شناسه خبر: 17263 منتشر شده در مورخ: 1393/1/25 ساعت: 09:20 گروه: فرهنگستان  
جو آرام فضای اینترنتی برای متقاضیان یارانه
همزمان با روز ششم؛

جو آرام فضای اینترنتی برای متقاضیان یارانه

   
پس از گذشت شش روز از آغاز ثبت‌نام هدفمندی یارانه‌ها و ایجاد اختلال شبکه اینترنتی در روز نخست امروز شاهد جوی آرام در فضای اینترنتی هستیم.

به گزارش پام نیوز  همزمان با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها و درخواست دولت و مسئولین مبنی بر انصراف از یارانه به ویژه برای کسانی‌که از تمکن مالی و بضاعت کافی برخوردار هستند به منظور استفاده از این سرمایه ملی در بخش‌های زیربنایی کشور و همچنین در حوزه‌هایی چون سلامت، اشتغال و ... بحث انصراف از یارانه و همچنین نحوه چگونگی ثبت‌نام در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها، موضوع  داغ روز شده است. 


تیترهای نخست روزنامه‌ها و نشریات همه مفهوم انصراف از یارانه و یا چگونگی ثبت‌نام برای دریافت یارانه در فاز دوم اجرایی کردن آن اختصاص یافته است. 

این طرح براساس اولین شماره سمت راست کدملی افراد سرپرست خانوار از 20فروردین ماه آغاز شد و تا پایان فروردین ماه نیز افراد می‌توانند در صورت تمایل در سامانه www.refahi.ir ثبت نام کنند. 

سه شنبه شب 19فروردین ماه در حالی که فقط چند ساعت از شروع ثبت نام در سایت باقی مانده بود، واعظی وزیر ارتباطات در برنامه‌ای خبری ضمن اشاره به پهنای باند گسترده یا همان سرعت بالای اینترنت به منظور سهولت در ثبت نام دریافت کنندگان یارانه به مردم اطمینان خاطر داد که با هیچ مشکلی در روز ثبت نام مواجه نخواهند شد. 

ساعت 10صبح فردای آن روز یعنی چهارشنبه 20فروردین در حالی که فقط چند ساعت از شروع ثبت نام نمی‌گذشت شبکه ارتباطی اینترنت دچار اختلال شد به طوری که برای کاربران اینترنتی مشکلاتی را به وجود آورد و سایت رفاهی را از دسترس خارج کرد. 

چند روز بعد در فضای داغ رسانه‌ای، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات میان خبرنگاران آمد و ضمن بازدید از ستاد هدفمندی یارانه‌ها گفت: مشکل به وجود آمده روز چهارشنبه به دلیل حملات سایبری و هجوم ثبت نام‌کنندگان بوده که با توجه به همکاری‌های انجام شده این مشکل رفع و هیچ اختلالی در روزهای آتی برای ثبت نام دریافت یارانه به وجود نخواهد آمد. 

جدا از تمام این مسائل؛ حالا پس از گذشت 5روز به جمع مردم رفتیم و چگونگی و کیفیت نحوه ثبت نام را از کاربران جویا شدیم. 

کافی‌نت‌ها، صف‌های طولانی نداشتند، کاربران خود کافی‌نت از نسبت به سرعت و ارتباط با سایت رفاهی ثبت نام رضایت کافی داشتند مردم نیز دیگر برای ثبت نام مجبور به اختصاص وقت زیادی نبودند و .... حتی کاربران خانگی نیز از رضایت و سرعت مطلوب ثبت نام صحبت می‌کردند. 

اگر اختلال روز نخست ثبت نام را کنار بگذاریم؛ خوشبختانه پس از گذشت 5روز مشاهدات حاکی از عدم مشکل در پهنای باند اینترنتی است. 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در صورت ایجاد هرگونه اختلال در شبکه ارتباطی، دفاتر پست، پیشخوان دولت و پلیس +10 آماده ارائه خدمات خواهند بود. 

 

باشگاه خبرنگاران

کلید واژه ها :
جو آرام ، اینترنتی ، یارانه
طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0325 sec