شناسه خبر: 17114 منتشر شده در مورخ: 1393/1/19 ساعت: 14:57 گروه: فرهنگستان  
طرح تعریض خیابان امام خمینی(ره) به پایان رسیده است
خیابان 35 متری امام خمینی(ره) زیربار ترافیک؛

طرح تعریض خیابان امام خمینی(ره) به پایان رسیده است

   
معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 10 تهران است، گفت: در حال حاضر صرفاً یک قطعه تجاری- مسکونی واقع در تقاطع خوش- خیابان امام (ره) به دلیل عدم صدور حکم قضایی تملک نشده که به زودی این ملک نیز تملک و تخریب می شود.

به گزارش پام نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران مصطفی بیگی خصوص آخرین وضعیت پروژه تعریض خیابان امام خمینی (ره)، اظهار داشت: این پروژه هم اکنون پیشرفتی بالغ بر 99 درصد دارد و تنها تخریب یک ملک و روکش آسفالت مسیر باقی مانده است. 


وی با تاکید بر اینکه از بهمن ماه سال گذشته پروژه خیابان امام خمینی (ره) به رغم مشکلات عدیده ناشی از تملک اراضی و جابجایی تأسیسات شهری به بهره‌برداری رسیده است، تصریح کرد: عملیات انجام شده در این پروژه شامل تملک و تخریب اراضی واقع در طرح، پیاده‌روسازی، جدول گذاری، زیرسازی و آسفالت خیابان، نوسازی و جابجایی شبکه های تأسیسات شهری شامل آب، برق، گاز، فاضلاب شهری، مخابرات بوده است. 

بیگی با تاکید بر اینکه قرار نیست مراسم خاصی برای بهره برداری از این پروژه برگزار شود ، تصریح کرد: این پروژه هم اکنون زیربار ترافیک است و هر قسمتی از خیابان که عملیات عمرانی آن به سرانجام رسیده تحویل شهروندان شده است. 

وی با بیان اینکه طول کل خیابان امام خمینی (ره) 2100 متر است که بخشی از این مسیر در حدفاصل بزرگراه یادگار امام (ره) تا خیابان جیحون در سال های گذشته تعریض شده بود، افزود: عرض مسیر باقی مانده در بخش حدفاصل خیابان جیحون تا بزرگراه شهید نواب صفوی که 1100 متر طول دارد، 14 متر بود که پس از تعریض به 35 متر افزایش یافت. به این ترتیب پیاده رو هایی به عرض 3.6متر نیز در طرفین مسیر احداث شده است. 

وی با اشاره به تقسیم مراحل اجرای طرح تعریض در خیابان امام خمینی (ره) به 5 فاز، اظهار کرد: فاز نخست این عملیات در بخش حدفاصل خیابان جیحون تا خیابان کارون . 260 متر طول دارد، فاز دوم نیز حدفاصل خیابان های کارون و قصرالدشت است که طول آن 315 متر است. 

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 10 فاز سوم پروژه را حدفاصل خیابان قصرالدشت تا خیابان خوش خواند و گفت: این محدوده 255 متر طول دارد و بخش حدفاصل خیابان خوش تا خیابان رودکی و همین طور خیابان رودکی تا بزرگراه شهید نواب صفوی نیز فازهای بعدی پروژه هستند. 

بیگی اضافه کرد: زیباسازی و ایجاد فضای سبز نیز همزمان با اجرای عملیات عمرانی در این محور انجام شده است. 

طرح تعریض خیابان امام خمینی (ره) درراستای سهولت تردد وسایل نقلیه، کاهش ترافیک خیابان های همجوار و اتصال بزرگراه یادگار امام(ره) به شهید نواب صفوی در دستور کار شهرداری منطقه 10 قرار گرفت که پس از اجرای طرح ، خیابانی با عرض 35 متر تحویل شهروندان شد. 

این امر علاوه بر فراهم کردن دسترسی به محدوده مرکزی شهر با هدایت ترافیک شرق به غرب و بالعکس ، موجب تسهیل در تردد وسایل نقلیه، کاهش ترافیک خیابان های همجوار، اتصال بزرگراه های یادگار امام (ره) و شهید نواب صفوی از طریق شریان های اصلی همچون خیابان امام خمینی (ره) شده است. 

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0215 sec