شناسه خبر: 12557 منتشر شده در مورخ: 1392/2/22 ساعت: 23:46 گروه: فرهنگستان  
برگزاری کنگره استاد شهریار در راستای توسعه فرهنگی شهر تهران است
ایازی در مراسم افتتاح کنگره استاد شهریار:

برگزاری کنگره استاد شهریار در راستای توسعه فرهنگی شهر تهران است

   
در این جشنواره بخشی به عنوان «سرود محله» تعریف شده است که طی آن جوانان محله با راهنمایی اساتید شعر محله می سرایند

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با حضور در مراسم افتتاح کنگره بین المللی استاد شهریار گفت: برگزاری این کنگره به توسعه فرهنگی شهر تهران می انجامد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز"، به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 19، سید محمد هادی ایازی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران بزرگداشت مفاخر را در راستای آشناسازی جوانان و نوجوانان با شخصیت و ابعاد فکری آنان، حائز اهمیت دانست و گفت: یکی از مشکلات ما عدم آشنایی نسل جدید با مفاخر ادبی و فرهنگی است و این کنگره زمینه ای مناسب برای آشناسازی اقشار مختلف با شخصیت این بزرگان فراهم کرده است.

به گفته ایازی برگزاری جشنواره ها، همایش ها و نیز نگارش مقالات ادبی و کتابهای مختلف نقش مهمی در توسعه مسائل فرهنگی ایران دارد و این مهم همواره به عنوان رویکرد شهرداری تهران در برنامه های اجرایی قرار گرفته است.  بعلاوه برای جلب مشارکت مردم در توسعه مسائل فرهنگی و استفاده بهینه از ظرفیت های فرهنگی شهر اقلامی همچون فیلم، عکس، کتاب، بروشور و ... تولید شده و در اختیار شهروندان قرار گرفته است.

وی جشنواره شمسه را از جمله اقدامات فرهنگی شهرداری تهران برای دستیابی به هدف توسعه فرهنگی دانست و گفت: در این جشنواره بخشی به عنوان «سرود محله» تعریف شده است که طی آن جوانان محله با راهنمایی اساتید شعر محله می سرایند و این گونه کارهای فرهنگی کمک شایان توجهی به هویت شهر می کند.

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان : تهران
شهر : تهران
منطقه : منطقه 19
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0400 sec