شناسه خبر: 12869 منتشر شده در مورخ: 1392/2/31 ساعت: 17:25 گروه: فرهنگستان  
اجرای جشن ولادت حضرت علی (ع) و آغاز اعتکاف در مساجد
برنامه شهرداری تهران:

اجرای جشن ولادت حضرت علی (ع) و آغاز اعتکاف در مساجد

   
مدیریت فرهنگی شهر با در نظر گرفتن همزمانی این مناسبت‌ها با همفکری مدیران محله و شورایاران فعالیت‌های متنوعی را برای بهره مندی هرچه بیشتر شهروندان از فضای معنوی حاکم بر این ایام و افزایش نشاط اجتماعی آنها در نظر گرفته است.

سید محمد هادی ایازی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از اجرای جشن روز پدر در هزار و  یکصد و ده مسجد  منتخب و 22 بوستان منطقه‌ای به مناسبت سالروز ولادت حضرت علی (ع) و آغاز ایام البیض خبر داد و گفت: علاوه بر این به مناسبت این ایام و سالروز فتح خرمشهر بیش از 15 عنوان برنامه در قالب برنامه‌های " فصل نیایش " که ویژه ماه مبارک رجب در نظر گرفته شده‌است، برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز"، از روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، دکتر " سید محمدهادی ایازی " معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در تشریح برنامه‌های فصل نیایش ویژه مناسبت ولادت حضرت علی(ع)، سالروز فتح خرمشهر و اعتکاف گفت: مدیریت فرهنگی شهر با در نظر گرفتن همزمانی این مناسبت‌های با همفکری مدیران محله و شورایاران فعالیت‌های متنوعی  را برای بهره مندی هرچه بیشتر شهروندان از فضای معنوی حاکم بر این ایام و افزایش نشاط اجتماعی آنها در نظر گرفته است. 

وی گفت: برنامه‌های فصل نیایش در مناسبت های مذکور با تاکید دسترسی آسان شهروندان به خدمات فرهنگی، هم افزایی ظرفیت‌های محلی با محوریت مساجد، نمایش جلوه‌های نشاط معنوی شهروندان و اهتمام جدی آنها در برگزاری جشن‌های مذهبی با استفاده از مشارکت تمام اقشار جامعه در اجرای برنامه‌ها، برگزار خواهد شد. در عین حال شروع شمسه آئینی با موضوع قرآن، نهج البلاغه و نیایش در سراهای محله ظرفیت‌های تازه‌ای را در حوزه آئینی ایجاد خواهد کرد.

ایازی با اشاره به برنامه های متمرکز شهرداری تهران سالروز فتح خرمشهر ادامه داد: اداره کل فرهنگی مسئولیت برگزاری همایش فرهنگ و دفاع مقدس در باغ موزه دفاع مقدس، برگزاری مراسم نکوداشت زنان و مادران سرداران شهید و شهدای هسته‌ای، تجلیل از پدیدآورندگان آثار هنری در حوزه دفاع مقدس را بر عهده دارد و سازمان زیباسازی نیز موظف است نسبت به آرایش منظر شهر به صورت گسترده اقدام کند. همچنین مدیران شهری هر منطقه با حضور در منزل شهدا با خانواده ایشان دیدار خواهند کرد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از برگزاری جشن بزرگ میلاد حضرت علی(ع) خبر داد و عنوان کرد: این جشن در همزمان با سالروز ولادت مولود کعبه در برج میلاد برگزار خواهد شد. همچنین برگزاری جشن‌های میلاد در  نواحی 123 گانه نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های ویژه ایام البیض(اعتکاف) تحت عنوان جشنواره معنوی " سفرنامه مسجد " برگزار خواهد شد گفت: تهیه و تولید محصولات فرهنگی در خصوص اعتکاف و توزیع آن مساجد همچنین کمک به این پایگاه‌های دینی و معنوی برای هرچه باشکوه تر برگزار شدن مراسم اعتکاف از دیگر برنامه هایی هستند که به این مناسبت برگزار خواهند شد.

 ایازی از برگزاری بیش از 400 عنوان برنامه منطقه‌ای، ناحیه ای و محلی از 29 اردیبهشت تا 3 خرداد( 13 رجب ) خبر داد و افزود: این برنامه‌های با همکاری نهادهای مردم نهاد و سراهای محله برگزار خواهد شد و شهروندان در اجرا آنها نقش مهمی بر عهده دارند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران تصریح کرد: برگزاری تورهای گردشگری، نمایشگاه کتاب، نهج البلاغه، عکس، جشن ولادت، کمک به برگزاری مراسم اعتکاف، تقدیر از خانواده‌های شهدا، اجرای برنامه های مذهبی در خانه های قرآن و عترت سراهای محله، مراسم شب شعر، غبارروبی مزار شهدا، تجلیل از شهدای گمنام همچنین تکریم از پدران شهید از مهمترین برنامه های منطقه ای، ناحیه ای و محلی به شمار می‌روند.

 

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان : تهران
شهر : تهران
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/1836 sec