شناسه خبر: 14053 منتشر شده در مورخ: 1392/8/25 ساعت: 17:03 گروه: مدیریت شهری  
بازسازی و احداث مساجد تهران 100میلیارد تومان اعتبارنیاز دارد

بازسازی و احداث مساجد تهران 100میلیارد تومان اعتبارنیاز دارد

   
رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم تخصیص اعتبار ویژه برای رسیدگی به مساجد تهران تأکید کرد و گفت:

کار تعمیر و بازسازی مساجد تهران و احداث مساجد تازه تأسیس نیاز به 100 میلیارد تومان اعتبار دارد که این امر مساعدت مسئولان شهری و سایر حوزه های مرتبط با فعالیت های دینی و مساجد را می طلبد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مدیریت شهری"پامنیوز"، ؛ حجت‌الاسلام عبدالمقیم ناصحی ، به برنامه‌های در نظر گرفته شده برای مساجد در سال 93 اشاره کرد و گفت: از سه سال پیش برنامه احداث 40 باب مسجد در دستور کار قرار گرفته است که تعدادی از این مساجد مورد بهره برداری قرار گرفتند و در سال آتی سایر مساجد شهر تهران نیز تکمیل و بهره برداری خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 15 باب از این مساجد احداث شده است، بیان کرد: 25 مسجد باقی مانده نیز در دست احداث است و تا سال آینده کار احداث آن‌ها به پایان خواهد رسید.
رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم تخصیص اعتبار ویژه برای رسیدگی به مساجد تهران تأکید کرد و گفت: کار تعمیر و بازسازی مساجد تهران و احداث مساجد تازه تأسیس نیاز به 100 میلیارد تومان اعتبار دارد که این امر مساعدت مسئولان شهری و سایر حوزه های مرتبط با فعالیت های دینی و مساجد را می طلبد.
وی در ادامه به بخشی از اقدامات صورت گرفته برای توسعه مساجد در شهر تهران اشاره کرد و گفت: سال گذشته کلنگ احداث 72 مسجد جدید در شهر تهران همزمان با ایام ماه محرم به زمین زده شد که عملیات اجرایی این مساجد در حال انجام است، همچنین با مساعدت شهرداری تهران زمین هایی برای احداث مساجد در نقاط مختلف شهر واگذار شده است.
ناصحی عنوان داشت: با وجود این اقدامات هم اکنون حدود دو هزار مسجد در شهر تهران وجود دارد اما نیاز است تا این مساجد توسعه پیدا کنند و روند ساخت مساجد در شهر تهران با شتاب بیشتری ادامه داشته باشد.

کلید واژه ها :
بازسازی ، مساجد تهران ، تهران
طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان :
شهر :
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/1180 sec