شناسه خبر: 1545 منتشر شده در مورخ: 1391/11/16 ساعت: 15:52 گروه: مدیریت شهری  
اسکان روزانه 1500 نفر از آسیب دیدگان اجتماعی در گرمخانه های تهران
راه اندازی 2 گرمخانه فرا منطقه ای در تهران:

اسکان روزانه 1500 نفر از آسیب دیدگان اجتماعی در گرمخانه های تهران

   
آسیب دیدگان اجتماعی انواع مختلفی همچون متکدیان، کارتن خواب ها و یا افراد معتاد را شامل می شود که بر حسب شرایط آنها نحوه پوشش دهی شان نیز متفاوت است.

مدیر عامل سازمان رفاه با بیان این که یکی از جهت گیری های مدیریت شهری، توسعه زیرساخت های اجتماعی در حوزه آسیب دیدگان و در پی آن توسعه گرمخانه ها است ، گفت : در این راستا هم اکنون دو گرمخانه فرامنطقه ای در مناطق 13 و 16 راه اندازی شده و یک گرمخانه نیز در منطقه 9 در حال احداث است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز"، حسین زارع صفت در مورد ارائه خدمات به آسیب دیدگان اجتماعی با توجه به روزهای سرد زمستان، اظهار کرد: به طور متوسط روزانه حدود 300 نفر از آسیب دیدگان اجتماعی توسط شهرداری تهران از سطح شهر جمع آوری شده و گرمخانه ها انتقال می یابند.

وی با اشاره به اینکه جمع آوری این افراد عصر ها و شب هنگام به انجام می رسد، گفت: آسیب دیدگان اجتماعی انواع مختلفی همچون متکدیان، کارتن خواب ها و یا افراد معتاد را شامل می شود که بر حسب شرایط آنها نحوه پوشش دهی اشان نیز متفاوت است.

مدیر عامل سازمان رفاه ، خدمات و مشارکت های اجتماعی خاطرنشان کرد : عمده ترین مسئله ما در فصل سرما پیشگیری از مرگ و میر و آسیب دیدگان کارتن خواب  و بی خانمان ها است .

زارع صفت در ادامه با بیان اینکه بی خانمانی پدیده ای رو به تزاید در جهان و از جمله در تهران است که به دلایل متعددی اتفاق می افتد، گفت: در این راستا مدیریت شهری در تهران وظیفه خود می داند که به این افراد خدمات ویژه رفاهی ارائه دهد تا هم منظر شهر زیبا باشد و مردم از امنیت اجتماعی برخوردار شوند و هم مشکلات جامعه هدفمان مرتفع شود.

وی اظهار کرد: لذا در قالب خدمات گرمخانه ای این اقدامات صورت می گیرد.

مدیر عامل سازمان رفاه ، خدمات و مشارکت های اجتماعی عنوان کرد: در ایام سرد سال تعداد افراد موجود در گرمخانه ها افزایش می یابد و به تبع آن خدمات نیز از جهات کمی و کیفی بیشتر می شود.

زارع صفت با بیان اینکه تقریبا هر شب حدود هزار و 400 تا هزار و 500 نفر در گرمخانه ها از خدمات اسکان و نگهداری برخوردار می شوند، گفت: این آمار قابل توجهی است و بیشتر این افراد نیز به صورت داوطلبانه به گرمخانه ها مراجعه می کنند.البته در روزهای سرد، روزها نیز امکان نگهداری این افراد دیده شده و به تبع حضورشان استفاده از امکانات گرمخانه ها و تامین خوراک و غذایشان به انجام می رسد.

وی در ادامه اظهار کرد: یکی از جهت گیریهای شهرداری تهران توسعه زیرساخت های اجتماعی در حوزه آسیب دیدگان اجتماعی است که در این راستا توسعه گرمخانه ها در برنامه سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی قرار گرفته است.

مدیر عامل سازمان رفاه ، خدمات و مشارکت های اجتماعی افزود: در این راستا دو گرمخانه فرامنطقه ای در مناطق 13 و 16 راه اندازی شده است و یک گرمخانه نیز در منطقه 9 در حال احداث است که امیدواریم هر چه سریعتر به بهره برداری برسد تا وارد سیکل ارائه خدمت به آسیب دیدگان اجتماعی شود.

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان : تهران
شهر : تهران
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/3972 sec