شناسه خبر: 16809 منتشر شده در مورخ: 1392/12/11 ساعت: 12:14 گروه: شهرنشینی  
ماجرای حضور مهمانان بهشت در پاستور چه بود؟

ماجرای حضور مهمانان بهشت در پاستور چه بود؟

   
بعد از آنکه یخ روابط استانداری و شهرداری پایتخت آب شد، در دولت یازدهم پای مدیران شهری به جلسات هیات دولت هم باز شد و احمد مسجدجامعی و محمدباقر قالیباف به همراه استاندار تهران در جلسه هیات دولت حاضر شدند، حضوری که حرف و حدیث‌هایی در مورد آن و اینکه شهردار عامل این حضور بوده و یا رئیس شورای پایتخت مطرح شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مدیریت شهری"پامنیوز" به نقل از ایسنا سنت حضور شهردار تهران در جلسات دولت ولو آنکه عضو کابینه نبود، از زمان کرباسچی وجود داشت و به دوران مسئولیت احمدی‌نژاد در شهرداری ختم شد و پس از آن در دولت نهم و دهم نیز اختلا‌نظر دولت و شهرداری هرگز اجازه و فرصت این هم‌اندیشی را فراهم نساخت. در این خلا ارتباطی میان دولت و شهرداری، این مردم بودند که در این شهر پر از مشکل، ترافیک و آلودگی، صدایشان به جایی نرسید.

با گذشت حدود ده روز از این دیدار، احمد مسجدجامعی - رئیس شورای شهر تهران درباره به خبرنگار «شهری» ایسنا، گفت: این حضور بر اساس تقاضای من و دعوت دولت بود و امیدواریم بر اساس نیاز و ضرورت طرح مسائل تهران با وزرا این حضور و جلسات ادامه یابد.

وی با بیان اینکه فعلا این شوراست که اعضای هیات دولت را هر هفته به صحن خود دعوت و با آنها تعامل برقرار کرده، گفت: این رفت و آمدی است که شورای شهر برای بهبود و تحکیم روابط دولت با شورا و شهرداری آغاز کرده و امیدواریم نتایج خوبش زودتر نشان داده شود.

مسجدجامعی به جلسات متعدد با وزیر راه و شهرسازی و سایر وزرا اشاره کرد و گفت: بسیاری از مباحث شهر تهران مربوط به تعداد قابل‌توجهی از وزرا می‌شود و به عکس بسیاری از تصمیمات در ابتدا در تهران تغییرات ایجاد می‌کند و اثرگذار است.

وی تاکید کرد: از اعضای هیات دولت درخواست کردم مانند تصمیم هشت ماده‌ای شورای عالی شهرسازی در دولت سابق که تبعات بسیاری داشت، فوری تصمیم گیری نکنند بنابراین تاکید شد که در یک جلسه نمی‌شود تصمیم قطعی گرفت هرچند که گزارش آقای آخوندی وزیر راه و شهرسازی گزارش کاملی بود؛ بر همین اساس قرار شد کارگروهی مطالعات دقیقی را انجام دهد و گزارش آن مجددا به دولت فرستاده شود.

وی در مورد حضور دوباره خود و شهردار در هیات دولت، گفت: ممکن است برای ارائه گزارش‌های دیگری در هیات دولت حضور پیدا کنیم. ضمن اینکه قرار شده است کارگروهی ویژه برای رفع مشکلات شهر تهران با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران و وزیر راه و شهرسازی و برخی دیگر از وزرا تشکیل شود.

مسجدجامعی تصریح کرد: بعد از جلسه اعضای شورا با مقام معظم رهبری بلافاصله تقاضا کردم که در هیات دولت حضور پیدا کنیم تا منویات ایشان در خصوص تعامل میان شورا و دولت محقق شود و دولت هم در همین راستا از من و شهردار دعوت به عمل آورد. البته همزمان پیگیر جلسه مشترک شورای شهر تهران با رئیس‌جمهور هم هستیم.

ضرورت کم کردن این فاصله و تعامل بیشتر سه‌جانبه شورا و شهرداری و دولت همان چیزی بود که در شعار دولت جدید مطرح شد و در دیدار اعضای شورا و مدیران شهرداری تهران با مقام معظم رهبری این مهم مورد تاکید قرار گرفت.

رفتاروآمدهای میان اعضای دولت و مدیران شهری و با حضور وزرا در جلسات شورای شهر که در گذشته کمتر سابقه داشت، روزنه‌های امیدی پیدا شده و آنچه از هر دو سوی می‌بینیم ردی کوتاه از حرکتی بزرگ است و باید منتظر بمانیم که این حضورها چه گره‌ای از کلاف سردرگم مشکلات پایتخت را می‌گشاید.

کلید واژه ها :
ماجرای ، پاستور ، بهشت ، مهمانان
طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/1651 sec