شناسه خبر: 11959 منتشر شده در مورخ: 1392/2/4 ساعت: 21:07 گروه: سیاست  
با اقدامات دولت مردم اشکنه هم دیگر نمی‌توانند بخورند!
احمد توکلی:

با اقدامات دولت مردم اشکنه هم دیگر نمی‌توانند بخورند!

   
سه ماه است برای کالاهای اساسی ارزی تخصیص داده نمی‌شود و یک ماه است به بهانه ناهماهنگی سیستم یکپارچه دیجیتال کالاهای اساسی که با خون دل ارز آن تخصیص داده شده و تامین شده است وارد کشور نمی‌شود.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه به واسطه تغییر قیمت ارز کالاهای اساسی گوشت 60 درصد گران شده و روغن نیز 35 درصد افزایش قیمت پیدا کرده است، افزود: این دیگر هرج و مرج بازار ماشین نیست که زندگی روزمره مردم را خراب نکند. مردم گوشت نخورند، حبوبات نخورند؛ اشکنه هم نخورند که یک قاشق روغن می‌خواهد؟
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز"، به نقل از مهر، احمد توکلی نماینده مردم تهران در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در بیان تذکری در خصوص گرانی‌های اخیر اظهار داشت: حفظ منزلت و جایگاه مجلس وظیفه هیات رئیسه است که این وظیفه باید در عمل و در رفتار هیات رئیسه محترم و مجلس معزز محقق شود و در چنین شرایط حساسی که در آن قرار داریم اگر بخواهیم حرف از موافقتنامه پستی بزنیم به نظرم این جایگاه و منزلت رعایت نمی‌شود.

وی با بیان این که سه خبر به نمایندگان مجلس می‌دهم اظهار داشت: سه ماه است برای کالاهای اساسی ارزی تخصیص داده نمی‌شود و یک ماه است به بهانه ناهماهنگی سیستم یکپارچه دیجیتال کالاهای اساسی که با خون دل ارز آن تخصیص داده شده و تامین شده است وارد کشور نمی‌شود.

توکلی خاطرنشان کرد: به واسطه تغییر قیمت ارز کالاهای اساسی مانند گوشت 60 درصد گران شده و روغن نیز 35 درصد افزایش قیمت پیدا کرده است این دیگر هرج و مرج بازار ماشین نیست که زندگی روزمره مردم را داغان نکند. مردم گوشت نخورند، حبوبات نخورند، اشکنه هم نخورند که یک قاشق روغن می‌خواهد؟

وی در ادامه افزود: اطلاعاتی که در این زمینه برای تغییر قیمت هست اگر به صاحبان منفعت منتقل شده باشد کسانی که گوشت وارد کردند و یا در انبارها احتکار کرده‌اند چه نفعی از آن خواهند برد؟

نماینده مردم تهران گفت: نرخ رشد امسال را تمام سازمان‌های داخلی و خارجی منفی ارزیابی می‌کنند و در این شرایط آقای رئیس جمهور سرمایه اجتماعی کشور را از بین می‌برد و نعل وارونه می‌زند.

وی در ادامه با قرائت یک بیت شعری مبنی بر اینکه: تا که رد نعل اسبت گم کنند/ نعل را وارونه زن گفت: مردم به ما می‌گویند این چه وضعی است؟ ما از شما رئیس مجلس می‌خواهیم مانند گذشته که وقتی مسایل مهمی در خصوص زندگی مردم به وجود می‌آمد جلسه می‌گذاشتید خواهش می‌کنم این بار نیز از همین الان به وزرا ابلاغ کنید تا در جلسه بعدی به مردم گزارش دهند که با چه وضعیتی کشور را اداره می‌کنند.

توکلی خاطرنشان کرد: کمر مردم و تولید از این گرانی‌ها شکسته است. آقای رئیس جمهور که می‌گوید ما می‌خواهیم 250 هزار تومان به مردم بدهیم و مجلس نمی‌گذارد چرا نمی‌گوید که این کار را می‌خواهد با 9 برابر کردن قیمت سوخت، آب و برق انجام دهد.

وی اظهار داشت: چرا سرمایه اجتماعی را نابود می‌کنید؟ من استدعا می‌کنم به داد مردم برسید مردم بیشتر از این تحمل گرانی را ندارند.

لاریجانی پس از تذکر احمد توکلی به وی گفت پیشنهاد شما این است که در این خصوص جلسه‌ای برگزار کنیم؟ که احمد توکلی گفت: بله در جلسه آینده وزرا در مجلس به مردم گزارش دهند و مرکز پژوهش‌ها نیز گزارش‌های خود ر در این خصوص به مردم ارایه دهد.

لاریجانی در نهایت پذیرفت که این موضوع را در هیات رئیسه مطرح و در خصوص آن تصمیم گیری نمایند.

طبقه بندی محلی خبر :
کشور : ایران
استان : تهران
شهر : تهران
منطقه :
محله :
نظرات :
نظر شما :
نام
ایمیل
نظر شما
یادداشت و گفتگو
آخرین اخبار
Page Generated in 0/0668 sec