شناسه خبر: 1454 منتشر شده در مورخ: 1391/11/14 ساعت: 12:20 گروه: فرهنگستان  
موزه اسباب بازی تهران راه اندازی شد
در تهران قدیم:

موزه اسباب بازی تهران راه اندازی شد

   
اسباب بازیهای با قدمت بیش از 80 سال که ساخته دست می باشند در این موزه در معرض نمایش قرار خواهند گرفت و با تاسیس این موزه در منطقه 12، ایران از معدود کشورهایی در جهان خواهد بود که دارای موزه اسباب بازی است .

اولین نشست هماهنگی تاسیس و راه اندازی موزه اسباب بازی در منطقه 12 به عنوان تهران قدیم با حضور قائم مقام اداره کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران ، قائم مقام شهرداری منطقه 12 ، قائم مقام کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان و همچنین پدر اسباب بازی ایران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز"، به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 12 تهران ، در ابتدای این نشست غلامی قائم مقام اداره کل آموزشهای  شهروندی شهرداری تهران در سخنانی منطقه 12 را بهترین منطقه شهر تهران در زمینه آموزشهای شهروندی به کودکان دانست و با اشاره به پیشینه قدیمی این منطقه ، سیاستهای شهردرای تهران وشعار " شهر دوستدار کودک " گفت : منطقه 12 شهر نسلهای قدیمی ماست و فضاهای هنری و آکادمیک برای نخستین بار در این منطقه شکل گرفته ، بنابراین اولین موزه اسباب بازی ایران که عدم وجود آن به طور جدی احساس می شد در منطقه 12 راه اندازی خواهد شد .

قائم مقام اداره کل آموزشهای شهروندی شهرداری تهران در ادامه با تاکید بر اهمیت و نقش اسباب بازیها در فراگیری تعالیم و آموزه های اساسی در سنین کودکی افزود : کودکان امروزی به دلیل رواج و جایگزینی بازیهای رایانه ای رابطه چندانی با بازیهای سنتی و قدیمی ندارند پس وظیفه ماست که نسل جدید را با این اسباب بازیها آشنا نموده. و این نسل را به پیشینیان پیوند دهیم .

مهندس فرهادی قائم مقام شهرداری منطقه 12 تهران نیز در این نشست در سخنانی با این اشاره به اینکه هر فعالیتی که منجر به افزایش آرامش شهروندان شود برای کل جامعه سودمند است گفت : راه اندازی موزه اسباب بازی موجب بازشناسی ، مرور فرهنگ تهران ، تلطیف روان وبه دنبال آن جلوگیری از آسیبهای اجتماعی می شود.

دکتر هوشبر پدر اسباب بازی ایران نیز در این نشست با اشاره به قدمت و پیشینه اسباب بازی در ایران گفت : اسباب بازیهای با قدمت بیش از 80 سال که ساخته دست می باشند در این موزه در معرض نمایش قرار خواهند گرفت و با تاسیس این موزه در منطقه 12، ایران از معدود کشورهایی در جهان خواهد بود که دارای موزه اسباب بازی است .

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان : تهران
شهر : تهران
منطقه : منطقه 12
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/2194 sec