شناسه خبر: 13523 منتشر شده در مورخ: 1392/4/15 ساعت: 17:21 گروه: شهرسازی  
افتتاح بوستان باغ ایرانی در منطقه 7 کرج
توزیع یکپارچه سرانه فضای سبز سیاست مدیریت شهری:

افتتاح بوستان باغ ایرانی در منطقه 7 کرج

   
تلاش شده تا در احداث این بوستان تمام سرفصلهای مهم رعایت شده و در این زمینه آب مورد نیاز برای آبیاری این بوستان نیز از آب شرب شهری منفک و از طریق آب خام لوله کشی شده توسط سازمان پارکها تامین می شود.

شهردار کرج با اشاره به اینکه تمام استانداردها در احداث بوستان باغ ایرانی لحاظ شده است، گفت: توزیع یکپارچه و تعدیل سرانه فضای سبز در سطح شهر از سیاستهای شورا و شهرداری است که تحقق آن را مد نظر دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مدیریت شهری "پامنیوز"، سید علی آقازاده در مراسم افتتاح باغ ایرانی که با حضور مردم و مسئولان در منطقه 7 کرج به بهره برداری رسید، اظهارداشت: مدیریت شهری در راستای اهداف کلان خود در عرصه فضای سبز نسبت به احداث این پارک اقدام کرد و در واقع این بخش از وظیفه خود را اجرایی کرد.

وی افزود: از این پس وظیفه حفظ و نگهداری این پارک برعهده شهروندان است که امید می رود با مشارکت آنها شاهد بهره مندی مطلوب از این فضا باشیم.

این مسئول با اشاره به اینکه زمین این پارک از سوی خانواده ترقی در اختیار مدیریت شهری قرار گرفته این اقدام را شایسته الگوسازی از سوی شهروندان دانست و گفت: خانواده و شخص مهندس ترقی در این راستا اقدامات ماندگاری داشتند که ماحصل آن در مناطق 7 و 3 مشهود است که این امر ذخیره معنوی بزرگی نیز برای این خانواده خواهد بود.

وی تاکید کرد: این اقدام و مشارکت باید الگویی باشد برای تمام شهروندانی که توانایی همکاری با مدیریت شهری را برای ارتقاء سرانه ها دارند.

شهردار کرج در ادامه از عوامل احداث این پارک نیز تقدیر کرد و افزود: کارهای بزرگ تنها به دست مردان بزرگ انجام می شود و لازم است تا از همه عوامل دخیل در این امر قدردانی شود.

استانداردها لحاظ شده است

این مسئول با اشاره به فضای استاندارد این بوستان یادآور شد: تلاش شده تا در احداث این بوستان تمام سرفصلهای مهم رعایت شده و در این زمینه آب مورد نیاز برای آبیاری این بوستان نیز از آب شرب شهری منفک و از طریق آب خام لوله کشی شده توسط سازمان پارکها تامین می شود.

شهردار کرج در ادامه تاکید مدیریت شهری اعم از شورا و شهرداری برای ارتقاء سرانه فضای سبز را یادآور شد و بیان کرد: توزیع یکپارچه سرانه فضای سبز و تعدیل در سطح شهر از سیاستهای شورا و شهرداری است که تحقق آن را مد نظر دارند.

آقازاده در بخش دیگری از سخنان خود حادثه تاسف بار غرق شدن 6 نوجوان کرجی که امروز در دریای خزر اتفاق افتاد را یادآور و این حادثه را تسلیت گفت.

گفتنی است، بوستان باغ ایرانی یکی از منحصر به فردترین پارکها در کلانشهر کرج است این پارک بر اساس طرح ایرانی اسلامی و با جلوه های مختلف و ویژه طراحی و احداث شده است.

این پارک دارای 24 هزار مترمربع مساحت و دارای بخشهای مختلف تفریحی و گردشگری است.

سرویس بهداشتی، نمازخانه، آبنما، آبراهه، آمفی تئاتر رو باز، کافی شاپ، وسایل ورزشی دو سری، زمینهای ورزشی دو سری، المانهای دیواری، دوستون هخامنشی پرسپولیس، آبخوری، شبکه روشنایی از جمله امکانات این پارک است.

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان : البرز
شهر : کرج
منطقه :
محله :
نظرات :
محسن 1392/4/20 | 18:16 پاسخ به این نظر
comment اینکه در شهرها بوستان (پارک) و جایگاههای فرهنگی, تفریحی, ورزشی و ... ایجاد شود جای خرسندی است ولی درباره بوستان "باغ ایرانی" سه نکته جای سخن دارد: یکی اینکه پیشتر (کمتر از پنج سال پیش) باغی بود که آنرا بایر کردند و به جای آن شهرداری, آپارتمانها, آتشنشانی, بوستانها و ... را پدید آوردند؛ اکنون پرسش اینجاست که آیا نمیشد اینها را جای دیگر ساخت و باغ را ویران نکرد (با توجه به اینکه در منطقه های کرج زمین برای این کارها کم نیست)؟ آیا نمیشد باغ را بوستان جنگلی کرد که به سبزبوم آسیبی نرسد؟ آیا شهرداریها که در منطقه هائی درختان را سرشماری میکنند و از دیوارکشی باغداران جلوگیری میکنند (نمونه اش را خود در مهرشهر دیده ام) رواست
3rateup
0ratedown
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0375 sec