شناسه خبر: 17120 منتشر شده در مورخ: 1393/1/19 ساعت: 19:02 گروه: فرهنگستان  
تسویه حساب نیروی انتظامی با شهرداری تهران!؟
حواشی پنجاه و پنجمین جلسه شورای شهر تهران

تسویه حساب نیروی انتظامی با شهرداری تهران!؟

   
اولین جلسه شورای شهر تهران در سال که ساعت 12:35 ظهر امروز به پایان رسید، با حواشی خاصی همراه بود.

به گزارش پام نیوز به نقل از شهرخبر در پنجاه و پنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران که امروز برگزار شد بررسی طرح الزام شهرداری تهران به تملک، حفظ و بازسازی امارت معروف به عین الدوله و نیز بررسی یک فوریت طرح الزام شهرداری تهران به تملک و بازسازی خانه باغ معروف اتحادیه واقع در محدوده منطقه 12 شهرداری تهران و بهره برداری از آن به عنوان مرکز فرهنگی هنری به کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهر تهران ارجاع داده شد.

در حالی که قرار بود مرتضی طلایی و عبدالمقیم ناصحی نطق پیش از دستور اولین جلسه شورا در سال جاری را داشته باشند؛ اما به دلیل حضور حجت الاسلام و المسلمین ری شهری و نیز مهندس هاشمی استاندار تهران نطق‌های پیش از دستور انجام نشد و پس از صحبت‌های اولیه مسجدجامعی رئیس شورای شهر تهران هادی ساعی جای خود را به حجت الاسلام و المسلمین ری شهری داده تا سخنرانی خود را انجام دهد.

اعضای شورای شهر تهران پس از سخنرانی استاندار تهران در صحن علنی شورا در مورد مسائل شهر تهران تذکراتی را به وی دادند.

یکی از حواشی جلسه امروز شورا صحبت‌های استاندار تهران در پایان سخنرانی‌اش بود که گفت: بنده سید و ترک هستم بنابراین عقب نشینی نمی‌کنم.

عبدالحسین مختاباد ضمن گلایه از اینکه در سال جدید باید لفاظی‌ها را در حوزه فرهنگ و هنر کنار بگذاریم، تصریح کرد: باید کاریکاتور بودن فرهنگ و هنر کنار گذاشته شود و ارج نهادن هنرمند تنها در زمانی که شعار می‌دهیم مدنظر قرار نگیرد، بلکه باید برای این شعارها اعتبار بگذاریم.  همچنین درمورد سریال پایتخت گفت: این سریال به مردم مازندران توهین کرد و سازمان فرهنگی هنری هم از آن تشکر کرد، اما مردم از این موضوع ناراحت شدند.

هنگام ایراد تذکرات احمد دنیامالی به استاندار تهران در خصوص نامساعد بودن وضعیت امنیتی شهر تهران با توجه به آمار، مدعی شد که دو بار ماشینش را در یک سال دزدیده‌اند. این در حالی بود که حکیمی پور به صورت آهسته به دنیامالی خطاب کرد که منزل وی را نیز در ایام عید خالی کرده‌اند که این مطلب را دنیامالی از تریبون اعلام کرد.

احمد دنیامالی نیز هنگام ایراد تذکرات خود به استاندار تهران به وی گفت که با توجه به انتخاب درست شما به عنوان استاندار تهران ما از شما توقع داریم با توجه به آنکه بامتان بیشتر است برفتان نیز بیشتر باشد.

در حالی که خانم‌های اعضای شورا خواستار ارائه وقت برای سخنرانی در این جلسه شورا بودند هادی ساعی در پاسخ به آنها گفت که به خانم‌ها هم مابین مریض وقت می‌دهیم.

سید حسین هاشمی استاندار تهران هنگام پاسخ گویی به تذکرات اعضای شورا خبر داد: استانداری تهران مقدمات لازم برای پرداخت مطالبات شهرداری از محل جرایم راهنمایی و رانندگی را فراهم کرده است و در نخستین گام مبلغ 40 میلیارد تومان به شهرداری تهران پرداخت کرده ایم.

وی افزود: این مبلغ پرداختی مربوط به سال 92 بوده و برای نخستین بار قبل از آنکه مسوولان شهرداری گلایه ای از ما داشته باشند این مبالغ را پرداخت کرده ایم.

در شرایطی که استاندار تهران تاکید داشت که دستورات لازم برای پرداخت مبلغ 40 میلیارد تومان از محل جرایم راهنمایی و رانندگی را صادر کرده است اعضای شورای اسلامی شهر مدعی بودند  که شهرداری این مبالغ را دریافت نکرده است.

در همین رابطه، علیرضا دبیر، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه ی شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: شهرداری تهران تاکنون هیچ مبلغی را از محل جرایم راهنمایی و رانندگی دریافت نکرده است و مسوولان استانداری تهران تنها موافقت خود با پرداخت جرایم راهنمایی و رانندگی به شهرداری تهران را اعلام کرده اند اما؛ هنوز مبالغی به شهرداری تهران داده نشده است.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اینکه تهران 12 سال است ارامش ندیده اما الان حدود 6 و 7 ماهی است که به آرامش رسیده اظهار داشت: خوشبختانه وقتی موضوع جداسازی شهرری از تهران مطرح شد در شورای سوم از 15 نفر 14 نفر مخالف این جداسازی بودند و ما خدا را شکر می کنیم که این اتفاق نیافتاد.

دبیر ضمن بیان اینکه باید به زندگی و هزینه های زندگی تاکسی داران هم بید توجه شود گفت:  در حالی که 20 درصد حقوق کارمندان کشور افزایش یافته چطور می توانیم به رانندگان زحمت کش تاکسی بگوییم کرایه هایتان را نباید زیاد کنید، افزایش نرخ کرایه حمل و نقل در شهر تهران باید از اول اردیبهشت ماه انجام شود.

پس از آنکه سخنرانی استاندار تهران در پاسخ به تذکرات  اعضای شورای شهر تمام شد، علیرغم اینکه احمد مسجدجامعی استاندار را یکی از اعضای شورا خواند که می‌تواند در میان اعضا تا پایان جلسه حضور داشته باشد؛ اما استاندار تهر ان جلسه را ترک کرد.

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان : تهران
شهر : تهران
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0390 sec