شناسه خبر: 16905 منتشر شده در مورخ: 1392/12/20 ساعت: 10:45 گروه: شهرسازی  
گام اول شهرداری تهران در نوسازی بافت های فرسوده
رییس کمیسیون عمران شورا در گفت

گام اول شهرداری تهران در نوسازی بافت های فرسوده

   
امروزه بافتهای فرسوده و نفوذ ناپذیر بزرگترین تهدید برای شهروندان تهرانی هستند چرا که با یک زلزله خفیف فاجعه ای عظیم رخ خواهد داد و از طرفی این بافت های فرسوده به خصوص در محلات جنوبی تهران تبدیل به محلی برای زندگی معتادان شده که آسیب های فراوانی به دیگر شهروندان خواهد رساند.

به گزارش پام نیوز به نقل از شهرخبر رئیس سازمان نوسازی چندی پیش از وجود 3268 هکتار بافت فرسوده در پایتخت خبر داد و گفت  یک میلیون و 152 هزار و 173 نفر در قالب 4990 بلوک شهری و در قالب 261 هزار و 786 واحد مسکونی، در بافت فرسوده ساکن هستند.

همچنین تخصیص بودجه 3000 میلیارد تومانی در سال93 برای زیرساخت بسترسازی برای تامین بودجه در سه حوزه سرانه‌ها، بازگشایی شبکه معابر و پروژه‌های محرک توسعه در قالب پروژه‌های خاص در بافت شهرداری، در نظر گرفته شده است که با این میزان اعتبار انتظار می رود سازمان نوسازی به کمک دیگر نهادها هر چه سریعتر نسبت به نوسازی بافت های فرسوده اقدامات لازم را انجام دهد.

محمد سالاری رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار شهرخبر در این خصوص گفت: شهرداری تهران به ایجاد دفاتر نوسازان در محلات مختلف تهران اقدام نموده است و این اقدام به منظور تسهیل در مشارکت مردم برای نوسازی بافت های فرسوده است.

وی ضمن بیان اینکه کار بافت های فرسوده کار پیچیده و بین بخشی است تصریح کرد: باید ارگان ها و نهادهای مختلف برای نوسازی بافت های فرسوده همکاری کنند که شهرداری نیز می تواند به عنوان یک نهاد در این ارتباطات سهم قابل توجه داشته باشد.

این عضو شورای شهر در خصوص وظیفه ی شهرداری تهران برای نوسازی بافت های فرسوده خاطرنشان کرد: شهرداری ابتدا باید نسبت به بازگشای معابر در بافت های فرسوده اقدام کند. یکی از معضلات اصلی در راستای نوسازی بافت های فرسوده عدم بازگشایی معابر است.

سالاری یادآور شد: افرادی در بافت های فرسوده اقدام به نوسازی کرده ولی با توجه به اینکه اتومبیل و مردم به راحتی نمی توانند در این مکانها عبور و مرور کنند نهایتا دیگران تشویق نمی شوند که همکاری های لازم را انجام بدهند.

 

 

کلید واژه ها :
گام اول ، شهرداری ، عمران شورا
طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان : تهران
شهر : تهران
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0690 sec