شناسه خبر: 1526 منتشر شده در مورخ: 1391/11/16 ساعت: 13:32 گروه: مذهبی  
توزیع کنندگان کالا باید از خدا طلب فزونی تقوا و خیر کنند
محسن قرائتی:

توزیع کنندگان کالا باید از خدا طلب فزونی تقوا و خیر کنند

   
حفظ آرامش و ثبات جامعه یکی از مهمترین نکاتی است که قرآن رعایت آن را به افراد تاکید می‌کند. براین اساس فعالان بازار و توزیع کنندگان کالا در جامعه باید برای انجام مسئولیت خود در برای مردم مداوم از خداوند طلب فزونی تقوا وخیر کنند.

حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی رییس ستاد اقامه نماز در گردهمایی توسعه و ترویج فرهنگ قرآن، نماز و مسجد گفت: فعالان بازار و توزیع کنندگان کالا به دلیل نقشی که در ایجاد آرامش درجامعه دارند باید به صورت مداوم از خداوند طلب فزونی تقوا و خیر کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز"، به نقل از روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، حجت الاسلام و المسلمین " محسن قرائتی " رییس ستاد اقامه نماز در گردهمایی توسعه و ترویج فرهنگ قرآن، نماز و مسجد که پیش از ظهر امروز 16 بهمن با حضور مجتبی عبدالهی معاون خدمات شهری همچنین حجت الاسلام و المسلمین امرودی قائم مقام معاون امور اجتماعی و فرهنگی برگزار شد، ضمن بیان این مطلب افزود: فروشگاه‌های شهروند نقش مهمی در توزیع و عرضه کالا در پایتخت دارند و می‌توانند در ارایه الگوی مصرف صحیح در جامعه نقش موثری ایفا کنند.

وی گفت: حفظ آرامش و ثبات جامعه یکی از مهمترین نکاتی است که قرآن رعایت آن را به افراد تاکید می‌کند. براین اساس فعالان بازار و توزیع کنندگان کالا در جامعه باید برای انجام مسئولیت خود در برای مردم مداوم از خداوند طلب فزونی تقوا وخیر کنند.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ادامه داد: اغراق و بزرگنمایی در فروش کالا پسندیده نیست و فعالان اقتصادی باید بدانند که رعایت اخلاق در انجام معامله بسیار در آموزه‌های دینی مورد تاکید قرار گرفته است.

رییس ستاد اقامه نماز تصریح کرد: رزق همه انسانها از روزی حلال اندازه‌گیری شده است و هر فردی که بخواهد از طریق حرام کسب روزی کند در واقع خود و خانواده اش را  از رزق حلال محروم کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی گفت: اعتماد مردم مهمترین سرمایه است که هر مجموعه‌ای اعم از اقتصادی و فرهنگی به آن نیاز دارد. اعتماد مردم سخت ایجاد می‌شود و آسان از بین می‌رود پس باید در حفظ آن کوشا بود.

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان : تهران
شهر : تهران
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
Page Generated in 0/1523 sec