شناسه خبر: 16911 منتشر شده در مورخ: 1392/12/21 ساعت: 12:50 گروه: مدیریت شهری  
مقصر اصلی از بین رفتن باغات پایتخت کیست؟

مقصر اصلی از بین رفتن باغات پایتخت کیست؟

   
عضو کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران دلیل از بین بردن باغات تهران را عدم توجه قوه قضاییه دانست و گفت: در سال 92 بیشتر شکایت های مردمی از معاونت خدمات و سلامت شهری بوده است.

 

به گزارش پام نیوز   به نقل از شهرخبر محمد مهدی تندگویان نماینده شورای شهر تهران در کمیسیون ماده 7  در خصوص علت بی توجهی به از بین رفتن باغات تهران، با بیان اینکه مشکل اصلی سازمان ها و نهاد هایی غیر شهرداری است که رای ها را شکسته، گفت: در حال حاضر در این کمیسیون که مسئول آیین نامه اجرایی قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها است،  بدترین برخورد با فرد متخلف خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در کمیسیون ماده 4 تعیین خسارت و حتی حبس می شود، افزود: در مناطق 1 و 2 که درختان با بنه بالاست خسارت تا پنج برابر هم زده شده و غرس نیز تا پنج، شش برابر زده می شود.

عضو کمیسیون شهرسازی شورای شهر ضمن بیان اینکه برخی نهادها در دیوان عدالت اداری رای ها را شکسته اظهار کرد: مشکل اساسی با دیوان عدالت اداری و قوه قضاییه است. درواقع برخوردی برای عدم اجرای رای سازمان پارک ها، کمیسیون ماده 7 و یا حتی رای های که در کمیسیون شهرسازی شورا که آخرین مرجع رسیدگی به باغات است، نمی شود.

تندگویان ضمن تاکید بر اینکه در رای کمیسیون اعمال ماده 4 و حبس نیز وجود دارد انتقاد کرد: در دو، سه سال گذشته علیرغم این حتی یک مورد حبس شده وجود نداشته است و در واقع مشکل از قوه قضاییه است نه شهرداری تهران.

این عضو شورای شهر درخصوص اظهارات عباس جدیدی یکی دیگر از اعضای شورا که چندی پیش از بیشترین شکایات مردمی از معاونت شهرسازی خبر داد تصریح کرد:  معاونت شهرسازی نسبت به بقیه معاونت ها بیشتر با مردم درگیر است ولی به نظر بنده بیشترین شکایات از معاونت خدمات و سلامت شهری  بوده است. زیرا مردم کمتر تخصص و آگاهی نسبت به شهرسازی داشته که بخواهند شکایتی هم بکنند.

وی خاطرنشان کرد: چون عمده فعالیت های ساخت و ساز و عمرانی زیر نظر معاونت شهرسازی انجام می شود نمی توان انکار کرد که این معاونت شکایات بسیاری نداشته ولی در هر صورت جایی که کار بیشتری انجام گیرد شکایات بیشتری خواهد داشت.

 

کلید واژه ها :
مقصر اصلی ، باغات ، پایتخت
طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان : تهران
شهر : تهران
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0392 sec