شناسه خبر: 16024 منتشر شده در مورخ: 1392/10/30 ساعت: 14:06 گروه: مدیریت محله  
برگزاری 374 جشن وحدت و بیداری در محله های پایتخت
تشریح برنامه های هفته وحدت از سوی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران؛

برگزاری 374 جشن وحدت و بیداری در محله های پایتخت

   
با تکیه بر خلاقیت و ابتکار شهروندان و به خصوص جوانان محله های شهر تهران 374 عنوان جشن محلی تحت عنوان " وحدت و بیداری " در سراهای محله برگزار خواهد شد.

دکتر سید محمدهادی ایازی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از برگزاری جشن وحدت و بیداری در سراهای محله، مراسم سخنرانی در 1200 مسجد، نمایشگاه عکس، نشست های علمی و مذهبی، مسابقات آئینی، تجسمی، فرهنگی و هنری شمسه، مسابقات ورزشی جام وحدت،  اجرای برنامه های فرهنگی در باغ موزه دفاع مقدس و باغ موزه قصر طی هفته وحدت خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مدیریت شهری"پامنیوز"، به نقل از روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، دکتر " سید محمدهادی ایازی " معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در تشریح ویژه برنامه های میلاد نبی مکرم اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) از مشارکت فعال سراهای محله در اجرای فعالیت های فرهنگی، هنری و مذهبی این مناسبت ها خبر داد و گفت: با تکیه بر خلاقیت و ابتکار شهروندان و به خصوص جوانان محله های شهر تهران 374 عنوان جشن محلی تحت عنوان " وحدت و بیداری " در سراهای محله برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: هریک از خانه های 14 گانه سراهای محله برحسب ماموریت ها و و ظایف خود با مشارکت اعضای کانون های محلی نسبت به برنامه ریزی و اجرای فعالیت های فرهنگی، هنری و مذهبی نظیر مراسم سخنرانی، نمایشگاه کتاب، عکس، تورهای تهران گردی و اجرای مسابقات ورزشی اقدام خواهند کرد.
ایازی از همکاری مرکز فعالیت های امور دینی شهرداری تهران با معاونت امور اجتماعی مناطق 22گانه جهت برگزاری مراسم جشن مولودی خوانی و سخنرانی مذهبی در 1200 مسجد خبر داد و گفت: از 17 ربیع الاول همزمان با ولادت پیامبر اکرم (ص) اجرای برنامه های مذهبی و فرهنگی در مساجد منتخب شهر تهران آغاز خواهد شد.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران تصریح کرد: فضاسازی محیطی سطح شهر با بهره گیری از احادیث نبوی، بیانات امام راحل و فرمایشات مقام معظم انقلاب اسلامی از جمله وظایفی که به مناسبت هفته وحدت بر عهده سازمان زیباسازی قرار دارد.
وی با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت های جدید فرهنگی پایتخت در اجرای برنامه های مناسبتی گفت:  در این ایام به همت باغ موزه دفاع مقدس  مراسم تجلیل از الگوهای ایثار و شهادت  برگزار و باغ موزه قصر نیز ویژه برنامه های هفته وحدت تا به مدت 5 شب میزبانی می کند. 
ایازی ترویج فرهنگ زندگی سالم و ورزش شهروندی را مهمترین اصل در ویژه برنامه های شهرداری تهران دانست و تصریح کرد: برگزاری مسابقات ورزشی جام وحدت در سراهای محله، تقدیر از نامداران ورزشی محله ها، جشنواره پیاده روی خانوادگی در پارک جنگی لویزان، مسابقه های همگانی ورزشی و اجرای یک دوره مسابقه تنیس روی میز در تمام رده سنی اهم برنامه های هفته وحدت را به خود اختصاص داده است که با مشارکت سازمان ورزش، سازمان تاکسیرانی، سراهای محله و مناطق 22گانه برگزار می شوند.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ادامه داد: برگزاری نمایشگاه عکس، نشست علمی با محوریت معرفی ابعاد شخصیتی امام جعفر صادق(ع) در مناطق 22گانه، نشست علمی در مراکز فرهنگی به منظور پاسخگویی به سوالات مذهبی شهروندان و تولید محصولات فرهنگی با هدف ترویج سبک زندگی نبوی و آموزه های دینی از دیگر برنامه های شهرداری تهران در این ایام به شمار می رود.
وی همچنین با تاکید بر بهره گیری از ظرفیت ها وتوانمندی های کشف شده در جشنواره های شهری از برگزاری مسابقه های آئینی، تجسمی، فرهنگی و هنری در سراهای محله خبر داد و گفت: هر یک از سراهای محله بنا به سلایق و مطالبات شهروندان محله برنامه های متنوعی را در این حوزه اجرا خواهند کرد.
ایازی با اشاره به نقش تاکسی و مترو در سفرهای درون شهری و استفاده گسترده شهروندان از وسایل حمل ونقل عمومی گفت: اتخاذ رویکرد و نگاه فرهنگی نسبت به وسایل حمل و نقل عمومی و استفاده از آنها در فرآیند فرهنگ سازی و آموزش های شهروندی به اذعان صاحبنظران اجتماعی یکی از دستاوردهای مدیریت فرهنگی شهر محسوب می شود.
وی ادامه داد: با همکاری اداره کل فرهنگی شهرداری تهران و شرکت بهره برداری مترو برنامه هایی نظیر توزیع آلبوم های صوتی در تاکسی ها، فضاسازی بصری ایستگاه های مترو، برگزاری نمایشگاه عکس و کتاب در 9 ایستگاه منتخب مترو  اجرا خواهد شد.

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان : تهران
شهر : تهران
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
Page Generated in 0/0628 sec