شناسه خبر: 17181 منتشر شده در مورخ: 1393/1/21 ساعت: 10:59 گروه: فرهنگستان  
حریم شهر تهران زیرنظر نظام فنی و اجرایی/ تهیه طرح جامع جمع‌آوری آب‌های سطحی در شورا

حریم شهر تهران زیرنظر نظام فنی و اجرایی/ تهیه طرح جامع جمع‌آوری آب‌های سطحی در شورا

   
عضو کمیسیون عمران در حمل ونقل شورای شهر تهران گفت: یکی از اولویت‌های اصلی این کمیسیون در سال جاری تهیه طرح جامع جمع‌آوری آب‌های سطحی ونیز مشخص کردن حریم شهر تهران زیرنظر نظام فنی و اجرایی خواهد بود.

به گزارش پام نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران اقبال شاکری  با بیان این مطلب گفت: مهمترین دغدغه کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا در سال جدی قطعاً توسعه مترو و تشخیص منابع در این زمینه برای تحقق احداث 30کیلومتر خط مترو در هر سال نوسازی ناوگان اتوبوس‌رانی که از اولویت‌های اول شورا در سال جدید خواهد بود. 


عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران ادامه داد؛ در همین راستا بخش جنوبی خط 3مترو به طول 12کیلومتر پایان فروردین ماه به بهره‌‌برداری خواهد رسید که پیش از این نیز 7کیلومتر از بخش میانی آن بهره‌برداری شده بود و 10کیلومتر از باقی مانده طولانی‌ترین خط مترو خاورمیانه نیز تا پایان سال 93 به بهره‌برداری خواهد رسید. 

وی افزود: همچنین بخش‌هایی از خطوط 6و7 مترو نیز در برنامه‌ریزی‌های سال جاری قرار دارد. 

شاکری در اداممه با اشاره به سایر برنامه‌های این کمیسیون در سال جدید بیان داشت: همچنین تکمیل بزرگراه‌های شهید شیرودی، ادامه تونل حکیم، بزرگراه شهید همت و افتتاح تونل امیرکبیر و رمپ و لوپ‌ها در راستای تسهیل دسترسی ما از برنامه‌های اصلی در سال جاری خواهد بود. 

وی افزود: یکی دیگر از اولویت‌های کمیسیون عمران و حمل و نقل در سال جاری طرح جامع جمع‌آوری آب‌های سطحی در سطح شهر تهران است که در حال حاضر مسکوت مانده و نیز مشخص کردن حریم مبادی ورودی و خروجی شهر تهران که در برنامه 5ساله دوم شهرداری نیز در نظر گرفته شده است. 

شاکری تصریح کرد: این طرح از امسال آغاز خواهد شد و براساس آن می‌بایست کلیه اقدامات در این زمینه زیرنظر نظام فنی اجرایی شهرداری صورت پذیرد. 

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر خاطرنشان کرد: پیوست‌های مربوط موافقت نامه این طرح تهیه شده و با همکاری سازمان‌های زیباسازی، نوسازی و معاونت‌های مربوطه اجرایی خواهد شد.
 

کلید واژه ها :
حریم ، شهر تهران ، سطحی در شورا
طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/1249 sec