جز اینکه به بدگمانی شهروندان منجر شود فایده‌یی ندارد.

به این ترتیب به نظر می رسد اختلا ف دولت با صدا و سیما روز به روز جدی تر می شود  و باید منتظر ماند و دید پایان این اختلافات چگونه رقم می خورد؟

هدانا

کلید واژه ها :
چرا صدا و سیما ، دولت ، نیست
طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0270 sec