شناسه خبر: 12282 منتشر شده در مورخ: 1392/2/14 ساعت: 13:25 گروه: مدیریت شهری  
تجربه نوسازی در کلانشهر تهران موفق بوده است
مدیرعامل سازمان نوسازی:

تجربه نوسازی در کلانشهر تهران موفق بوده است

   
در این رویکرد، سرمایه گذاران بخش خصوصی به سود منطقی آورده خود خواهند رسید، انگیزه مالکان زمین نیز تأمین شده و با ارتقاء کیفیت مطلوب زندگی، مدیران شهری نیز برنده خواهند شد.

مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به تجربه موفق نوسازی درکلانشهر تهران با رویکرد برد- برد- برد گفت : در این رویکرد، سرمایه گذاران بخش خصوصی به سود منطقی آورده خود خواهند رسید، انگیزه مالکان زمین نیز تأمین شده و با ارتقاء کیفیت مطلوب زندگی، مدیران شهری نیز برنده خواهند شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز"، علیرضا جعفری با بیان این مطلب گفت: آنچه در نوسازی بافت های رسوده حائز اهمیت است ضرورت تغییر نگاه به مسئله نوسازی بافت های فرسوده است .

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران افزود : پول و سرمایه در احیاء و تحول شهری و داشتن نگاه انسان محور و نه کالبد محور به مسائل مدیریت شهری به ویژه در نوسازی بافت های فرسوده بسیار حائز اهمیت است .

جعفری با بیان اینکه اگر می خواهیم به نقطه توسعه یافتگی برسیم، رویکرد ما به مسائل می بایست رویکر برد- برد- برد باشد، توضیح داد: هدف ما در رویکردی که در آن 3 برنده مدنظر قرار گرفته می شود، جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی در بستر توسعه شهر است به نحوی که مدیریت شهری از آن حمایت کند تا بتواند شهر را متحول  سازد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در این باره تصریح کرد: در این رویکرد، سرمایه گذاران بخش خصوصی به سود منطقی آورده خود خواهند رسید، انگیزه مالکان زمین نیز تأمین شده و با ارتقاء کیفیت مطلوب زندگی، مدیران شهری نیز برنده خواهند شد.

به گفته جعفری، این رویکرد منجر به انتفاع اقتصادی سرمایه گذاران بخش خصوصی و مالکان زمین شده و کاهش هزینه های شهری آینده به واسطه سرمایه گذاری های امروز نیز انتفاعی است که مدیران شهری از این رویکرد به دست خواهند آورد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: تعریف پروژه های محرک توسعه، تعریف پروژه های ارزش افزا و تعریف کاربری های مورد نیاز برای تأمین سرانه های 7 گانه شهری، هنر مدیران شهری بوده که در پیشبرد این رویکرد تأثیر گذار است .

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در ادامه، راه اندازی دفاتر خدمات نوسازی بر اساس اصل 44 قانون اساسی را به منظور تبیین مبانی فرهنگی در بطن محلات فرسوده شهری، اقدامی اثرگذار برای جلب مشارکت مردم در نوسازی واحدهای فرسوده خود دانست. 

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان : تهران
شهر : تهران
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0411 sec