شناسه خبر: 12643 منتشر شده در مورخ: 1392/2/24 ساعت: 11:57 گروه: مدیریت محله  
آموزش ریاضی در خانه‌ علم و زندگی سراهای محله تهران
به مناسبت روز ملی ریاضیات:

آموزش ریاضی در خانه‌ علم و زندگی سراهای محله تهران

   
خانه ریاضیات تهران از اواسط سال 90 فعالیت خود را در مرکز فرهنگی سئول آغاز و تا کنون با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و آموزشی نقش موثری در پیشبرد اهدافی نظیر کاربردی کردن علوم در زندگی شهری داشته است.

با مشارکت اعضای فعال خانه های علم و زندگی ویژه برنامه هایی نظیر برگزاری کارگاه آموزشی به مناسبت روز ملی ریاضیات در سراهای محله برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز"، سید محمدهادی ایازی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: برنامه‌های متنوعی نظیر برگزاری نمایشگاه آشنایی با ریاضیات، همایش علمی، مسابقه شهروندی و سرگرمی‌های فکری  در روز ملی ریاضیات، در خانه ریاضیات تهران  و  خانه علم و زندگی سراهای محله اجرا خواهد شد.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران  در تشریح برنامه روز ملی ریاضیات ضمن بیان این مطلب افزود: خانه ریاضیات تهران از اواسط سال 90 فعالیت خود را در مرکز فرهنگی سئول آغاز و تا کنون با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و آموزشی نقش موثری در پیشبرد اهدافی نظیر کاربردی کردن علوم در زندگی شهری داشته است.
وی گفت: تعیین محتوا و سرفصل آموزشی کانون‌های علمی خانه‌های علم و زندگی سراهای محله، برگزاری نمایشگاه و همایش‌ها، اجرای برنامه های تفریحی و مدیریت اوقات فراغت کودکان و نوجوانان، برگزاری مراسم تجلیل از مفاخر علم ریاضی در کشور همچنین تلاش برای راه‌اندازی کانون ریاضی در محله‌های 374 گانه شهر تهران از مهمترین اقدامات این  مرکز به شمار می رود.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به تدابیر مدیریت فرهنگی شهر در اجرای برنامه‌های روز ملی ریاضیات ادامه داد: معرفی این مناسبت و ترغیب شهروندان به حضور در فعالیت‌های آموزشی یکی از اهدافی است که اداره کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران را بر این داشت تا بااجرای برنامه های متنوع  فرهنگی نسبت به تقویت انگیزه شهروندان در کسب دانش ریاضی اقدام کند.
ایازی تصریح کرد: از این رو به مناسبت 28 اردیبهشت روز ملی ریاضیات، نمایشگاه آشنایی با ریاضیات در محل خانه ریاضیات تهران دایر خواهد بود. برگزاری همایش علمی، مسابقه شهروندی، سرگرمی های فکری و فضاسازی شهر از دیگر برنامه‌هایی است که به این مناسبت در سطح شهر برگزار خواهند شد.
وی گفت: همچنین با مشارکت اعضای فعال خانه های علم و زندگی ویژه برنامه هایی نظیر برگزاری کارگاه آموزشی به مناسبت روز ملی ریاضیات در سراهای محله برگزار می‌شود.
وی گفت: هم اکنون  زمینه های بسیار زیادی در حوزه دانش ریاضی اعم از بازی ها و برنامه هایی که می تواند خلاقیت و تفکر شهروندان را تقویت کند وجود دارد و توسعه این زمینه ها می تواند در جهت ارتقای زندگی شهری موثر باشد.

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان : تهران
شهر : تهران
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
Page Generated in 0/0382 sec