شناسه خبر: 12726 منتشر شده در مورخ: 1392/2/26 ساعت: 19:25 گروه: مدیریت محله  
تدوین سند راهبردی توسعه IT در محله‌ها
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران خبر داد:

تدوین سند راهبردی توسعه IT در محله‌ها

   
تشکیل شورای راهبردی شکوفا،راه اندازی باشگاه وبلاگ نویسان و تشکیل شورای اطلاع رسانی این جشنواره و نامگذاری بوستان‌ها با نام شکوفا از دیگر مصوبات این جلسه به شمار می‌رود.

سید محمدهادی ایازی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از تشکیل شورای سیاست‌گذاری دومین دوره جشنواره شکوفا خبر داد و گفت: تدوین سند راهبردی توسعه IT در محله‌ها، برنامه شکوفا برای مدیریت اوقات فراغت جوانان، راه‌اندازی باشگاه وبلاگ نویسان و مراکز فناوری اطلاعات در سطح شهر، طی این جلسه به تصویب رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز"، به نقل از روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، دکتر " سید محمدهادی ایازی " معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ضمن بیان این مطلب افزود: شورای سیاست گذاری جشنواره شکوفا عصر روز گذشته 23اردیبهشت با حضور معاونان امور اجتماعی مناطق، دبیران تخصصی رشته‌های 7گانه و دیگر مسئولان اجرایی این جشنواره برگزار و به بررسی آخرین تصمیم گیری‌های کارشناسی در این حوزه پرداخت.
وی گفت: در این جلسه فرآیند اجرایی جشنواره شکوفا در اولین دوره برگزاری مورد بررسی قرارگرفت و ضمن تطبیق دستاوردها با نقطه ایده آل و مطلوب، راهکارهای برون رفت از مشکلات و کاستی‌ها به منظور پیشبرد اهداف جشنواره مانند توسعه کمی و کیفی نحوه برگزاری آن در سال جاری توسط اعضا ارزیابی شد.
ایازی ادامه داد: پیشنهادهایی نظیر راه‌اندازی باشگاه وبلاگ نویسان، ادغام برخی از رشته‌های جشنواره یا افزایش کمی آنها، اجرای کارگاه های آموزشی، تقویت کانون‌های محلی IT ، توجه گسترده به موضوع کارآفرینی و اشتغال در حوزه فناوری اطلاعات همچنین حمایت از تولید نرم افزارهای کاربردی و بازی‌های رایانه ای توسط دبیران تخصصی مطرح شد، که با بررسی و رایزنی اعضا در نهایت 14 مصوبه در این جلسه به تصویب رسید.
معاون اموراجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در تشریح آخرین مصوبات شورای سیاست گذاری مجموعه جشنواره های شکوفا تصریح کرد: با رای اعضای شورا و موافقت دبیران تخصصی جشنواره که در واقع بازو علمی و توان مشورتی این رویداد فرهنگی به شمار می‌روند، مقرر شد تا گزارش عملکرد جشنواره شکوفا در سال 91 در قالب کتاب منتشر شود.
وی گفت: همچنین با تصویب این شورا، به زودی سند راهبردی توسعه فعالیت‌ های IT محله‌ها به عنوان برنامه جامع و نقشه راه مدیریت فرهنگی شهر تدوین خواهد شد.
ایازی افزود: در این سند مباحثی مانند نحوه مشارکت شهروندان در توسعه شهر الکترونیک، نقش فناوری اطلاعات در تحقق رویکرد شهرداری به منزله نهاد اجتماعی‌ تشریح خواهد شد.
معاون اموراجتماعی وفرهنگی شهرداری تهران گفت: مجریان جشنواره موظف هستند تا جلسه آینده شورا، برنامه مدونی با موضوع شکوفا و مدیریت اوقات فراغت نوجوانان و جوانان، برای اجرای در تابستان 92را ارایه دهند.
رییس شورای سیاست گذاری مجموعه جشنواره های شکوفا با اشاره به موفقیت طرح راه‌اندازی مجتمع‌های فرهنگی، آموزشی، ورزشی و تفریحی شهربانو ادامه داد: اعضای شورا از ایده مجتمع‌های شهربانو و پردیس سلامت وام گرفتند و پیشنهاد راه‌اندازی مجتمع های IT در سطح شهر را مطرح کردند که به تصویب رسید و مقرر شد بررسی های کارشناسی برای اجرای آن آغاز شود.
ایازی ادامه داد: تشکیل شورای راهبردی شکوفا،راه اندازی باشگاه وبلاگ نویسان و تشکیل شورای اطلاع رسانی این جشنواره و نامگذاری بوستان‌ها با نام شکوفا از دیگر مصوبات این جلسه به شمار می‌رود.

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان : تهران
شهر : تهران
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
Page Generated in 0/0360 sec