شناسه خبر: 16906 منتشر شده در مورخ: 1392/12/20 ساعت: 10:55 گروه: مدیریت شهری  
پایانه های تاکسیرانی کنترل هوشمند می شوند
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران اعلام کرد

پایانه های تاکسیرانی کنترل هوشمند می شوند

   
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران اعلام کرد: در 40 پایانه تاکسیرانی شهر تهران، دوربین های پلاک خوان «ان آر ای» و آنتن های «آر اف آی دی» برای کنترل تاکسی ها نصب شده و این میزان در سال 93 تکمیل می شود.

به گزارش پام نیوز به نقل از شهرخبر میثم مظفر گفت: این طرح به منظور نظارت بر فعالیت راننده های تاکسی اجرا می شود. بدین ترتیب راننده های کم کار و غایب شناسایی می شوند و از ورود راننده های شخصی به پایانه های جلوگیری به عمل می آید. هرچند که نوع برخورد با این رانندگان خاطی هنوز مشخص نیست ولی مدیرعامل سازمان اعلام کرد: به دنبال بازنگری در مقررات و آئین نامه انضباطی رانندگان تاکسی نیز هستند تا وظایف آنها و نحوه برخورد قانونی با آنها به روشنی و دقت بالاتری تعیین شود و در نتیجه حقوق شهروندان و رانندگان تامین شود. مظفر همچنین به تغییر کارنامه های سنتی و کاغذی رانندگان تاکسی به کارت های دیجیتال خبر داد و گفت: به این ترتیب امکان جعل و تمدید غیرقانونی کارنامه از بین می رود.

وی همچنین این نوید را داد که در تلاش هستند تا شرکت های خصوصی تاکسیرانی را صاحب حق تملک بر خودروی تاکسی کنند. مظفر در این باره گفت: در حال مذاکره با سازمان های قانون گذار بالادستی هستیم تا این حق به شرکت های خصوصی داده شود و آنها انگیزه بیشتری برای فعالیت و کسب درآمد و در نتیجه ارائه خدمات بهتر داشته باشند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران همچنین از تغییر در نظام درآمدی شرکت های خصوصی تاکسیرانی خبر داد و اعلام کرد: از این پس طرح دریافت ماهانه و ثابت مبلغ 20 هزار تومان توسط شرکت های تاکسیرانی به نظام پرداخت متناسب با خدمات ارائه شده توسط آنها تغییر می کند. به این ترتیب، شرکت های تاکسیرانی زرد و سبز، براساس میزان و نوع خدماتی که ارائه می کنند، درآمد متغیری به انتخاب خود خواهند داشت.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران درباره جزئیات طرح نوسازی ناوگان هم اعلام کرد: صاحبان تاکسی فرسوده می توانند از آغاز این هفته با مراجعه به شرکت های تاکسیرانی خود، برای جایگزینی تاکسی فرسوده خود با خودروی سمند ای اف سون اقدام کنند. اولویت در این طرح با تاکسی های پیکان است و قیمت خودروی نو 27 میلیون و 800 هزار تومان است که 20 میلیون این مبلغ، به صورت وام از سوی بانک صادرات با سود 15 درصد در اختیار تاکسیرانان قرار می گیرد و 5 میلیون آن هم بابت اسقاط خودروی فرسوده، محاسبه و به تاکسیران پرداخت می شود. 300 هزارتومان توسط مراکز اسقاط به تاکسیران تحویل داده می شود. در نتیجه تاکسیران تنها دو میلیون و سیصد هزار تومان برای خودروی خود می پردازد. البته به گفته وی، این مبالغ نرخ سال 92 است و در سال 93 نرخ ها تغییر خواهد کرد.

وی همچنین خبر از افزایش 25 درصد نرخ کرایه تاکسی ها در سال 93 داد که البته بدون احتساب طرح آزادسازی نرخ حامل های انرژی و اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه هاست.

کلید واژه ها :
تاکسیرانی ، هوشمند ، کنترل
طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان : تهران
شهر : تهران
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0761 sec